Octavia 1 / Superb

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod REMii 8. 12. 2016 14:28

Zdravím,

po menším hledání na internetu jsem se rozhodl, že si nasbírané informace ještě ověřím u zkušenějších. Prosím tedy o radu.

Auto budu primárně využívat na jízdu po městě cca 50 km denně, 3x do roka 1000+ km jednorázově. V takovém případě bych se měl dívat spíše po benzínu, ale bylo mi řečeno, že 1.9 TDI Octavia je pro tuhle cenu nejlepší volba, co se týká i náhradních dílů, servisu a spotřebě.

Požadavky:

Nechci combi - Klidně může být coupé/cc, jinak pouze liftback/sedan
Levnější opravy
Spolehlivost
Rozumná spotřeba (nepotřebuji BMW s 10/100)
Klima

Plánuji koupit auto kompletně s prvotní investicí do max. 70 000 Kč (50+20), čím méně tím lépe. V tomto cenovém segmentu se mi nejvíce zamlouvá 1 Octavia 1.9 TDI 81 KW. Něco podobného - https://auto.bazos.cz/inzerat/66783510/ ... -19TDI.php

Druhá volba je si připlatit a pořídit si Superb 1.9 TDI 96 KW (70+20). Například - https://auto.bazos.cz/inzerat/66350060/ ... xenony.php

Rád bych se zeptal, jaké výhody a nevýhody mi přinesou oba vozy, pokud je postavím proti sobě. Neseděl jsem bohužel ani v jednom, ale jde mi spíše o spolehlivost a případnou cenu oprav, když jsou teď finance omezené. Osobně nyní používám firemní 3 Octávku 1.0 TSI 85 KW a auto je plně dostačující co se týče výkonu, o pohodlí ani nemluvím, vím že to nebude srovnatelné, ale předpokládám, že se Superb bude více blížit.

Auto budu do 3 let určitě měnit, neplánuji ho tedy provozovat delší dobu. Pokud Vás napadnou ještě další alternativy v této cenové relaci, budu rád, když se o ně podělíte.

Děkuji
Naposledy upravil REMii dne 8. 12. 2016 15:09, celkově upraveno 2
REMii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 8. 12. 2016 14:41

za 50k kc hocico co bude mat STK, 2 sady gum a nebude to hnile
Kimi is the best
.......nebojte sa nalepky.......
P5E = Maximus Formula :)) [i]roman63[/i] neber to vazne !!!

R.I.P cervene forum.zive :((
glider
Guru

Odeslat příspěvekod REMii 8. 12. 2016 14:48

Díky za odpověď, v autech se moc nevyznám, proto se ptám na radu. Kolik bych měl tedy investovat do auta? Připadalo mi, že celkem 70 000 Kč za auto, které je staré skoro 17 let je celkem adekvátní částka.

STK, 2 sady gum má dá se říct 99% inzerovaných aut, na které se dívám. S hnilobou je to trošku složitější, předpokládám, že jakékoliv auto v takovém stáří už bude mít nějaké základy koroze.

Můžeš tedy prosím konkretizovat?

Díky
REMii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 8. 12. 2016 15:00

70t na 17 let stare auto je adekvatni, jo?

minulej tyden jsem koupil 13let, benzin, ESP, Klima, Tempomat, nezrezle, 190tkm za 35tycek s druhou sadou kol. (konkretne xsara 2003)

Koukni po 406, C5
FFIIIC FL 2,0TDCI 150 kobyl
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Veterán

Odeslat příspěvekod REMii 8. 12. 2016 15:06

No právě že jsem čekal, že 1.9 TDI 81KW Octávku 1 seženu i v nějaké lepší kondici/výbavě, proto mě docela zmátl příspěvek od Glidera, že za 50 + 20 opravy (70 T) mám brát cokoliv co má STK a gumy..

Xsara 2003, 406 i C5 by také nevadila. Vůbec se ale nevyznám v jejich motorizaci, ceny náhradních dilů atd.. Můžes prosím ještě nadhodit, na co bych se měl přesněji zaměřit? Jako mi bylo sděleno 81KW Octávka 1.9 TDI rok 1999+

Případně i nějaký odkaz.

Díky
REMii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neurotic 8. 12. 2016 15:08

za 50 se dá vpohodě sehnat rok výroby 2004+, a nebo 20 let stará oktávka :D
Koukni na tu C5, 406, Lagunu... všechno bude novější a vybavenější... a náklady budou +- stejné
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 8. 12. 2016 15:11

Krome nafty bych bral to v nejlepsim stavu
OI TDI je ceska modla, tady cena uz klesat nikdy nebude a drzi se na nesmyslu

Kupuj ne od bazaru, ale od majitelu treba na bazos.cz

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod robbert 8. 12. 2016 15:12

Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Guru

Odeslat příspěvekod REMii 8. 12. 2016 15:12

Díky za odpověď, jak jsem psal výše jsem naprostý laik. Od známého jsem pouze převzal věci, že značky jako Citroen Renault atd.. se hned poserou a dám skoro stejnou částku, jako za nákup auta do servisu. Je to tedy zarputilej škodovák nebo.. ? Autům určitě rozumí, ale opravdu nemám v oboru nějakého známého, který by mi to vysvětlil. Dodal bys více informací na co se zaměřit u C5/406/Laguny (motor/kilometry/..?) ? Případně i odkaz na nějakou prodávanou.

Díky za pomoc
REMii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neurotic 8. 12. 2016 15:18

Na to přišel kde? :D
Pokud to bude benzín tak je jedno jakej vemeš motor, protože jsou na tom všechny +- stejně takže záleží jenom kolik chceš koníků.
Když to vemeš před koupí do myčky tak nic nezkazíš a zjistíš jestli neteče do elektroniky a jinak vše jak u ostatních aut a na km nekoukej
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 8. 12. 2016 15:27

Známej je kokot.

Koukje po benzinech, usetrisi si dost penez,. pak je to o konkretnim stavu.
Z fotek poznas prd, musis jich nekolik objet abys vedel jak na tom jsou

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod M@C 8. 12. 2016 15:30

Skodovky jsou predrazene, O1 je modla ceckych vesnickych strejcu, ta uz levnejsi asi nebude :-)
Shodou okolnosti jsem dnes ridil O1 1,9TDI, r.v. 2010 :-D Najeto 60tkm. Oproti memu Mondeu 2007 s najetymi 170tkm je to otresne, nechtel bych to ani zadarmo. Nejede to, huci to, sedel jsem v tom jak vosa na bonbonu.
Takze za me klidne Mondeo, Focus, 406 (1,8 benzin), Laguna, Astra, Vectra... Idealne vse spis benzin - mene *****, jednodussi motor.
Ford Mondeo 2.0TDCI '07, 85kW@105kW
M@C
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod REMii 8. 12. 2016 15:42

Díky všem za odpovědi. Jak je na tom s reálnou spotřebou to Mondeo 2.0 + servis oproti proklamované Octavii a dalším kandidátům Vectra/Mondeo/Laguna/- mám si spíše vybrat podle vzhledu, nejlepšího kousku co potom najdu nebo je to více méně jedno a vše bude stejné?

Zaměřím se tedy na výše zmiňované:

Benzín a vybrat si pouze motor na základě toho, jak chci aby byl silnej.
Opravdu je počet kilometrů tady irelevantní?

Opel Vectra se mi zamlouvá asi nejvíce, hned v závěsu Laguna+Mondeo.

Pokud by někdo měl čas na naposlání pár aut, které uznává za vhodné, budu jen rád. Samozřejmě z fotek toho moc poznat nejde, ale udělám si alespoň představu.

Díky všem
REMii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 8. 12. 2016 15:56

Vectra B dost rezne, myslim, ze I verze po FL

Servis na to teoreticky bude nepatrne drazsi, ale porovnavas auta z jinych trid
Vsechno bude oproti Octavii lepsi - interior, podvozek, motorizace, zpracovani

K86
Veterán