ojetina do 150 000

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Sh1ny 24. 4. 2016 19:47

Kdo by stál o Mercedes..? Ten interiér má i každá druhá korejská ***** lepší..
To už radši BMW nebo Audi
Sh1ny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 4. 2016 19:48

Vypíčenej mulťáku
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sh1ny 24. 4. 2016 19:48

Jinak proč teď propaguju benzín..?
No bude to asi tím, že tady pán nechce diesel, ale benzín..
Sh1ny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 4. 2016 19:49

MELLO píše:Vypíčenej mulťáku
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sh1ny 24. 4. 2016 19:50

Kde se dítě jako ty naučilo takový sprostý slova..?
Sh1ny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 4. 2016 20:14

MELLO píše:
MELLO píše:Vypíčenej mulťáku
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 24. 4. 2016 22:36

lowick píše:Focusy pěkné, jen se mi nějak nezdá ten bazar auto-re.
Ještě mi padl do oka tenhle cruze http://www.sauto.cz/osobni/detail/chevrolet/cruze/16768548?goFrom=list ale vadí mi jiný odstín pravých zadních dveří a tady http://auto.bazos.cz/inzerat/59648612/Chevrolet-Cruze-18-16v-2011-LTZ-AKCE-JEN-VIKEND.php má detail na neslícovaný nárazník. Jinak, autorizák těhle chevroletů, kde by mi proklepli vin je opel?

Kamarad u nich koupil mondeo za. 300kkc, zrovna v dobe kdy tam inzerovali i totalku zlate octavie 3 lift, bylo kolem toho dost halo, no stejne tam koupil, domluvil si tam servis, vzal to na dilnu, nechal to prolezt mechanikem, 4 hodiny to tam koumali a nic nevykoumali.. Auto melo na tachu slabych 70 tisic km a doted spojene uz par mesicu jezdi, akorat z vybavy trend postupne dela titanium :-)
Anonymni

Odeslat příspěvekod montana_cz 2. 5. 2016 08:17

Řeším podobnou věc, jako chlapík tady. Rád bych tedy navázal, místo otevírání nového tématu.

První auto do 150 tisíc. Ideálněji 120 + 30 na servis.
Už jsem se defakto zaměřil jen na dva kousky Focus II 1.6 74kW a pátý Golf. Připadá v úvahu ještě Mazda 3, ale prý v těchto pokročilých letech pěkně kvete.
U Golfa mám zas načteno, že benzíňáky nic moc. Každý doporučuje neustále jen 1.9 TDI + si víc drží cenu a za tyhle peníze bude nejspíš vše stočené... takže se to celý upíná k Focusu.

Rozhodně neplánují žádné závodění, prostě přesouvání z bodu A do bodu B. Ročně se bezpochyby vlezu do 15000km. Určitě taky ne kombíka, naopak prvně jsem pokukoval i po Fiestě... ona by nakonec i stačila :)

Dotazy jsou následující.
Má cenu hledat Focus II 1.8 nebo je nejčastější 1.6 dostačující?
Má smysl v téhle ceně uvažovat nad automatem? (ano, jsem líný) Sem tam se dá objevit v inzerátech... ale asi je to blbost.
Nějaké typy na výbavu, co by určitě měl mít/nemít? Kvůli poruchovosti.
Blbý dotaz, ale jaký je cca v téhle ceně poctivý nájezd? Lítá to totiž od 90k do 200k.
A druhý blbý dotaz pro Brňáky. Tip na nějaký slušný bazar v okolí nebo ve městě, který máte prověřený?

A bonusový dotaz: Máte nějaké zkušenosti s http://www.autotym.cz ?
montana_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 2. 5. 2016 09:11

1.6 74 kW ve Focusu je poměrně jednoduchý a postarší motor bez výraznějších problémů nebo *****ítek, čili lze jej pro klidnější řidiče jednoznačně doporučit. Na dálnici na pětku točí při 130 kolem 4 tisíc otáček, čili není to úplně cestovní crusier, trošku to tam hlučí a žere, no.

Na automat bych se vyprdnul, ale pokud jej chceš, tušěím, že ve Focusu bývá HDM. Už takle relativně skromný počet koní se tím ještě sníží, čili to nebude trhač asfaltu a spotřeba taky bude o něco ještě vyšší.

1.8 92kW pojede znatelně líp, je taky o trošku líp zpřevodovaná a při 130 to točí cca 3500 otáček. Bohužel tlumení to taky moc nepobralo, čili to dělá kravál (dodatečné tlumení měly jen 2.0 a nebo výbava Titanium)

Poctivý nájezd Focuse II. při ceně do 150 tisíc je tak 200 tisíc km. Ale protože si Fokusy hodně kuppovali i obyčejný lidi (mainstreamové auto) kteří nemuseli najet ročně tolik, můžeš natrefit třeba i na 100 tisíc a bude to pravda (pokud to půjde ověřit).

A to se dotáváme k dalšímu bodu - 1.6 74kW je tuna. Opravdu mraky, takže vybírej pečlivě, ty auta jsou a budou, nemá cenu vzít první plečku která bude k mání, serviska, první majitel, všechno ověřit a prověřit ať černýho petra (fatální bouranina, stočenina, kradenina, vyhořelina, vytopenina,...) nekoupíš ty.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 5. 2016 09:45

Focuse nikdy
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod montana_cz 2. 5. 2016 10:42

Díky za dobrý info. Takže zůstanu u 1,6 a nález nějaké 1,8 bude spíš takový bonus.
Do aut jsem fanoušek a baví mě, ale paradoxně řízení samotné nijak zvlášť. Takže trhat asfalt nehodlám, předjíždění kamiónů za zvuku přetočeného motoru snad bude postačovat :)

Že je jich tuna už jsem zjistil, no :) Na jednu stranu je fajn mít výběr... na druhou kdo na to má mít nervy. Proto zvažuju ten autotym.cz
Bez kompletní servisky a 1. majitele bych do toho určitě nešel.

A stále mi vrtá hlavou ta Fiesta 09+. Ono velikostně nám (2 lidi) to bude plně stačit a ledničky vozit nehodláme. Inzeráty jsou ale plný jen 1,25 a horko těžko sehnat něco většího.
montana_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lowick 3. 5. 2016 12:19

Pujdu se podivat na Seat Toledo 1.2 tsi 66kw r.v 2015 najezd 5000km, mohlo by se behem tak kratke doby a malem najezdu na aute neco pokazit na co bych si mel dat pozor?

Jinak tech focusu v benzinu zas tak moc neni :D Za tu dobu co hledam (hledam jen od soukromniku) jsem narazil snad jen na jednu 1.6 85kw a jednu 1.4. Co mi behem hledani jeste padlo do oka, byla Ibiza 1.4. Uvnitr je ale strasne mala, i do kufru se mi zdalo ze se nic nevleze. Ale daji se za tu cenu koupit celkem nove s malym najezdem.
lowick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kokbulik 17. 3. 2018 11:54

Oživím toto starší téma protože řeším úplně to samé... Hlavně bych chtěl navázat na poslední příspěvek, jelikož mam možnost mít Seat Toledo 1,2 TSI 72kW r.v 2014 za 200000 najeto 115 000km. Jenže původně jsem zamýšlel pravě již tolikrát zmiňovaný Ford Focus II Combi po faceliftu 1,6 74kW s nájezdem do 150k a cenou taky do 150k. Vyplatí se si připlatit za novější vůz? Chci něco spolehlivého co dlouho vydrží za nějakých pěl let plánujeme stavět dum založit rodinu... Takže to bude dost finančně náročné a nějaká zrada by mě zrujnovala...
Jinak jezdím kratší trasy do práce 12km občas nějaké ty nákupy, výlet, návštěva po dálnici neplánuji jezdit v okolí se všude dostanu po rychlostních silnicích. Pro to bych volil rači benzín. Sice jsme 2 ale rači bych něco s větším kufrem kde šoupnu 2 kola nebo lyže a nemusím řešit nějaké boxy, držáky... nemam to kde v málem bytě skladovat a garáž nemam.
Taky mám možnost mít i30 combi r.v 2014 1.6 CRDI 81 kW 106000km za 210000kč má to dobrou výbavu ale mam strach aby se mi tam něco nevydrbalo nebo se není třeba bát novějších dieselu?
kokbulik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 17. 3. 2018 12:34

Zobral by som Focus...aky je to rocnik?
To bude asi nieco starsie ne?
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kokbulik 17. 3. 2018 12:39

Konkretní kus focuse nemám vyhlédnutý. Výroba po faceliftu byla 2008-2011. Pak už byla trojka a ta se mi vůbec nelíbí.
Třeba něco takového vypadá dobře https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford ... oFrom=list
Už je prodaný ale psal jsem prodejci a prý bude mít brzy další
kokbulik
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků