Koupě ojetého "SUV"

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Neurotic 16. 1. 2017 23:03

Chevrolet Suburban, Cadillac Escalade atd. s tím nebudou mít problém a možné poberou ty psy i 2 :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jelass 17. 1. 2017 05:17

Pravda, jeden s Escalade s tím fakt moc problém nemá. :D
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod medved009 17. 1. 2017 09:14

Jelass píše:
medved009 píše:Volvo XC 70 jsem zvažoval ale vzhledem k finančnímu stropu cca 370K s DPH bych musel brát starší kousek a tam je spotřeba ve městě kolem 11L a to je na mě moc. SUV je pro mě ideální z několika důvodu. Vyšší posed, a kufr pro psa a dost prostoru na plno krámu. V autě jezdíme i na závody a tak. Hlavně mám rád rozhled Jinak XC70 je pro mě srdcová záležitost :) bohužel musím zůstat při zemi


Tohle je hloupost, to popisuješ mpv. Denně to vidím v práci, borec s velkým suv a myslí si, že odveze rodinu, psa a minimálně tunu psího žrádla.



Jaka Blbost? Mám hondu crv, doma máme ještě Tuarega a Outlandera, Teď jsem jel na hory Discovery, a do všech se nacpe v pohodě 5 lidi s hromadou věcí a německým boxerem. Nevím co je na tom hloupost? Dřív jsem jezdil s VW Touran (najeto 470K :D - byl v rodině 10 let) to bylo super MPV ale to auto tahá pupek po asfaltu. Alespoň dvakrat se nam na něm podařilo urvat oplastování motoru

-- 17. 1. 2017 10:26 --

Neurotic píše:Chevrolet Suburban, Cadillac Escalade atd. s tím nebudou mít problém a možné poberou ty psy i 2 :D



kdyby mě bylo jedno za co to jezdí tak si koupím tohle:

http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 46591.html

nebo tohle :)

http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 46110.html
medved009
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 17. 1. 2017 09:54

Dacia Duster.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Pýtrs 17. 1. 2017 11:12

Kolik to má maximalku ten Excursion že tacho jen do 160 :D
Pýtrs
Nováček

Odeslat příspěvekod metyn 17. 1. 2017 11:26

medvěde, proč ty chceš vůbec poradit? ty máš na "krávách" odježděné víc jak zdejší osazenstvo dohromady, přehled máš v malíčku tož co? tvl, asi se bavíš dobře co? Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod DoubleSix 17. 1. 2017 11:44

Jelass píše:Tohle je hloupost, to popisuješ mpv. Denně to vidím v práci, borec s velkým suv a myslí si, že odveze rodinu, psa a minimálně tunu psího žrádla.
Asi je potřeba, aby ses s nějakým SUV svezl, abys pochopil, že nejenom MPV umí nabídnout místo pro 5 lidí a velký kufr ;-)
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod medved009 17. 1. 2017 12:56

metyn píše:medvěde, proč ty chceš vůbec poradit? ty máš na "krávách" odježděné víc jak zdejší osazenstvo dohromady, přehled máš v malíčku tož co? tvl, asi se bavíš dobře co? Meta


Omlouvám se, nechtěl jsem nikoho naštvat. Snažím se si o těch autech zjistit co nejvíce a chápu, že každý má vlastní názor. Jenže po tom všem, co jsem si o těch autech načetl a zjistil jsem se chtěl nějak dostat k tomu, co jediné nemám a načíst nemůžu. To je osobní zkušenost nebo zkušenost ze servisu a tak... proto jsem psal konkrétní tři auta. Doufal jsem, že tu bude někdo, kdo je má ošahané.
medved009
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 17. 1. 2017 15:53

medved009 píše:Zdravím ve spolek,

potřeboval bych poradit a případně poučit od zkušenějších. Jezdím s Hondou CR-V rv 2006 (diesel) Auto je naprosto perfektní, jsem spokojený. Spotřeba úžasná (cca 6,5 - 7 L/100km) neví co je rez a nikdy se nic zásadního neopravovalo. Bohužel nájezd je 375000 km a tak chci koupit nové auto.

Rozhoduji se mezi:

- Honda crv i-Dtec rv 2009-20011 manual
- Subaru Forester boxer diesel rv 2011
- Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D MIVEC rv 2010 -2011

Poradíte mi prosím, nebo mě varujte :)

Najezdím cca 30 - 38K km ročně asi tak 50% dálnice 50% vše ostatní. Občas tahám vozík a terén pro mě představuje cesta pro traktory lesem k chalupě a zablácené pole. Nejsem offroad fanoušek a nehledám auto na dakar :)

moc děkuji !

já bych vzal Nissan Pathfinder nebo rizikovější srdcovku Land Rover Discovery.
Dr. 120L
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 17. 1. 2017 16:12

medved009 píše:
metyn píše:medvěde, proč ty chceš vůbec poradit? ty máš na "krávách" odježděné víc jak zdejší osazenstvo dohromady, přehled máš v malíčku tož co? tvl, asi se bavíš dobře co? Meta


Omlouvám se, nechtěl jsem nikoho naštvat. Snažím se si o těch autech zjistit co nejvíce a chápu, že každý má vlastní názor. Jenže po tom všem, co jsem si o těch autech načetl a zjistil jsem se chtěl nějak dostat k tomu, co jediné nemám a načíst nemůžu. To je osobní zkušenost nebo zkušenost ze servisu a tak... proto jsem psal konkrétní tři auta. Doufal jsem, že tu bude někdo, kdo je má ošahané.

Takže moje nechceš, jo?
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 17. 1. 2017 19:17

za 2 kila jo :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 17. 1. 2017 19:39

DoubleSix píše:
Jelass píše:Tohle je hloupost, to popisuješ mpv. Denně to vidím v práci, borec s velkým suv a myslí si, že odveze rodinu, psa a minimálně tunu psího žrádla.
Asi je potřeba, aby ses s nějakým SUV svezl, abys pochopil, že nejenom MPV umí nabídnout místo pro 5 lidí a velký kufr ;-)

Svezl, nezměnilo. Třeba Commander, oproti stejně velkému GCaravnu prcek. Ještě něco?

-- 17. 1. 2017 19:43 --

medved009 píše:
Jelass píše:
medved009 píše:Volvo XC 70 jsem zvažoval ale vzhledem k finančnímu stropu cca 370K s DPH bych musel brát starší kousek a tam je spotřeba ve městě kolem 11L a to je na mě moc. SUV je pro mě ideální z několika důvodu. Vyšší posed, a kufr pro psa a dost prostoru na plno krámu. V autě jezdíme i na závody a tak. Hlavně mám rád rozhled Jinak XC70 je pro mě srdcová záležitost :) bohužel musím zůstat při zemi


Tohle je hloupost, to popisuješ mpv. Denně to vidím v práci, borec s velkým suv a myslí si, že odveze rodinu, psa a minimálně tunu psího žrádla.



Jaka Blbost? Mám hondu crv, doma máme ještě Tuarega a Outlandera, Teď jsem jel na hory Discovery, a do všech se nacpe v pohodě 5 lidi s hromadou věcí a německým boxerem. Nevím co je na tom hloupost? Dřív jsem jezdil s VW Touran (najeto 470K :D - byl v rodině 10 let) to bylo super MPV ale to auto tahá pupek po asfaltu. Alespoň dvakrat se nam na něm podařilo urvat oplastování motoru

Ptž srovnatelně velké mpv bude pořád prostornější. A čistě osobně, vzhledem k velikosti vozu a dalším nákladům jako dražší pneu, vyšší spotřeba apod. imho nikdo nic lepšího nevymyslel, než kombi stř. třídy, popř. nějakou 4x4 oplastovanou verzi. Ale evidentně nebudeš spokojený v ničem jiném, než ve větším SUV. :) Na slušný kus ale je imho malý budget.
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 18. 1. 2017 10:42

jelass: já mohu porovnat to, co jsem měl/mám.
P5008 a CRV, obě auta zhruba stejně dlouhá (4,5m) a místo v kabině pro cestující je stejné, žádný rozdíl (na délku / šířku). Pocitově mi přijde více místa v CRV (P5008 měl hodně masivní palubovku a středový tunel).
Kufr o něco málo větší u P5008 (ale ne nijak zásadní rozdíl).
Ještě něco? :mrgreen:
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 18. 1. 2017 10:44

DoubleSix píše:
Jelass píše:Tohle je hloupost, to popisuješ mpv. Denně to vidím v práci, borec s velkým suv a myslí si, že odveze rodinu, psa a minimálně tunu psího žrádla.
Asi je potřeba, aby ses s nějakým SUV svezl, abys pochopil, že nejenom MPV umí nabídnout místo pro 5 lidí a velký kufr ;-)


jenze ty zase nemluvis o SUV :lol:

(jo, je to rejp na CRV :mrgreen: )
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 18. 1. 2017 11:21

To, že garážníci šijou do CRV za její AWD systém, jsem si už zvykl a nevadí mi to.
Teď za poslední víkend jsem se něco najezdil v dost hrozných podmínkách (sníh, led, břečka, ...) a musím říct, že to fungovalo dobře. Žádné problémy s rozjezdy, kontrolka ESP blikala minimálně. Bez problému jsem při parkování poslal auTo do hlubokého sněhu a zase jsem z toho snado vyjel. Fungovalo to k mé spokojenosti.

Hodně velký rozdíl oproti předokolce. Často jsem do kopců předjížděl předokolky, které buď bezmocně stály nebo se hodně pomalu posouvaly kupředu s protáčejícími se koly. Kolega se Superbem v předokolce se pokoušel vyjet kopec kolem mého baráku, a ač je to zdatný řidič, tak to nedal. Já tam jedu s prstem v nose, dokonce tam i v klidu zastavím a opět se rozjedu Asi dobré pneumatiky - Continental :-D .
I když teda při brzdění mi to nepřijde, že by ty pneumatiky byly tak skvělé, Totéž držení stopy v zatáčce (na sněhu a břečce) by mohlo být lepší.

Jasný, z pohonů AWD je to asi ten nejhorší, co se dá koupit, ale pro moje potřeby to stačí a funguje to. To je pro mě důležité.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků