Rodinné auto s třemi dětmi

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod BobanekOs 22. 1. 2017 14:03

Dobrý den

Hledáme auto, které by bylo vhodné pro rodinu s třemi menšími dětmi (2x autosedačka a 1x podsedák). Zde a na jiných fórech jsou převážně doporučovány modely Sharan/Alhambra/Galaxy a také S-Max, ale uvažuji o jiné variantě. Myslím, že S/A/G se dají také koupit v sedmimístné verzi, ale když uvažuji o klasické variantě, budu narážet na problém při zapínání bezpečnostních pásů. Již nyní se do auta v podstatě poskládáme (IX35), ale jízda není pohodlná a nejde strčit ruku mezi sedačky a zapnout bezpečnostní pásy. Předpokládám, že jsou tyto auta širší a když jsou jednotlivé sedadla samostatně nastavitelná, asi bude na zapínání větší prostor.

Bohužel, nechci moc jít do hodně starých modelů a 3-4 roky staré auta jsou v cenové relaci, kterou nechci a nemohu dát. Takže uvažuji nad alternativami a přemýšlím nad sedmimístným vozem. Včera jsem koukal na Ford C-Max, který se mi líbí v parametrech:
- Grand verze má zadní posuvné dveře
- Prostřední sedačka v druhé řadě by se snad měla dát pryč úplně, nebo alespoň sklopit a tak je mnohem lepší výhled na třetí řadu
- V třetí řadě bych měl jen jednu sedačku, tedy by se nastupovalo kufrem a částečně by zbyl i nějaký prostor pro nákup a podobně

Nechtěl jsem za auto dát více, než 300k, ale nový Grand C-Max se dá koupit za 450k a 20k třetí řada sedadel (ostatní věci nám jsou jedno, to auto najezdí tak do 10k km ročně, takže komfort moc nepotřebujeme řešit), takže bych pravděpodobně už uvažoval i o nákupu nového vozu, protože bych si jej pak už nechal 7-8 let.

Rád bych se zeptal, kdo takto vůz provozuje, nebo má s tímto řešením zkušenosti, zda by v tomto případě neporadil. Volit jiné auto? Nebo radši nějakého staršího a vybavenějšího S-Maxe a střídat je častěji?

Budu rád za každou radu.
BobanekOs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neurotic 22. 1. 2017 14:13

Ty místa ve 3. řadě u C-Maxe jsou leda pro tchýni, ale ta se tam zase nevejde. Podíval bych se po něčem větším pokud chceš někoho dávat do 3. řady a nebo po něčem šírším a dát je vedle sebe. Např. Lancia Voyger je to převlečený Chrysler, který ovšem stojí 2x tolik
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod 970ka 22. 1. 2017 14:17

Jo,C max je male auto.Galaxy apod. je minimum. Chce to něco dodávkoidního,řekl bych.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BobanekOs 22. 1. 2017 14:20

To místo v třetí řadě bych chtěl právě pro nejstaršího kluka s podsedákem (teď má 8, takže počítám tak ještě 2 roky bude sedět s podsedákem). Kolega má Sharana z roku 2004 a také tři děti. O sedadlo v kufru a nastupování kufrem se jeho děti perou.

Ale těch starších vozů 8 a více let se bojím (má to necelý rok a dvakrát už větší oprava). Koukali jsme právě na KIA Carens a ten C-Max a u C-Maxe jsou plus ty posuvné zadní dveře a e malinko levnější...
BobanekOs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T.E.CH 22. 1. 2017 14:34

T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Nekenieh 22. 1. 2017 14:43

Doporučuji shlédnout videa, co dělá nákup naskládaný mezi lidmi při nehodě, byť i menší.
Možná pak rád zavrhnete 2 děti ve druhé řadě, jedno ve třetí řadě a někde mezi nimi basa piva či karton mléka.
Do Sharan, Alhambra někde z roku 2004 - 6 se musí vejít 3 děti pěkně vedle sebe a nákup dozadu. Dělala se i varianta kde prostřední sedadlo má jen břišní pás, ale tu nebrat. Prostřední pás musí být ten odvíjecí ze stropu, pokud Vám jde o bezpečnost.
Sharana mám už 10 let a je mu 14 let. Na servisu to občas něco stojí, ale jezdí a jezdí.
Naposledy upravil Nekenieh dne 22. 1. 2017 15:02, celkově upraveno 1
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod mimous 22. 1. 2017 14:56

C4 Picaso, Renault Scenic....tam by se mohlo zadařit v kriteriu věk vs. cena.
mimous
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo852 22. 1. 2017 16:15

Mne jeden vtipalek poslal tohle ve vedlejsim vlakne. Mozna pro tve potreby to jako vtip vypadat nebude, kdyz mas vice deti a dizajn moc neresis. A je to funglovka, za 370k s 3 letou zarukou
Lepsi nez ty vyheklane ojetiny.

http://nissan.autobond.cz/vozy/nv200-3964
slavo852
Nováček

Odeslat příspěvekod BobanekOs 22. 1. 2017 16:22



Tahle Zafira je krásná, má automat a výbavu, která je fajn, parametry a cena je také OK. Já jsem se na Zafiry moc nekoukal, protože jsem již dříve vyhledával a ty co jsem našel, měly odpudivý interiér
Obrázek

Tahle z odkazu tedy vypadá podstatně jinak (lépe). Každopádně, tímto směrem jsem plánoval tento dotaz. Zafira, C4 Picasso, 5008, Touran... nebo dodávkoidní auto, ale starší o pár let...

-- 22. 1. 2017 17:24 --

slavo852 píše:Mne jeden vtipalek poslal tohle ve vedlejsim vlakne. Mozna pro tve potreby to jako vtip vypadat nebude, kdyz mas vice deti a dizajn moc neresis. A je to funglovka, za 370k s 3 letou zarukou
Lepsi nez ty vyheklane ojetiny.

http://nissan.autobond.cz/vozy/nv200-3964


Popravdě, mi by se něco takového také líbilo, ale hledám vůz pro manželku (mamataxi), takže se jí s tímto do lídlu jezdit nebude chtít, no :o)
BobanekOs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kominik 22. 1. 2017 16:43

Dacia Lodgy. Funglovka za 300, 3 roky záruka, 3 sedačky se v pohodě vejdou a na ten nájezd více než dostačující
kominik
Nováček

Odeslat příspěvekod BobanekOs 22. 1. 2017 16:53

Děkuji za tip, ale Dacia Lodgy nepřipadá v úvahu.
BobanekOs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D1.8T 22. 1. 2017 17:02

Grand C-max zcela schová prostřední sedačku pod jednu z bočních.
Jinak jako mamacar doporučuji prohlídnout osobní dodávky typu Doblo, Partner, Berlingo, atp.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomy21 22. 1. 2017 17:30

tomy21
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 22. 1. 2017 17:48

Když jsem měl takhle malé děti, vešli jsme se jak do C-Maxe, tak i do Peugeota 5008. Ty MPV v nižší střední jsou dostatečně široká na 2 dětské sedačky a 1 podsedák.
Takže omrkni Grand Picasso, P5008, Touran, Grand Scenic, Toyota Verso nebo poslední generace Zafiry (ta předchozí neměla vzadu 3 sedačky).
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BobanekOs 22. 1. 2017 18:13



Já bych strašně rád spíše nějaké tipy od lidí, kteří si tímto prošli. Tipy na Galaxy/Sharan/Alhambru a S-Maxe jsou udělovány každému z tazatelů s podobným problémem, ale mi ty rady moc nedávají smysl. 3 autosedačky se tam rozměrově vlezou a do ISOfixu se zacvaknou. Ale to pomůže jen u autosedaček pro malé mimina, které mají svoje tříbodové pásy. Když se využívá pás z auta, musí se zacvaknout "hrabáním" mezi sedačkami a hledáním správného zámku.

Právě proto jsem narazil na případ, kdy se sice tři autosedačky vlezou vedle sebe, ale využívá se pak jen ty boční a třetí se dá do třetí řady. Proto nehledám odpovědi "papírově to tam vyjde", ale spíš od těch, kteří takto provozují a buď mě vyvedou s omylu, nebo potvrdí alternativu menšího sedmisedadlového auta.

Popravdě, mi se nejvíce líbí S-Max a to vzhledově. Sharan bude mít zase výhodu, protože je ještě větší a má posuvné dveře. Ale je to 350-450k za 4-5 let staré auto s 200k najetými, nebo za 450k koupím nové (holátko, no). Ale například ta Zafira, C-Max grand nebo C4, ty vypadají hezky.
BobanekOs
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků