Spoľahlivý benzín na cca 15 tic km na rok do 7000e

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod speleo 29. 3. 2017 11:55

To s tou naftičkou a kterýmkoliv osobáku odvoláš samozřejmě...
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tipekk3 29. 3. 2017 12:19

speleo píše:Mazdy vypadaj dobře, je potřeba si pohlídat jejich stav co se týče koroze a to tak že velice důkladně a v neposlední řadě taky stav poměrně sofistikovaného podvozku a jeho vůle.

K tý naftě, pročti si toto:
http://auto.idnes.cz/ojeta-mazda-6-cyr- ... jetiny_fdv
Já bych šel do benzínu, tím 3/4 možných problémů odpadnou.

Ten Focus 2.0 klidně kup, vypadá slušně, a já od tebe vezmu rádio a 17" kola. Docela pěknej, jen v inzerátu je drobná nesrovnalost, Focus neměl v sérii deaktivaci airbagu spolujezdce, pouze pro anglický trh kusy, ale jde to do evropského přidělat). A taky to podle mě neni stupeň výbavy Ghia, ale Titanium a spotřeba mimo město nebude 5.4l ale takových 7-7,5. A isofix to nejspíš taky nemá, ale to se dá taky dodělat.
Aha, má to plně digiklimu a ne manuální, origo tempomat to nemá. To jen tak na upřesnění :D


ok diesel úplne vylučujem :D, už len sa rozhodnúť medzi fíkom a mazdou. Cena servisu ? .. veľký rozdiel ?

-- 29. 3. 2017 13:20 --

GrandeurV6 píše:Nafta v mazdě NE, stejně tak v kterýmkoliv jiným osobáku

Šestky jsou v pohodě, rozhodně bych vzal šestku poFL


od akého roku sú po fl ? .. ak myslíš tie od 2014, tak to sú cenou úplne inde :D
tipekk3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 29. 3. 2017 12:23

2004-5 myslím ale ruku do ohně nedám
anonym

Odeslat příspěvekod speleo 29. 3. 2017 12:41

tipekk3 píše:ok diesel úplne vylučujem :D, už len sa rozhodnúť medzi fíkom a mazdou. Cena servisu ? .. veľký rozdiel ?


Ford mi subjektivně přijde takový jednodušší, lidovější a levnější na servis, už jen proto, že je to bylo vyrobeno v evropě, byl levnější, jezdí tu tím pádem mnohem víc kusů než Mazd, čili i na vrakáči bude potenciálně víc dílů. Mazda mi přijde víc exotická.
Mazda 6 určitě bude o fous větší jak Focus, dvoulitrový motory jsou stejného původu. Oba maj ve své třídě špičkové podvozky. Fík si myslím, že bude citelně méně reznout.
Je to na tobě co si zvolíš, pokud najdeš v topovém stavu Mazdu 6 2.0, já bych šel spíš do ní. Ten Fík je dobrej, ale mě by tam vadil ten zabudovaný plyn třeba, zároveň je takovej usedlejší a mainstreamovej. Mazda je fakt výborně naladěná a taková sportovněji založená.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tipekk3 29. 3. 2017 14:34

speleo píše:
tipekk3 píše:ok diesel úplne vylučujem :D, už len sa rozhodnúť medzi fíkom a mazdou. Cena servisu ? .. veľký rozdiel ?


Ford mi subjektivně přijde takový jednodušší, lidovější a levnější na servis, už jen proto, že je to bylo vyrobeno v evropě, byl levnější, jezdí tu tím pádem mnohem víc kusů než Mazd, čili i na vrakáči bude potenciálně víc dílů. Mazda mi přijde víc exotická.
Mazda 6 určitě bude o fous větší jak Focus, dvoulitrový motory jsou stejného původu. Oba maj ve své třídě špičkové podvozky. Fík si myslím, že bude citelně méně reznout.
Je to na tobě co si zvolíš, pokud najdeš v topovém stavu Mazdu 6 2.0, já bych šel spíš do ní. Ten Fík je dobrej, ale mě by tam vadil ten zabudovaný plyn třeba, zároveň je takovej usedlejší a mainstreamovej. Mazda je fakt výborně naladěná a taková sportovněji založená.



Vyzerá to tak že som sa do tej mazdy nejako zahľadel :D. Ako hovoríš fík je viac "mainstreem" a tie mazdy čo som čítal rôzne recenzie všade chvália s tým 108kw motorom (až na tú hrdzu), tak budem pozerať tie a keď si konečne nájdem čas zbehnem ich v jeden deň popozerať viac a vyberiem si dačo, potom sa ozvem ako som dopadol.
tipekk3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 29. 3. 2017 14:43

Dačo nedačo, opravdu důkladně prověř tu rez. Tahle generace je tím velice nechvalně pověstná a ten boj nelze nikdy vyhrát, takže v čím lepší stavu bude, tím líp.

Jestli nepotřebuješ kombíka nebo liftbacka, klidně se zaměř i na Mazdu 3 hatchback, kam se dávaly ty samé dvoulitry a o rzi se u ní tak často nehovoří. S těma dvoulitrama bejvaj poměrně slušně vybavený (xenony,...).

Pak můžeš vzít i cokoliv dalšího, kdyby kombík, tak třeba Volvo V50 s 2.4i 125kW. Nerozbitnej volví litinovej pětiválec, kterej přežije i jaderný úder a na slušnejch kolech taky neudělá ostudu.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tipekk3 29. 3. 2017 16:01

Tak to volvo ani neviem poriadne nájsť a podobne je to s tými 3jkami. Je ich veľmi málo a majú vatšinou veľa nabehané :hm , ale poobzerám sa teda. ;-) :-)
tipekk3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirecBA 29. 3. 2017 21:42

tipekk3 píše:

Vyzerá to tak že som sa do tej mazdy nejako zahľadel :D. Ako hovoríš fík je viac "mainstreem" a tie mazdy čo som čítal rôzne recenzie všade chvália s tým 108kw motorom (až na tú hrdzu), tak budem pozerať tie a keď si konečne nájdem čas zbehnem ich v jeden deň popozerať viac a vyberiem si dačo, potom sa ozvem ako som dopadol.


neviem ci s tou hrdzou to nebude lepsie az od fl GH , takze gulate hmlovky od cca 2010. Skusil by som preluskat mazdacke fora. Uplne ruzove to nieje ani s GJ. Ale plechy uz su pozink, takze by mohli 10r aj vydrzat
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod speleo 29. 3. 2017 21:43

GJ máš ty? :-)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 29. 3. 2017 21:47

jj, GJ ala SkyActiv a teraz sa uz vraj predava GL, 2 fl
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod speleo 29. 3. 2017 21:52

Ta GH poFL se mi líbí, ale furt je to strašně drahý. V nějaký vybavený 2.5, to bych si chrochtal.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 29. 3. 2017 21:56

no na moje prekvapenie sa za to pyta dost, otazne ci sa to za tie ceny aj predava. mozno to po 4r strelim, ked bude alternativa a dobry kupec :)
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod anonym 29. 3. 2017 21:59

3.7 V6 :love:
anonym

Odeslat příspěvekod speleo 29. 3. 2017 22:03

MirecBA píše:no na moje prekvapenie sa za to pyta dost, otazne ci sa to za tie ceny aj predava. mozno to po 4r strelim, ked bude alternativa a dobry kupec :)


Ta tvoje Mazdice vyhrála auto roku, to prostě neni špatný auto, to se prodá podle mě snadno.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tipekk3 30. 3. 2017 13:15

MirecBA píše:neviem ci s tou hrdzou to nebude lepsie az od fl GH , takze gulate hmlovky od cca 2010. Skusil by som preluskat mazdacke fora. Uplne ruzove to nieje ani s GJ. Ale plechy uz su pozink, takze by mohli 10r aj vydrzat


tak pozeral som aj GH a https://www.autobazar.eu/mazda-6-20i-10 ... 75648.html toto napr ma o 50tis viac najazdené a je to o 2tis drahsie, tak a iné ešte oveľa viac. Myslíš že sa to oplatí ?
tipekk3
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků