Benzín do 150k

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Sattero 10. 10. 2015 16:34

Asi pravda, šestka je dost často k vidění za lepší peníze.

Mi osobně se trojka nezdála nějak zásadně menší, naopak interiér byl příjemnější než u FoFo. Akorát ten zadek v hatchbacku je otřes, zlatej sedan.
Sattero
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 10. 2015 16:34

Rozhodne vzit Passata
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 10. 10. 2015 17:07

rasomaso píše:Ja si rikam proc kupovat mazdu 3 kdyz za stejny prachy nebo levneji jde poridit 6... Ma trojka nejakou vyhodu? Jinak slysel jsem ze M3 1.6i se moc nehodi na dalnici kvuli otackam ve 130 km/h. Je na tom neco pravdy?

Cim mensi a lehci auto vzdy lepsi. Takova mazda 3 2.0i...

-- 10. 10. 2015 18:08 --

rasomaso píše:Jo a jeste bych se chtel zeptat jak na tom je mazda 6? Koukam ze ojete se prodavaji za obdobne ceny, treba http://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda ... oFrom=list

Po fl uz pry bez koroze...

-- 10. 10. 2015 18:11 --

http://m.sauto.cz/detail?sort=0&c=1&sta ... e=1&man=48
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 10. 10. 2015 17:56

rasomaso píše:A toho fokuse není to moc na první auto? Furt slyšim, že si mám koupit něco co můžu vorejt tak nevim jestli se to pak dá opravit aby to vypadalo jak nový, tohle je totiž docela fajnová kára a za 189 bych si na to musel dávat fakt pozor. :D Jak dlouho to tak může vydržet aniž by se to sypalo případně co to žere?


Tenhle Fokus má Mazdí 2.0 motor, takže bys kus mazdy furt vozil s sebou :-) Vypadá zachovale, samozřejmě ho zmastit by byla škoda a oprava by taky něco stála, ale to asi u každýho novějšího auta. Jestli chceš auto vysloveně na obouchání a naučení, tak si kup něco do sto tisíc, jestli tolik toužíš po Mazdách, tak trojku ve dvoulitru a hotovo :-) Jinak, já jezdim s podobným autem průměrně za 8,5l/100km (ale převážně Praha).

http://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda ... oFrom=list

M3 sedan 2.0:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda ... oFrom=list
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 10. 2015 06:50

Jsi rozumny speleo, konecne
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 11. 10. 2015 10:36

Akorát Mazda 3 jedině v HB, sedan je nepěkný.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 11. 10. 2015 10:49

D1.8T píše:To je můj sem, koupit foukanou imprezu a pak se snažit jezdit s ní pod 9l.

:D
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 10. 2015 13:13

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 11. 10. 2015 21:41

:D
anonym

Odeslat příspěvekod Jurawood 8. 4. 2016 07:51

Čau, už 2 roky jezdím kupovat mazdu 3.
Moje současné auto je 323f BA. Koroze žere lemy a celkově po 22 letech provozu, už bych chtěl něco lepšího.
Mám ji 9 let a bez jediné závady! Nevím co je servis, jak to tam chodí, nikdy v životě jsem tam nebyl, nikdy ho ani nenavštívím.
https://www.youtube.com/watch?v=R7mSQSiRzEo&nohtml5=False

Obešel jsem asi 15 auto M3. Ani jedna nebyla zdravá, zespodu auta vždycky ten stejnej mazec.
Holý sežraný plechy, včechny šrouby a matky jak liška.
Buď zamaskováno, lemy zastříkány, nebo pokročilá koroze a to víc než u mé 22 let staré 323f.
Kvůli korozi (stejná i u 6ky) teď přecházím s výběrem na
FoFo, 1,6 r.v.07 nebo po FL 08.
Líbí se mě alespoň ten mazdí podvozek. Dostupnost karosářských dílů a alespoň malinko přirovnatelná spolehlivost.

Je 1,8 už poruchovější? Zvažuji spíše kombi, je to dobrá volba? Nějaké rady,? Děkuji
Jurawood
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 8. 4. 2016 09:20

Já bych ti doporučil dvoulitr, protože to je motor od Mazdy (1.6 je od Yamahy, ono to vyjde skoro na stejno). Budeš tak mít kus vrnící Mazdy stále před sebou :-)

1.6 74kW má rozvody řemenem, 1.6 Ti-VCT 85/92kW taky, 1.8 a 2.0 jsou řetězem. Doporučil bych ti, pokud máš hlouběji do kapsy, 1.6 74kW, která je poměrně odolná a bytelná, prověřená atd. Ti-VCT má variabilní nastavování časování ventilů a o moc líp to v běžně používaných otáčkách nejede, můžou s tím být problémy (zatuhávat a tak).

1.8 neni špatná, docela to jede, ale to už bych radši šel do 107kW dvoulitru co mám já. Spotřeba podobná, dynamika dvoulitru ještě lepší. Nevýhodou dvoulitru je dvouhmotový setrvačník. Výhodou je o něco lépe poskládaná převodovka (při 130km/h to točí 3500, zákl. 1.6 74kW točí 4 tisíce). Dvoulitr má taky větší brzdy než ostatní, takže nejmenší obouvá 16" kola.

Focusů je na výběr velké množství, proto bych s výběrem nepospíchal, důkladně každý vybraný kus prověřil, projel, prohlídnul a osondoval, protože bouraček a různých dalších problémových aut bude spousta a to za to nestojí.

Kombi je rozumný příjemný stěhovák, ale pokud častěji nevozíš víc lidí nebo nákladu, tak možná až moc prostorný. 5D Hatchback udělá podobnou službu a má taky docela slušnej kufr.

Kolik peněz na to máš, kde (město, venkov) a jak často (každý den do práce/školy, jednou za týden na chatu,...) auto budeš používat?
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 8. 4. 2016 11:12

http://mojefotogalerie.com/phpgallery/i ... ategory/82

Kto to tu písal, že sedan je hnusný? :-) Mne sa náhodou páči viac ako HB.

Jurawood:
Kľudne zostaň u Mazdy, už aj prvá gen. M6 má údajne po FL vyriešenú koróziu. Neviem, aký máš rozpočet, vyberať podľa toho, ale motor jedine benzín 2.0, v M6 celkom bežný, v M3 už menšina. Vzal by som M6, cena ako M3, je to večšie a pohodlnejšie, mal som obe. A ideálne po FL, 6-st. prevodovka.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lichý běžník 8. 4. 2016 12:16

Povrchová koroze prvků nápravy je normální u Mazd, v podstatě to nevadí, jen to nevábně vypadá, ale dá se řešit.
Mám po FL šestku a rzí sežraný nejsem. Plechy zdravé, žádné díry v podlaze ani sežrané prahy. Měl jsem i před FL a v pohodě. A moje další auto bude zase Mazda.
Kup si poFl šestku s dvoulitrem.
jebat garáž do ucha
lichý běžník
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 8. 4. 2016 15:27

Jak pises, povrch. koroze je normalni, ale tim obdobim si Mazda projde jeste na lodi z Japonska :D

Jura: podvozek je fordi, zkus koupit rovnou 2.0i.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lichý běžník 8. 4. 2016 22:13

Který podvozek je fordí? Viděli jste někdy přední nápravu mondea a šestky?
jebat garáž do ucha
lichý běžník
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků