Nové auto pro mamku, 500 - 750kkč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jelass 10. 9. 2016 19:32

No jo, cx3. Blbnu. Ale třeba to skončí i u malého kabria.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod D1.8T 10. 9. 2016 19:39

To by ti záviděla půlka garáže.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod Vagi 10. 9. 2016 19:42

Já bych záviděl kombíka v kabriu :D
Motul 8100 X-CESS 5W-40
Vagi
Inventář

Odeslat příspěvekod speleo 10. 9. 2016 20:22

+1
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Guru

Odeslat příspěvekod Jelass 19. 9. 2016 22:34

Dneska jsem objel Mazdu, Nissana a Toyotu. 2 zjištění - že vzhledem k nájezdu a ne-nutnosti vyjíždět za každýho počasí je 4x4 asi zbytečný a zároveň diktát toho, co si máš koupit je hroznej. Prostě motory - benzínový za rozumnej příplatek odstupňovaný po 10 20 30PS vymizely.

BTW. si myslím, že nakonec sejde z SUV a zůstane to u kompaktu, ale uvidíme.

Mazda - svezl jsem se v cx-3 2.0i 120ps MT ( Rev., myslím ). Určitě pohodlnější a celkově pocitově míň ojebaný, jak 500x. Výbava by stačila nižší, Atraction asi. Celkově překvapila nemožnost digi ac - prostě nejde. Duál myslím taky ne. Velikostně imho furt malý, jelo to asi jako 120ps auto, nečekaně. Projížďka krátká.
Na dotaz, jestli jde projet AT odpověď, že ani náhodou díky kvótám pro EU, prostě nejde držet jako předváděčku AT. Škoda. Btw. jak se jmenoval ten, který tady má tuhle kombinaci v M3? Plus jsou mlhovky v daný nižší výbavě.
CX-5 neměl k projetí. Jinak vcelku žoviální prodejce, mně to nevadilo, ale k lehce vysíracímu potenciálnímu zák., který tam v tu dobu taky byl, se choval se značným despektem.

V baráku s mazdou je i Mitsu, takže jsem okoukl ASX a ten model prostě potřebuje novou gen., přijde 2017.

Nissan - jen statická obhlídka Juke a Kaškaj. Juke: nabídka motorů - nic mezi 1.2T 120PS a 1.6T 190ps, imo zastaralej interiér, vcelku levný. Stejně tak Kaškaj, dá se do 500kkč, imo ideální velikost ca 4.4m, vcelku bohatá výbava Acenta. Co mě zarazilo - stropní lampička z Megane II. Chce se to svýzt, no. Plus jsou mlhovky v daný výbavě.

Toyota CHR - prý Compact Hybrid Revolution. :D Naštěstí byl daný člověk na školení k danému modelu - vcelku zásadní infos, který jsem se zatím nikde nedočetl. Velikost Kaškaje, ca 4.4m, ne menší, na platformě RAVky. Cena v druhé výbavě ze čtyř 540kkč, základ 499kkč, zatím bez specifikace. Ale průser - motory. 1.2T 115ps - zatím bez bližších dynamických infos, v automatu CVT možnost zase jen 1.2T ve verzi 2x2/2x4 a nebo hybrid ( nepamatuju si výkon ) a nic mezi tím! Navíc hybrid za příplatek 90kkč. Prostě chceš silnější motor, kup si o dost složitější a těžší hybrid. No... nevím. Pokud to budu brát jen velikostně, tak je to dost dražěí, než Kaškaj.

Jen nechápu, proč rejže za min. 0.5m dneska nemají věci jako auto všech oken, samostmívací zrcátka apod. věci v podstatě ve standartu...
Mondeo Turnier mkIII fl 2.0i, Kiwi mkVIII 1.8 i-vtec Sport
p: GrandCaravan mkV V6, Corolla mkXI vvti, Fabia mkI mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 19. 9. 2016 22:44

Je to jasný, počkejte na kiwiho 10G 1.0 T :D
Aštar_Šeran
The Baker

Odeslat příspěvekod D1.8T 19. 9. 2016 22:50

mercedes27
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 19. 9. 2016 22:51

Ten už toho tady ale moc nenapíše. :love:
Aštar_Šeran
The Baker

Odeslat příspěvekod 970ka 19. 9. 2016 22:55

Alpina B4 Biturbo AWD,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod Jelass 19. 9. 2016 23:28

Aštar_Šeran píše:Je to jasný, počkejte na kiwiho 10G 1.0 T :D

Uvidíme, současnej výběhovej by se mi líbil nejvíc.

D1.8T píše:mercedes27

Dík

Aštar_Šeran píše:Ten už toho tady ale moc nenapíše. :love:

Fakt dík

Jednak to jsou ojetiny a jednak se bojím cen servisů. I když GLA se hodně líbí.

Otázka pro všechny, kolik stojí servis D3 apod. v poř. ceně kolem 1m?? Běžný garančky...
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod burty s krenem 19. 9. 2016 23:41

Nemají povětšinou servis exkluziv 5/100?
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 19. 9. 2016 23:58

Jelass píše:Mazda - svezl jsem se v cx-3 2.0i 120ps MT ( Rev., myslím ). ... Celkově překvapila nemožnost digi ac - prostě nejde. Duál myslím taky ne.

co si představuješ pod pojmem digi ac? ;) to je samozřejmě automatická klima (od druhé nejnižší výbavy), akorát nezobrazuje čísílka na displeji ... duální ovšem není, asi to v tak malém autě nepovažovali za nutné :D každopádně je to ostudné, nejspíš je to kvůli tomu, že je to vlastně mazda 2

-- 20.9.2016 00:59:22 --

Jelass píše:Jen nechápu, proč rejže za min. 0.5m dneska nemají věci jako auto všech oken, samostmívací zrcátka apod. věci v podstatě ve standartu...

někdo jiný to v kategorii SUV za 0.5m má?
2017 Škoda Kodiaq 1.4 TSI DSG Style
2014 Mazda 3 G165 Revolution
2003 Alfa Romeo 147 GTA
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Jelass 20. 9. 2016 00:45

Digi AC se samozřejmě nerovná auto ac. To už víme z dob Volva kolem roku 1997, kdy jsme měli v cabriu dual auto ac, ale ne digi. "Akorát nezobrazuje čísílka na displeji" znamená dost nepřesný nastavení °C, to je dost zásadní! Jinak Kaškaj to má klasicky digi ac.

K druhé citaci - už bych to dneska pokládal za samozřejmost v téhle cenové relaci.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod 970ka 20. 9. 2016 06:22

Mají i nové kusy se slevou,servisu bych se nebál,aspoň to není žádná tuctovka
http://www.invelt.com/cs/nove-i-ojete-v ... start%3D12
Alpina B4 Biturbo AWD,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod SerifJohn 21. 9. 2016 21:04

Aštar_Šeran píše:Ten už toho tady ale moc nenapíše. :love:

Proc myslis?
SerifJohn
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor