Nove auto pre neskuseneho ridice

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jani_Estrella 7. 5. 2016 11:53

Dobry den,

nikdy som vela nesoferoval, cakal som kym budem mat vlastne auto. Teraz nastala ta doba a chcel by som kupit nove. Jazdit budem hlavne v meste...obcas okresky nie moc dlhe trasy, dialnica len parkrat rocne. Na aute bude jazdit aj priatelka, tu som trochu limitovany, musi sa jej aspon trochu pacit, ale nemal by byt problem ju spracovat O:-) Auto by nemalo byt prilis male a nemusi to byt kupa na 10+ rokov. Cize je mozne, ze ho o 5 rokov vymenim za nieco vhodnejsie. Zaujal ma novy ford focus, ale financne by sa zmestil asi len zakladny atmosfericky motor 1.6 a bojim sa ci nie je moc obmedzujuci. Viem ze takychto diskusii uz mate mozno dost, ale skuste poradit ak mate cas. Dakujem :tleskani
Jani_Estrella
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 7. 5. 2016 11:58

Focusu s atmo 1,6 se vyhni. Když tě limituje peníze, klidně jdete o třídu níž do něčeho s motorem, třeba Fabie TSI jede fajn. Nebo něco na ten způsob, Fiesta ecoboost, Ibiza TSI, 208 THP...
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jani_Estrella 7. 5. 2016 12:10

Pozeral som aj mensie auta, ale postavil som novu garaz a chcem ju trochu zaplnit :) Skoda ze ten 1.0 ecoboost 125k je podstatne drahsi. Rocne najazdim max 10000km cize o zivotnost motoru mi az tak nejde. Pozeral som aj rapid, ale skusal som citroen elysee a pacil sa mi hlavne exterier viac...to malo 1.6 atmosferu, ale islo to dost svizne..na moje male skusenosti.
Jani_Estrella
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 7. 5. 2016 12:15

A co Focus předváděčka?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 7. 5. 2016 12:16

Imho zbytečné, pokud jste dva bez dětí, bude vám kompakt stačit, zezačátku se vám s tím bude líp jezdit, protože se líp vejdete na silnici. Jízdní vlastnosti i motory mají dnes i malá auta výborné.
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jani_Estrella 7. 5. 2016 12:23

Hmm...to je dobra rada, takto som sa na to nepozeral. Ked o 5 rokov budu deti a bude treba viac miesta, tak by som nasiel nieco vacsie.
Na focus predvadzacku so silnejsim motorom a v dobrej cene som zatial nenarazil.
Jani_Estrella
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neurotic 7. 5. 2016 12:31

Co Citroen C4, Peugeot 308, Megane nebo Mazda 2?
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod metyn 7. 5. 2016 12:34

tak tak, renault megane, alebo nový opel astra, kia ceed, na výběr je teho habakuk, chce si to udělat kolečko po prodajcoch a příp domlůvit aj cenu, Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Jani_Estrella 7. 5. 2016 12:44

Astra sa mi nepaci, Novy megan 1.6 atmo by sa vosiel, ale zatial nie je k dispozicii. Kia/Hyundai sa mi nepacia. 308 sa mi paci ale peugeot ma podla mna vysoko nastavene ceny u nas ked to porovnam s Czekiou.Bol som aj v predajni a neposobili na mna, ze by sa s nimi dalo smlouvat. Citroen je na tom lepsie, C4 by bol fajn, ale ma byt uz novy model brzy, ak sa nemylim.
Jani_Estrella
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 7. 5. 2016 12:45

Jen aby bylo jasno, jaký je limit?
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jani_Estrella 7. 5. 2016 12:49

cca 13500 € 365000 kc, ale treba ratat s tym, ze u nas je vacsina aut drahsich nez v CR, preto ma napr zaujal ford, lebo ma ceny skoro rovnake, aj suzuki napr.
Jani_Estrella
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 7. 5. 2016 13:00

Fabie Style Plus TSI 81 za to bude i s rezervou. Stovka za devět vteřin, skvělá pružnost, na to se žádná atmosféra o třídu výš za ty peníze nemá šanci chytat. Zároveň má dospělý a komfortní podvozek, dobré řízení, přesné řazení. Bude se s tím dobře učit jezdit.
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 7. 5. 2016 13:04

Súhlas. Ale aká bude čakačka..?
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jani_Estrella 7. 5. 2016 13:09

Znie to dobre, vykonnostne to moc nema konkurenciu (mozno ten C elysee, ale ten ma ine nedostatky). Cakat sa na to asi bude musiet celkom dost, cez tyzden sa zastavim v predajni.
Jani_Estrella
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 7. 5. 2016 13:11

Možno bude aj volaaká skladovka..?
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků