Nová Astra ST 1.4T 92kW x Leon ST 1.2T 81 kW

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod krabica 14. 10. 2016 08:56

Ahoj, vybírám nového kombíka a rozhoduji se mezi Astrou ST 1.4T 92kw a Leonem ST 1.2T 81kW. Máte nějaké postřehy ohledně podvozku a motoru. Obě auta jsem sice projel, ale za jiných podmínek. Astra měla jiný motor(diesel 1.6) a motor jsem zas testnul v Merivě, takže se mi to celkem blbě porovnává.
krabica
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quasimoto 14. 10. 2016 09:14

Ani jednym neurobis chybu.

Leon bude mat nizsiu spotrebu a vacsi kufor.
Astra pravdepodobnejsie pohodlnejsi podvozok (ale vela zavisi od rozmerov pneu).
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 14. 10. 2016 09:22

Vezmi to co se ti víc líbí a v čem se lépe cítíš. Já bych z tohohle výběru vzal astru pro lepší interiér a silnější motor.
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod miromen4 14. 10. 2016 09:24

Taky bych to tak viděl.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 14. 10. 2016 09:54

Tiez, interier Leonu neni pre kazdeho.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dismissing 14. 10. 2016 10:26

Určitě Astra. Podvozek je lepší o parník, kvalitnější zpracování, lepší ergonomie, odhlučnění je taky o třídu jinde, s tím kufrem bych byl také opatrný, na litry možná vede Leon, ale prakticky využitelný je lépe kufr v Astře. Motor nevím, Astru jsem projel se silnější variantou.
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod jamaco 14. 10. 2016 10:29

Hodně bude záležet taky na vybavach.. Astra může mít věci o kterých se Leonu ani nezdá, naopak si myslím že Leon vyjde líp v nižších vybavach.. A bude možná pohlednejsi než astra v základu... Není to motoricke srovnání spíš 1,0 vs. 1,2 tsi a pak 1,4 vs. 1,4?
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod krabica 14. 10. 2016 11:10

Výbavy jsou podobné, Seat má navíc příplatkové repro, LED světla, ztmavená okna a elektrony, je o 28 tisíc levnější a má najeto jako předváděčka 6tkm. Astra je úplně nová. Oba mají velký dotykáč 6,5/7", vyhřívání sedadel, aut. klimu, BT, parkovací senzory, tempomat.
krabica
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 14. 10. 2016 11:13

Kokot27 má zase nový nick :D
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 14. 10. 2016 11:46

-pb- píše:Vezmi to co se ti víc líbí a v čem se lépe cítíš. Já bych z tohohle výběru vzal astru pro lepší interiér a silnější motor.


+1, Astra bude svižnější a modernější. Je vážně povedená.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krabica 14. 10. 2016 12:32

Tak Seat :-) Je to víc motokára...
krabica
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shr3k 14. 10. 2016 12:33

Měl jsem teď půjčenou 14 dní Astru a musím říct, že je to velmi povedené auto. Pro dva lidi královský prostor, při 193 cm jsem byl úplně natažený a za mě by se někdo menší vmáčknul. Když se přepne do Sport režimu, tak to i svižně reaguje na plyn, v normálním režimu je to ukrutná ekojízda (ale musím říct, že za málo, průměr 5 litrů nebyl problém, stačilo poslouchat rádce řazení a odměnilo mě to zeleným autíčkem), navíc tam byl start/stop. Byla to cca výbava Dynamic se sadou Dynamic, 125k, doplněná o dvouzónovou klimatizaci, navigaci 900, která fungovala obstojně včetně bluetooth a USB, CD mechaniku, alarm a přední/zadní parkovací senzory. Zpracování interiéru mi přišlo velmi dobré a auto na 225/45/17 pohodlné. Pro naše podmínky (zima, plískanice) bych přikoupil LED světlomety (s navi v sadě Inovace) a pro radost asi vzal ten silnější motor. Pro manželku pak automat.
Přílohy
DSC_3285.JPG
Naposledy upravil Shr3k dne 14. 10. 2016 12:46, celkově upraveno 2
Shr3k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 14. 10. 2016 12:41

Potvrzuji, ze astra je dost povedene auto, jezdil jsem s 1,6CDTI 100kw
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dismissing 14. 10. 2016 13:06

krabica píše:Tak Seat :-) Je to víc motokára...

Ano, tak. To jsem chtěl napsat už prve. Seat pro někoho, kdo rád kostitřas. Ne lepší jízdní vlastnosti, ale pocit tvrdého podvozku i na menších kolech rozhodně přináší. Ale špatné auto to není. Ať slouží.
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Beaumont 14. 10. 2016 14:39

Taky hlasuji pro Astru, povedené auto. Pokud to rozpočet dovoluje, velmi doporučuji následující:
- výbavu Dynamic kvůli sportovnímu režimu, motor pak daleko lépe reaguje na plyn
- sedadla AGR (prostě skvělá)

Bohužel pro motor 1.4T 92 kW nejde objednat wattův přímovod na zadní nápravu, je k mání jen pro verzi 110 kW. Škoda.

Jo a pozor na systém Start/Stop. S ním se totiž v Astře 1.4T automaticky pojí i delší stálý převod. Někomu může vyhovovat, já bych to rozhodně nechtěl.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků