Focus 2 vs Megane 3

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod wolf1 10. 3. 2017 11:10

Zdravím, jdu si pro radu a doporučení :)

Potřebuju pořídit auto, benzín, ideálně kombi (potřeba vozit kočárek), město/dálnice 50/50, do 150 000,-.

Podle průzkumu na webu (jsem v podstatě autoamatér :)) mi vychází nejlíp Ford Focus 2 (1,6 nebo 1,8). Občas jezdím s FoFo2 1,6 po FL a auto to není špatné, ale i tak koukám po nějakých alternativách, protože se mi úplně vzhledově nelíbí a ten kravál na dálnici není nic moc.

Jako další mi padl do oka Renault Megane 3 (1,6 nebo 1,8 pokud by se podařil sehnat), ne ve verzi Generation.

Jsou zde nějaká výrazná proti, proč ne tento Renault? Co jsem četl, měl by na tom být spolehlivostí podobně jako Focus, plus je větší odolnost proti korozi, mínus trochu horší podvozek (což se obávám, že stejně nepoznám :)) Jako další plus mi přijde, že za stejné peníze bude k sehnnání Renault trošku novější.

Případně je zde je ještě nějaká akceptovatelná alternativa?

Kde auto hledat? snažím se vyhnout bazarům a překupníkům, ale pokud mi doporučíte nějaké spolehlivé bazary, mohl bych to risknout.

Děkuji :)
wolf1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 10. 3. 2017 11:15

Zkus si toho Megana projet a jestli ten rozdíl v podvozku opravdu nepoznáš, tak ho klidně kup, budeš pro něj ideální kupec.

Jo a gratuluju k volbě nicku, s tím tady uděláš velkou parádu.
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 10. 3. 2017 11:17

Budu resit neco podobneho a dostal jsem se ke stejnemu vyberu, megane se dela jen s motorem 1.6 81kw, 1.8 ne.
Focus je sice sazka na jistotu, na vyber je jich na trhu strasne moc, ale Pravda, ten hluk a pristrojovka neni nic moc.

Dalsi alternative je Astra caravan, idealne 1.8 103kw, nebo 1.6 85 / 77kw
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 10. 3. 2017 11:25

Za 130 tisic se uz daji koupit docela pekny kusy. Podle me to bude spis o vybave a stavu, ten megane bude obecne mozna o trosku novejsi, ale ford zarucuje vetsi vyber (taha se sem hojne z dojclandu).
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 10. 3. 2017 11:57

Megane bude pohodlnější a nejspíš i uvnitř o něco líp hlukově utlumen. Focus nabídne mnohem lepší řidičský zážitek a pocit z jízdy, pravděpodobně bude i nepatrně prostornější a bude mít větší paletu motorů na výběr.

KLidně se dál zaměř na Opel Astra (H), kdy v 1.8 103kW je to skoro optimální auto, ale bude problém nějaký hezký sehnat, je jich fakt málo. To už bude k mání mnohem víc Zafir II.

Vůbec by mi nedělal problém se podívat po Kii Cee´d, v kombíku a 1.6 benzínu slušný auto s takovým nic moc interiérem, ale to musíš posoudit sám. Pak je tu samozřejmě Golf Variant, Octavia kombi, atd. ale to jsou dosti žádané a tudíž předražené kousky, za tu cenu to nebude nic moc.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robert1 10. 3. 2017 12:24

"Megane bude pohodlnější a nejspíš i uvnitř o něco líp hlukově utlumen." - ani jedno ani druhe. Ted Megane III jezdim sluzebne. Zlaty FII, co jsem mel 2009/10.

A ty debilni detaily v Meganu... Nebrat. Hledej slusnej Focus, radeji pockej, nez koupit hned Megane
robert1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod speleo 10. 3. 2017 13:42

Já jsem jezdil chvilku dvojkou (1.5dCi) a tam mi přišla uvnitř hlukově o něco lepší. U trojky Megana nevim, ale nepřišlo mi, že by se zhoršili :hm
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 10. 3. 2017 14:12

No jestli FFII je lepe odhlucnen nez Megane III tak to je teda peknej renoltackej pruser
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 10. 3. 2017 15:41

Megan III není podvozkově špatný auto. Má jen trochu tupě nastavený posilovač řízení, ale jízdní vlastnosti nejsou zlý.
Asi vzal Megoše 1,6i VI.kvalt. Bude v lepším stavu než vyrezlý FF. Forďácká 1,8 je rozežraná a nejede. Druhá věc jsou na houby servisní úkony u Megoše (kabinový filtr...) a tupý motormanagement, kdy nejde dávkovat meziplyn. Pokud se nabízel kombík s V.kvaltem, tak od toho obloukem. Horší krumpl neexistuje.
rousini
Nováček

Odeslat příspěvekod K86 10. 3. 2017 15:46

fordacka 1.6ka, 1.8ma I 2.0 nejede a docela zere, na druhou stranu jizdni vlastnosti (pokud jsou potreba) to docela vyvazi a uz to ani moc nerezne
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 10. 3. 2017 15:55

MIII je na poměry své třídy naprosto normálně odhlučněné auto.. K podvozku ani pohodlí se nemůžu vyjádřit, protože mám GT220..
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 10. 3. 2017 16:07

rousini píše:Asi vzal Megoše 1,6i VI.kvalt. Bude v lepším stavu než vyrezlý FF. Forďácká 1,8 je rozežraná a nejede.


Jenom bych upozornil, že FF 1.8 92kW má stovku za 9.7s, a Megan III. 1.6 81kW za 10.8, čili nevím co je tady líný a nejede ;)

Jinak k Meganu:
http://www.auto.cz/ojety-renault-megane ... upe-100598
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 3. 2017 16:10

Aštar_Šeran píše:

Jo a gratuluju k volbě nicku, s tím tady uděláš velkou parádu.


:mrgreen: :mrgreen:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 10. 3. 2017 16:14

:D
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 10. 3. 2017 16:15

:D
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků