Vyšší AWD do 600k

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonym 23. 10. 2017 11:47

goes píše:
robbert píše:
tomanr píše:Akoze by prevodovka zacala radit inak po urcitej dobe? Silne pochybujem.


Převodovka má soft, který se učí, ne? To není nic nového...


to je prave nesmysl, ktery jen koluje a nikdo jej nicim nedolozil. Pro zmenu chovani slouzi prepinani modu, nicmene mapy razeni jsou dany. Pokud chce nekdo tvrdit o nejakem uceni se a prizpusobovani ridici, tak prosim o nejaky odkaz, co by to potvrdil.

Tě klidně svezu, pak vyhodíme pojistky a ukážu ti co se stalo, to je lepíš než odkaz ne?
anonym

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2017 13:54

Někde jsem dokonce četl, že když se používá jen manuální mód řazení, tak automat může úplně zapomenout řadit, to je ale podle mě nesmysl.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 23. 10. 2017 14:02

AI v kazdom aute. Co sa clovek nedozvie.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 23. 10. 2017 14:08

tombas píše:Někde jsem dokonce četl, že když se používá jen manuální mód řazení, tak automat může úplně zapomenout řadit, to je ale podle mě nesmysl.


:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-]
:D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\
:/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :--
:-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P
:-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne
:hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor
o<:)
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 23. 10. 2017 14:11

Pokud má technické zařízení na totožný povel regulačního členu pokaždé jinou ( a nedefinovanou) odezvu, považuji ho za rozbité. Dneska se tomu ovšem říká umělá inteligence.
Něco ve stylu:
Pane obžalovaný, proč jste způsobil při předjíždění smrtelnou dopravní nehodu?
Já? Já ne. Víte, ona s autem teď týden jezdila žena, a ono se to nějak přizpůsobilo či co, odmítlo to přeřadit a předjíždělo to na šestku a 1500min-1. To víte, umělá inteligence, vyšší moc.

Prý, když ráno pokaždé pravidelně v šest hodin vyjíždíte od baráku pozadu a jednou to večer zaparkujete obráceně, tak ráno místo do práce projedete zdí garáže na druhou stranu. Ono to inteligentní auto se to naučí..... :D
Naposledy upravil Nekenieh dne 23. 10. 2017 14:13, celkově upraveno 1
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 23. 10. 2017 14:13

tombas píše:Někde jsem dokonce četl, že když se používá jen manuální mód řazení, tak automat může úplně zapomenout řadit, to je ale podle mě nesmysl.


:lol: to jsou perly dneska
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 23. 10. 2017 14:17

glider píše:
tombas píše:Někde jsem dokonce četl, že když se používá jen manuální mód řazení, tak automat může úplně zapomenout řadit, to je ale podle mě nesmysl.


:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-]
:D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\
:/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :--
:-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P
:-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne
:hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor
o<:)

Už jsem an to chtěl klikat, mohls tam udělat nenápadnou chybu kdo si toho všimne
anonym

Odeslat příspěvekod DoubleSix 23. 10. 2017 14:44

goes píše:to je prave nesmysl, ktery jen koluje a nikdo jej nicim nedolozil. Pro zmenu chovani slouzi prepinani modu, nicmene mapy razeni jsou dany. Pokud chce nekdo tvrdit o nejakem uceni se a prizpusobovani ridici, tak prosim o nejaky odkaz, co by to potvrdil.
Pro potvrzení goesových slov:
https://practicalmotoring.com.au/voices ... you-drive/

An adaptive gearbox does indeed learn the style of the driver – but over minutes. Essentially, if you start to brake hard and accelerate hard it’ll start to go into a sport mode where it delays upshifts and downshifts earlier. Then if you back off to a more economical pace the gearbox will respond by shifting up earlier and generally using higher gears. Adaptives may also detect loads on the back such as trailers, and downshift when descending hills.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 23. 10. 2017 14:47

1300km som spravil za vikend na Passate s DSG a furt to podtacalo a radilo rovnako.
2 rozdielne kusy, rovnake chovanie.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 23. 10. 2017 15:37

Jen tě doplním, když to regenuruje, tak to řadí jinak.

Ale jak piše Goes, řadicí mapy jsou dané....je ale pravda že i to lze změnit a lze to nechat změnit.Ještě jsem se k tomu neodhodlal.

-- 23. 10. 2017 16:38 --

Bavím se pouze o koncernovém DSG .
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod anonym 23. 10. 2017 15:39

Náskok díky technice
anonym

Odeslat příspěvekod T.E.CH 23. 10. 2017 15:42

tombas píše:Někde jsem dokonce četl, že když se používá jen manuální mód řazení, tak automat může úplně zapomenout řadit, to je ale podle mě nesmysl.


DSGdemence. :mrgreen:

Jinak jen pro zajímavost, občas mě štve podtočení motoru když jedu padesát.Takže tam vrznu manuální řazení a tempomat nastaven 53 km/hod. Zapoměl jsem na to a pak tvrdě akceleroval.No bylo mě divný, že už to neřadí, bó už to mám v oku a sluchu namapované.Šlo to skoro až do omezovače a ač tam byl manuál, (u DSG páka do strany)tak to přeřadilo a frčel jsem dál. :D
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 10. 2017 16:17

pokud to pude, nechám to DSG asi trochu poladit... sice to narozdíl od dízlu neduní, když to jede podtočené, ale zdechlé je to fest, pár set otáček nahoru by to sneslo
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2017 20:04

K86 píše:
tombas píše:Někde jsem dokonce četl, že když se používá jen manuální mód řazení, tak automat může úplně zapomenout řadit, to je ale podle mě nesmysl.


:lol: to jsou perly dneska

Tak schválně, že nekecám:
"Čeho se naopak vůbec nemusíme bát, je intenzivnější používání manuálního režimu pro sekvenční řazení. Zde hrozí snad jen jediné nebezpečí: kdybychom celé roky řadili sekvenčně a vůbec nikdy nepouštěli automatický režim k práci, mohla by autoadaptivní řídící jednotka natolik „zhoupnout“, že by úplně přestala sama řadit. I takové kuriozity se už staly … "

http://saabinfo.net/index.php?option=co ... ew&id=1549
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 23. 10. 2017 21:16

Sáb 8-D
anonym

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků