První malá dodávka

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Thompson111 7. 2. 2016 23:44

Hlavně BlueHdi mají StartundStop.
Thompson111
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 2. 2016 05:41

Sračky
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 8. 2. 2016 08:07

Marek Zrak píše:Několik 1,6 hdi provozuju už od r.2006 a nikdy jsem neměl problém na motoru, interval výměny oleje 20tkm.

firma kde dělám provozuje pouze Fordí 1.6TDCI (alias HDI) a také nikdy nebyl problém s motorem. Ale je fakt, že nejpozději ve 160t km to jde pryč. Měli jsme tu jedno auto déle (260tkm, bo ta pobočka nevydělává) a tomu chcíply vstřiky.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mercedes27 8. 2. 2016 08:34

Jednoznancne Fiat. Tady neni o cem.
mercedes27
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 8. 2. 2016 09:01

GrandeurV6 píše:
Major Kure píše:neni za 200 novy Dokker? I kdyz treba je to k prdu, ja o tom nic nevim.

+1 Bral bych asi Dokkera, i kdyby to bylo o nějaký pade navrh na který bych si musel i půjčit

Diesel a líp vybavený, to bude chtít nejedno pade navrch a budeš tam mít start/stop.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Vana666 8. 2. 2016 09:47

Dnes bych určitě hledal především mezi auty co jsou homologované jako osobáky. Kvůli emisním zákazům, kvůli zákazům vjezdu pro náklaďáky atd ..
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 8. 2. 2016 09:48

Jo jo, pravda, peknej paskvil si jim zase podaril vymyslet
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 8. 2. 2016 10:10

Tak to je jich hodně, ale musíš koupit tu správnou kategorii. Mnoho z nich se prodává jako osobák, ale i jako užitkáč, byť se nějak zásadně neliší. U Dobla tohle není myslím problém.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Jelass 8. 2. 2016 10:56

Marek Zrak píše:Několik 1,6 hdi provozuju už od r.2006 a nikdy jsem neměl problém na motoru, interval výměny oleje 20tkm.

bud rad
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 8. 2. 2016 11:42

F I A T
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kloubek 8. 2. 2016 14:04

s Dokkerem jsem jel - a nechci to, hranice mezi levným a laciným je velmi tenká, a to auto je prostě laciné, je levné nic víc, nic míň, špatné auto to není, nepochybuji, že jako otloukánek pracant kde je při výběru jediné kritérium cena uspěje ,ale určitě bych si ho osobně nekoupil. Za ty peníze sice k mání je, ovšem nemá ani okna v elektrice.

U toho Dobla jaký motor ? Mám celkem obavy z těch maloobjemových dieselů.

Zatím vede asi pořád ta Caddyna - uznávám, cena je oproti konkurentům vyšší, ovšem kvalita zpracování také. Nevýhoda jsou právě ty listovky na zadní nápravě. Nic těžkého vozit nebudu.

Dál bych vás poprosil aby jste nenapsali "sračka" protože, to není příliš dobrý argument a dá se to říci o všem.
Kloubek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 8. 2. 2016 15:07

No hele to máš těžký.

Napíšeš, že kvalita zpracování je u Caddy lepší než jinde a vadí ti slovo s...a s tím, že to můžeš napsat všude... (což máš pravdu), ale co jako chceš víc psát o autě, které, když vezmeš do ruky všechny parametry, tak tahá za kratší konec provazu, ale naši novináři to vynáší do nebes?

Motorová paleta Dobla je srovnatelná s tím co má Caddy (můžeš mít LPG, T-Jet benzinový, naftu od 1,3 do 2,0 s automatem, manualem), s tím rozdílem, že i ta 1,6 MJTD je u toho auta použitelná (A jsou tací, co tady drandili bez problémů na 1,3).

Při čtení testu Caddyny, si můžeš přečíst, že to jezdí stejně dobře jako osobní Golf (což vzhledem k použité zadní nápravě je vyloučené, a stejně to těm našim úplatným píp není blbé.

Caddyny reznou snad víc, než Dobla a nebo dodávky od PSA, ale pořád nesmíme použít to slovo...

Tak nějaké důkazy:
Kvalitní zpracování motorového prostoru osobní Caddyny (auta za 3/4 milionu jako nového):
Obrázek

Obrázek motoru v Doblu (ano budeš se divit, ale je i dvoulitr):
Obrázek

Interiér staršího Dobla:
Obrázek

Interiér Caddy:
Obrázek

A pořád, Doblo má víceprvek a jezdí jako osobák..., Caddy má... no raději neřešit.

Takže... Prostě si se shlédl v Caddy, tak si ji kup, v zásadě to není vůbec zlé auto, bohužel v kontextu své ceny (ať už nové a nebo ojeté) je to ne úplně šťastná volba. Ale musíš- li mít Caddy, tak ji prostě kup, neptej se a budeš spokojený. Pokud nemáš bonifikaci např. v dostupnosti servisu, proti jiným značkám, tak si jen prostě koupil za dražší peníze horší auto s potenciálně větším MI, což je u dodávky tohoto typu poměrně zanedbatelná výhoda (můj pohled).

Ale chceš- li to auto, fakt ho kup, budeš spokojený. Kupovat něco od PSA, či Fiatu, co ti sice dodá víc muziky za méně peněz, ale neukojí to tvůj společenský status dostatečně, je zbytečné.

P.S. A vůbec to nemyslím nějak útočně, agresivně, nebo v jakékoliv negativní rovině. Beru to fakt jen jako fakt z dostupných informací.
Naposledy upravil maincoonsback dne 8. 2. 2016 15:17, celkově upraveno 1
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Honza42 8. 2. 2016 15:09

Myslím, že obavy ze spolehlivosti Peugeot/Citroenů a Fiatů ve srovnání s VW jsou liché. Zvláště v dodávkách. Vždyť VW se nepodařilo v posledních letech vyrobit prakticky nic, s čím by nebyly vážné problémy, takže proč by zrovna Caddy měl být nějakou vyjímkou, když díly jsou všechny koncernové?
Pověsti o spolehlivosti VW jsou vzpomínkou 20 let starou. V dodávkách poslední povedený T4. Po příchodu T5 mechanici žasli. Fatální a drahé mechanické závady. A okna v elektrice podmínkou? Žádná výhra, pokud nejezdíš furt dokola do garáží kde taháš lístky. U mého VW už podruhé zpřelámané dráty v dveřích a originál oprava 5 tisíc. VW není zas špatný, to ne. Ale není lepší.

Bych se na značku prostě nevázal. Svobodnější výběr.
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 8. 2. 2016 15:21

tak Fiat je v užitkáčích top špička (dokonce i v prodejích), a je hloupost to prostě nevyužít, když to člověk ví, zvlášť když to Doblo fakt jede líp (zejména nezatížené).
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Kloubek 8. 2. 2016 15:33

O značku mi nejde, ani aby auto společensky prezentovalo. Vzhledově se mi více líbí to Berlingo. Jenže nemám s citroenem zkušenosti, lidé kolem říkají jak je to hrozné a jak v tom odcházejí samé drahé věci, měli jsme renault a to byla prostě katastrofa. Proti fiatu asi nemůžu říct křivé slovo, poruchovost nulová, díly levné.

No, nejsem z toho vůbec moudrý :D
Výhoda v tom VW je to, že mám známého, který sežene za dobrý peníz, VW ve skvělém stavu se zárukou.

Srdce radí berlingo, rozum radí Caddynu

Nadruhou stranu, asi moc rozumu jsem nepobral, horší výbava, v dnešní době listy vzadu, žádný extra design a suveréně nejdražší.
Kloubek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků