Auto + leasing

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Magnus Agreus 13. 8. 2016 20:38

Ahoj,
chci si koupit na přelomu tohoto listopadu/prosince auto. Chci auto spolehlivé, pohodlné, ve kterém se budu cítit bezpečně a bude zvládat delší trasy, třeba do z Brna do Prahy a zase zpět. Jsem celkem uchyl na dobrou výbavu a všelijaké vymoženosti. Měl by to být benziňák s automatem. Protože jsem fanda všech Škodovek tak mi vychází Oktávka/Superb LaK. Budu rád za Váš názor, tipy od konkurence. Celkem se mi líbí Giulia i když od Laurina má celkem daleko.

Taky bych se rád zeptal, jaké máte zkušenosti s leasing. Přemýšlel jsem nad operákem ale tam vlastně platím auto které není moje i když jednou za dva/tři roky mohu dostat nové. U klasického leasingu bych si musel požádat banku a najít člověka co by ho převzal, kdybych se toho auta chtěl zbavit. Uvažuju totiž nad tím že ty auta nemá cenu déle jak 2-3 roky používat, takže bych to rád střídat. Takže co je podle Vás výhodnější? A mají v tom podnikatelé nějaké vyhody, co je pro ně vyhodnější?

Díky za rady.
Magnus Agreus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 13. 8. 2016 20:49

Podnikatel si to dá do nákladů a má o to menší daně a ty na to musíš ušetřit ze zdaněných peněz.Navíc auto na leasing také není tvoje,jsi jen nájemce.Pro tebe by bylo lépé si vzít auto na úvěr,auto je hned tvým majetkem,ale výhodné ,dle mého není nic,vždy zaplatíš víc.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinchylek 13. 8. 2016 21:29

Proč nemá cenu je používat déle než 2-3 roky?
Auto: Škoda Rapid SB 1.2TSI (77kW) (2014), Škoda Fabia I 1.2HTP (47kW) (2005)
Moto: Suzuki V-Strom 650 (2007)
MMania: Honor 10 Lite
Živě (PC): Acer V15 Nitro Black Edition
martinchylek
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 13. 8. 2016 21:30

Delsi trasa z Prahy do Brna... To mi dneska staci aby me to rozsekalo ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 13. 8. 2016 23:12

Tak klasický leasing se snad už ani neposkytuje pro fyzické osoby ne. U operativní leasingu platíš jen ztrátu hodnoty auta a pojištění, takže tě operák vyjde na konci na 0 kč. Pokud netrpíš dojmem že auto musíš vlastnit, tak je to nejlepší způsob jak mít stále nové auto. U klasického leasingu, nebo úvěru musíš zaplatit sumu na začátku, řádné splátky a na konci poslední splátku, která může být také různě velké a ve výsledku ti pak sice po letech placení zůstane auto, ale bude to stará ojetina bez záruky s nějakou tržní cenou.

Asi bych si nejdřív ujasnil na jak dlouho auto chceš mít. Pokud chceš mít auto na 5 až 10 let, tak pak úvěr. První roky platíš, pak ti to zustane a když nebudou velké servisní náklady tak ti zůstane auto s relativní nízkým nákladem. Pokud nechceš mít auto více jak 2-3 roky, tak operativní leasing řeší riziko ztráty hodnoty a případné změny trhu, splácíš jen ztrátu hodnoty auta a pojistky a po ukončení smlouvy se rozhodneš zda odkoupíš, vezmeš nové, nebo v případě změny preferencí si vezmeš úplně jiné auto.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků