Malé auto s automatickou prevodovkou

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tombas 25. 8. 2016 18:46

3MPS píše:Do JAKÉHO města?

Co je to za otázku? v ČR je jen jedno město a to je Praha, vše ostatní je vidlákov. Alespoň někteří pražáci to dávají okatě najevo.

-- 25. 8. 2016 19:47 --

robbert píše:
D1.8T píše:
tombas píše:DSG je na pojíždění v kolonách po městě taky naprd, protože je to

Kolik máš s dsg najeto?

A já k tomu můžu něco říct? Mám najeto cca 130k.

Jasně, máš najeto, tak k tomu řekni co víš a nenechávej si to pro sebe.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 25. 8. 2016 19:15

Já už to tady psal, ne?

Mě se to ***** a zahučel jsem do toho za dost peněz...
Byl to Sup 1,8 TSi s DSG...
A už je pryč...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod REYGNUM 25. 8. 2016 19:34

A sralo sa DSG alebo motor?
REYGNUM
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 25. 8. 2016 19:36

Tusim aj aj. Ale to je ta jednoduchsia DSG so suchymi spojkami. Tiez som ju nal, teraz mam mokru a tam je to o dost lepsie.
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 25. 8. 2016 19:51

boris.nikitic píše:Chcel by som si kupiť malé auto do mesta s automatickou prevodovkou.
Požiadavky - automatická prevodovka by nemala priliš vela zvyšovať spotrebu, tempomat, klimatizácia, benzinový motor najlepšie bez turba.

Mne z požiadaviek vyšla Toyota Yaris 1,33 CVT.
Je pravda že CVT prevodovky majú nižšiu životnosť ako manuálne ?

Prípadne máte nejaký tip na iné auto ?
Ja som pozeral napr. na Hyundai I20 ale automaticka prevodovka je tam len 4 stupnova s vysokou spotrebou v meste.


Je to pravda, nicméně suchá dvouspojka chce také svoje a spojky nejsou zcela věčné, takže se svez a rozhodni podle toho co tiu bude víc vyhovovat, protože chování variátorové převodovky některé lidi dost sere, jiní si naopak libují.

Robota neber, to je běs.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 25. 8. 2016 19:57

Motor šel do světa a bylo to ok. ***** se DSG. Dodnes to jezdí...
Je to o chutí každého soudruha, že?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 25. 8. 2016 20:00

brasci píše:Tusim aj aj. Ale to je ta jednoduchsia DSG so suchymi spojkami. Tiez som ju nal, teraz mam mokru a tam je to o dost lepsie.


dělení je jednoduchý, sucháč je do nějakých 200-250Nm, pak je mokrá - lepší
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 25. 8. 2016 20:03

Ja viem ako sa to deli. To nebolo ale predmetom tejto diskusie.
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wassermaus 22. 10. 2016 13:18

Přidám se k dotazu. Manželka chce auto do 4m délky a automat. Limit 400tis Kč.
Vychází nám z toho nejlíp Yaris Hybrid. Hlavně kvůli HSD, kde není variátor ani spojka.
Cenově srovnatelně je na tom Fabia 1.2 s DSG. Taky kolem 400tis Kč.
V týdnu se máme projet s tím Hybridem a pokud to nebude provar tak je asi vyhráno.

Je ještě nějaká alternativa? Jazz má CVT který prej s tou 1.3 jede pitomě a je už cenově za limitem.
Co 208 1.2 s EAT6? Corsa s 1.4 bude zdechlá a než Fiestu s PowerShiftem tak raděj tu fábku.
Note už s AT nenabízí. Mazda2 přes limit, navíc AT v jediné výbavě.
wassermaus
Nováček

Odeslat příspěvekod tombas 22. 10. 2016 15:20

Má přijít nový citroen C3 s 1.2 110k a 6st. AT, ale těžko říct, jestli to bude ještě letos.
Obrázek
Obrázek
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 22. 10. 2016 15:28

Bych si nejdřív vyzkoušel ten zatracovanej Powwershift,funguje skvěle. fabia OK,Yarisku bych dal až naposled. :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 22. 10. 2016 18:57

wassermaus píše:Přidám se k dotazu. Manželka chce auto do 4m délky a automat. Limit 400tis Kč.
Vychází nám z toho nejlíp Yaris Hybrid. Hlavně kvůli HSD, kde není variátor ani spojka.
Cenově srovnatelně je na tom Fabia 1.2 s DSG. Taky kolem 400tis Kč.
V týdnu se máme projet s tím Hybridem a pokud to nebude provar tak je asi vyhráno.

Je ještě nějaká alternativa? Jazz má CVT který prej s tou 1.3 jede pitomě a je už cenově za limitem.
Co 208 1.2 s EAT6? Corsa s 1.4 bude zdechlá a než Fiestu s PowerShiftem tak raděj tu fábku.
Note už s AT nenabízí. Mazda2 přes limit, navíc AT v jediné výbavě.


1. Fiesta powershift
2. Fabia DSG
3. Yaris
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 10. 2016 19:54

Powershift opravdu rullez
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 22. 10. 2016 20:11

lehce přes 4 m je pežó 2008 aut př eat 6, 81 kw luxusní převodofka, zajdi zkusit, Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod cptObvious 22. 10. 2016 20:22

Nikde nevidím cenu. Mercedesy Áčka majú dobré ceny, detto BMW 1er. Ten 7stupen od Medveďa nie je márny , ale do mesta asi ešte lepšie 8at od bmw
cptObvious
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků