Dobře řadící automat v nižší střední třídě?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 12. 2016 14:24

Pierr3 píše:
goes píše:mne by jen zajimalo, jak nekdo pozna co ma prevodovka zrovna pripravene a jak se to desne lisi. Tech 0,1 s rozdilu v razeni pripraveneho a nepripraveneho je desne rozdilne, navic ta prevodovka to meni na pozadi kazdou chvili, aniz to clovek vi. Napr. kdyz akcelerujes, tak ta ma pripraveny dalsi stupen, nicmene kdyz jak pustis plyn, zacnes brzdit, tak uz muze hned prehodit dolu, pak zase zpet apod. clovek ani realne neni schopny vedet co tam je.


Jedniná situace, kdy jsem opakovaně zaznamenal nevhodné chování DSG byla, když jsem např. pomalu bez plynu přijížděl ke kruhovému objezdu a čekal, až se objeví mezera. Když se objevila, šlápnul jsem na plyn a ono to v první chvíli skoro nic neudělalo, protože DSG mělo zařacené bůh ví co a něčekalo, že se bude zrychlovat.

ale toto neni vubec dano tim, ze by mel pripraveny jiny stupen. TOto mi dela ZF taky.
anonymni

Odeslat příspěvekod quasimoto 7. 12. 2016 14:28

DSG sa dava do X modelov a je to rozne naladene, su tam iste rozdiely.

Ale celkovo neviem o tom ze by sa ludia stazovali ze sa s tym neda parkovat :)
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 7. 12. 2016 14:37

mne sa 6gang DSG normalne pohlo pomaly bez plynu, len som pribrzdoval

cize parkovanie OK
ostatne veci ma az tak nenadchli
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 7. 12. 2016 14:44

goes: Dík za objasnění, každopádně nic moc.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zandome 7. 12. 2016 14:44

Arnie J píše:a co DQ 250 (mokré spojky, 6-kvalt), tam máte jaké zkušenosti? (krom zandomeho, ten už psal, že blbé :D )

tu by som sa mal rozpísať. 6st DSG je fajn, ale nie v kombinácii s 2.0TDI. Drží ho v nízkych otáčkach (čo je pochopitelné), po pridaní plynu to neurobí vôbec nič, lebo motor nemá silu, po pridaní viac plynu to naopak zbesilo podradí a neraz sa mi stalo, že som nechcene pretočil kolesá. S 2.0TSI v Superbe čo má aj Brasci to bolo bezproblémové.
zandome
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomZ 7. 12. 2016 17:18

Ono taky konkrétní převodovka vyrábějící se x let se průběžně mění. Spousta věcí za tu dobu už mohlo být vychytané..
TomZ
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garf007 7. 12. 2016 22:17

No, tak jak to tu pročítám, jednoznačný názor nepanuje.
Pokusím se půjčit si ještě Mazdu 6/CX-5 a uvidím jak to funguje u japonce...
garf007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 12. 2016 00:12

TomZ píše:Ono taky konkrétní převodovka vyrábějící se x let se průběžně mění. Spousta věcí za tu dobu už mohlo být vychytané..

nebo ojebané :(
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 8. 12. 2016 00:34

jebat! :love:
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomZ 8. 12. 2016 10:20

garf007 píše:No, tak jak to tu pročítám, jednoznačný názor nepanuje.
Pokusím se půjčit si ještě Mazdu 6/CX-5 a uvidím jak to funguje u japonce...

Tak ono to je jako se hadat jestli je lepsi benzin, nebo nafta. Tech prevodovek je tolik, ze nelze jednoznacne neco rict. Navic, kazdemu pak vyhovuje jine chovani.

V mazde 6 mi prijde dobra.
TomZ
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 9. 12. 2016 11:04

tak dnes jsem si to trhnuti pri rozjezdu patricne uzil, jak jsem to necekal solidne jsem si trhnul hlavou :D
startstop mi vypnul motor a ja si toho nevsiml, tak padla zelena a ja hned hamtnul poradne na plyn motor naskocil a hned vyrazil kupredu trhnutim, zadnym pomalym rozjezdem
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků