Octavia 1 / Superb

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukas063 10. 12. 2016 09:34

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 10. 12. 2016 10:07

Já měl S1 1,9 TDI a najeto 320k když šel do světa a následně byl stocen na 130k. Tak proč vlastně ne? Jo a nebyl to automat.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nikolaj 10. 12. 2016 11:32

Za ty prachy ho bude vozit prave jen na vleku...u techto aut by mel byt udaj o "poctive stocenych km" povinny :)
Nikolaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod REMii 10. 12. 2016 13:17

Já tedy nevím, jestli jsem se vyjádřil na začátku špatně nebo někteří nepochopili, ale jsem připraven dát za auto ihned 50+20 = 70K, ne že si koupím auto do 50 a doma si budu schovávat 20 000 Kč na případný servis. Případně pokud to za to bude stát, tak 70+20 = 90K. Nevím, proč se tu stále rozebírá auto za 50 000 Kč. Myslel jsem to tak, že se buď koupí auto bez velkých investic za 70 000 Kč nebo auto s nutnou investicí za 50 000 + ihned 20 000 Kč do oprav.
Další věc je automat - o tom jsem chtěl vědět informaci pouze tehdy, když jsem našel Opel Astru v automatu.
Nafta se týkala pouze Octavia 1.9 TDi, dle informací od známého + dalších X lidí na internetu píše, že je tento motor skoro nezničitelný.

Myslím si, že si vůbec nevymýšlím a moje jediné dvě podmínky jsou - klima + nechci "combi vzhled", tedy pouze liftback/sedan. Očividně je to za 70 - 90 000 Kč velkej požadavek.

Nevěděl jsem, že Ford Focus se vyrábí i v sedan verzi a ten se mi líbí - https://auto.bazos.cz/inzerat/67863884/ ... -klima.php nějaký komentář, zkušenost?

+ Sám jsem se tady ptal na Lagunu, ale byla opět vyvrácena, že chci za 70 000 nižší střed a mám si vzit něco co se mi nelíbí.

Díky
REMii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 10. 12. 2016 13:29

Nezničitelnej, miluju tohle slovíčko :D :D :D
Pujč mi 1.9 na týden co se k tomu budu chovat jak ke svý V6 a uvidíš tu částku za opravu
anonym

Odeslat příspěvekod tycoon 10. 12. 2016 14:02

REMii píše:Nevěděl jsem, že Ford Focus se vyrábí i v sedan verzi a ten se mi líbí - https://auto.bazos.cz/inzerat/67863884/ ... -klima.php nějaký komentář, zkušenost?

+ Sám jsem se tady ptal na Lagunu, ale byla opět vyvrácena, že chci za 70 000 nižší střed a mám si vzit něco co se mi nelíbí.

Díky

Hodně aut nižší střední třídy mělo karosářskou variantu sedan. Ford Focus, Opel Astra, Honda Civic, Mazda 323, Mazda 3, Toyota Corolla, Renault Megane, Peugeot 306 atd., u koncernu VW mívají karosářské verze sedan jiné jméno než hatchback, tzn. VW Bora/Jetta, Seat Toledo. Problém je v tom, že většina lidí má odlišný vkus,takže těch sedanů se prodalo jen málo a dnes se těžko shánějí.
Existují i malé sedany, např. Seat Cordoba, Suzuki Swift, Škoda Fabia, Mazda 121. Nezapomínal bych na Dacii Logan a Renault Thalia.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod REMii 12. 12. 2016 12:07

Díky tycoon za odpověď, nicméně čím více lidí přispívá a háže do svých odpovědí čím dál tím více sarkasmu a doporučuje něco, co nesplňuje moje 2 podmínky, tak se v tom začínám ztrácet víc a víc.

Teď už vím, že plno aut má i sedan verzi (ano moje hloupost, nezjistil jsem si to - nicméně jak psal tycoon moc jich není, proto jsem si toho ani nevšiml).

Potřeboval bych poslední radu, zdali se v této cenové hranici 50-70 000 Kč mám dívat po nějakém kousku z níže uvedených - jaký byl nejméně poruchový a který doporučujete? A kterému se například zase vyhnout?

Nebo opravdu záleží na jaký kousek narazím a nemám se řídit značkou/typem ale vzít to co bude vypadat nejlépe? Jde mi tedy hlavně o cenu servisu, spotřeba do ~7,5l/100km.

Na začátku se zmiňoval Ford Focus - https://auto.bazos.cz/inzerat/67863884/ ... -klima.php jeho sedan verze 1.8i je také např. v pohodě?

Co případně Thalie/Civic/Cordoba/Fabia - vše sedan verze.

Dále tady stále plno lidí zmiňují Renault Lagunu opravdu je tento rozpočet (70 000) na tohle auto tak malý a měl bych se věnovat pouze té nízké třídě - výbava se nedá porovnávat.

Dále například Peugeot 607 ?

Díky
Naposledy upravil REMii dne 12. 12. 2016 12:13, celkově upraveno 1
REMii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 12. 2016 12:08

Ber dokud je.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 12. 12. 2016 12:13

http://www.autojuka.cz/audi-80-2-0i-rarita-top-stav.htm

je fakt cajk...vzhledově.Viděl jsem na živo....jak jezdí nevím....
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod REMii 12. 12. 2016 12:13

MELLO píše:Ber dokud je.


Koho ? :D
REMii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 12. 2016 12:15

No to co chceš.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod REMii 12. 12. 2016 12:20

MELLO píše:No to co chceš.


Kdybych věděl co chci, tak se neptám tady :-). Stále hledám vhodné kandidáty a pak z nich začnu blíže procházet. Pořád nemám požadované informace, pro které jsem přišel.
REMii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 12. 2016 12:21

Fabka sedan je ideál pro tebe.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 12. 12. 2016 12:34

Já teda nevím, ale pořád mám na prodej accenta sedan r.v. 2007 1.4 16V 71kW na nových zimních pneumatikách a se sadou letních Al kol v perfektním stavu a bez jakýchkliv investic.
Najeto 67 tis. Cena 89 tis. Akorát potřebuje nafotit a hodit někam inzerát, ale za perfektní stav ručím.
Rozhodně lepší, než nějaká stará 3x stočená paštika.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 12. 12. 2016 13:14

REMii píše:Na začátku se zmiňoval Ford Focus - https://auto.bazos.cz/inzerat/67863884/ ... -klima.php jeho sedan verze 1.8i je také např. v pohodě?


Jo, 1.8 je hodně v pohodě motor. Rozvody sice řemenem, ale jinak držák bez žádných větší problémů, dodneška tyhle motory v Mondeích lítaj statisíce a mění se akorát olej a filtry.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků