Škoda Citigo nebo Fabia

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Bublina65 20. 12. 2013 10:13

glider píše:4x ? :D
a tipujem, ze si ju kupi aj piaty


Ne-e jako páté si koupil fungl novou octávku :-D :-D Už se asi dostatečně poučil, říkal, že ojeté auto nikdy.. když už tak předváděcí a nebo nové...

-- 20. 12. 2013 10:21 --

tombas píše:Kia Picanto je pěkné, malé a obratné auto a podle nedávného žebříčku servisních nákladů má i nejnižší náklady na servisní prohlídky.
http://www.tipcars.com/nove-kia-picanto ... 41646.html

-- 11. 12. 2013 18:17 --

Ještě nissan micra bych mohl doporučit, to je velmi příjemné auto s přiměřeným výkonem a předfaceliftové kusy jsou za dobrou cenu i s klimatizací a metalízou.


Tu kiu jsem našla i tady o něco málo levnější http://kia.carspider.cz/koupit-auto.php ... =&pr=&poh= a jako nevypadá to špatně... asi o tom začnu uvažovat.. je fakt že fábie je taková klasika co má doma každej...

-- 20. 12. 2013 10:29 --

Deli píše:
Bublina65 píše:No já moc ojetým autům nevěřím.. kolega v práci si koupil 4x po sobě ojetou octávku a poprvné mu ju zabavili policajti, že je kradená, podruhé mu upadl celej podvozek když jel na dálnici, potřetí mu v tom začlo divně šramotit a měl cosi s převodovkou.. a to čtvrté už nevim, ale kvůli tédle zkušenosti bych do ojetého auta nešla... nevím... nemám k tomu asi důvěru, přeci jen když je to nové, tak si čovek řekne, že se to hned tak nerozbije... u těch ojetých se nikdy neví jestli není přetočenej tachometr, jestli to nebylo bouraný atd.... :/
:mrgreen: :mrgreen:
Fotku kolegy nemáš? :D

Jinak si kup co nejnovější auto, klidně malé :-) A než předváděčku, tak bych přitlačil 20tis a koupil si Citigo nové :)


Ne to nemám :-D není na sebe moc hrdej, že tak naletěl.. však už si koupil fungl novou octávku.. a ojeté už prý nikdy :)

A je v tom rozdíl, jestli to má najeto 2000 nebo 3000 km a nebo 0? To už mi zas tak markantní nepřijde si myslim....

-- 20. 12. 2013 10:33 --

malcolm_ píše:Jinak jedno Citigo jsme v rodině měli, pro dva ok, majitel starší chlapík před důchodem, děti z domu, jezdí ve dvou v klidu okresky + okresní vesnice, pochvaloval si spotřebu (i ve srovnání s 1,2 TSI) a prostor vpředu pro dva slušný. Pokud člověk nepotřebuje vozit víc lidí, ušetří při koupi, na pojistném i při každém tankování.


No já asi teda primárně to mám pro sebe plus 1 člověk.. jen výjimečně nás pojede víc... no jdu zkoumat dál.. třeba narazím teď před vánocema na nějaký zajímavý super slevy :-D
Bublina65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ununka 20. 12. 2013 11:01

No vybírala bych to i podle toho, jestli si bezdětná a nebo ne.A taky jestli máte v domácnosti dvě auta nebo jenom jedno. Když jsem neměla děti,tak jsem měla jenom menší autíčko, ideálně pro mě a když jsem sem tam někoho svezla. No jakmile přišlo první dítě, tak už to byl problém.Narvat tam dva lidi + autosedačku s dítětem, do kufru nějaké věci a samozřejmě složit kočárek byl dost problém. Takže jsem pořídili s přítelem kiu ceed. Prostor je mnohem větší a už můžeme svést i někoho na víc. Taky bych si radši vybírala nové auto než ojeté,ale tehdy na to peníze nebyly. Diskuzi jsem proletěla,ale nepamatuju si všechno, co tu bylo napsané.No ale myslela bych trochu dopředu....auto většinou kupuješ na trochu delší dobu :)
ununka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PulecG 23. 12. 2013 21:27

ununka píše:No vybírala bych to i podle toho, jestli si bezdětná a nebo ne.A taky jestli máte v domácnosti dvě auta nebo jenom jedno.

Ununka má recht, tohle je taky důležitý faktor. Sám jsem teda bezdětný, a tudíž sám tohle neřeším, ale komedii "jak nacpat čytři lidi do mrňavé Toyoty" už jsem taky viděl.
Ale zas "ojetiny"" a ojetiny. Auto bych teda v nějakém pofidérním bazaru nekoupil, viz staré známé problémy s přetočeným tacháčem, skládankou ze tří bouraných aut atd. ale předváděčky, která toho moc nenajela a hlavně předpokládám akorát po městě bych se moc nebál - pokud to tedy předváděčka je ;).
PulecG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 12. 2013 10:31

Pokud jde o ojeté auta, tak doporučuji nastudovat tohle:
www.sdruzeni-sova.cz/prirucka.pdf‎ Příručka pro koupi ojetiny - SOVA
Mně to dost pomohlo.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 26. 12. 2013 08:45

Bublina65 píše:A je v tom rozdíl, jestli to má najeto 2000 nebo 3000 km a nebo 0? To už mi zas tak markantní nepřijde si myslim....
Je i není :) Spíš jde o to, jestli ty předváděčky jsou za nějakou adekvátní cenu, občas mam pocit, že to tak neni :-)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 12. 2013 10:43

Našel jsem na stránkách kii fungl nové picanto s klimou za 160 tis. To už by stalo za úvahu. Bohužel odkaz sem nejde na konkrétní auto. Je to v sekci skladovek.

-- 26. 12. 2013 10:46 --

http://m.kia.cz/Skladove-vozy.aspx?TabI ... tail=47906
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ununka 27. 1. 2014 15:09

Ono se to vážně nezdá. Kdybych asi kupovala ojeté auto,tak moc nepočítám s tím, že to budu mít na nějakou delší dobu a to, kolik budu mít asi dětí bych neřešila. Myslím, že už je lepší si vybrat nějakou dobrou značku a nové nebo předváděcí auto, do kterého člověk hned po koupi nemusí nic investovat a pokud jo, tak mu to auto nějakou dobu vydrží a vyplatí se mu to. Známý si za málo peněz pořídil pasata, věčně se mu vybíjí baterka,takže se pak do auta nemůže dostat. když se do toho snažil se známým dostat,tak musel s kovovým ramínkem stahovat zadní okýnko,aby tam vůbec vlezl. Teď když byly mrazy, tak mu to ani nešlo, musel zespod rozstřihnout dráty,na to napojit nabíječku,aby baterka aspoň naskočila a teď se to snaží co nejdřív prodat.
ununka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PulecG 28. 1. 2014 21:03

ununka píše:Ono se to vážně nezdá. Kdybych asi kupovala ojeté auto,tak moc nepočítám s tím, že to budu mít na nějakou delší dobu a to, kolik budu mít asi dětí bych neřešila. Myslím, že už je lepší si vybrat nějakou dobrou značku a nové nebo předváděcí auto, do kterého člověk hned po koupi nemusí nic investovat a pokud jo, tak mu to auto nějakou dobu vydrží a vyplatí se mu to. Známý si za málo peněz pořídil pasata, věčně se mu vybíjí baterka,takže se pak do auta nemůže dostat. když se do toho snažil se známým dostat,tak musel s kovovým ramínkem stahovat zadní okýnko,aby tam vůbec vlezl. Teď když byly mrazy, tak mu to ani nešlo, musel zespod rozstřihnout dráty,na to napojit nabíječku,aby baterka aspoň naskočila a teď se to snaží co nejdřív prodat.

Však o ojetinách jsem psal svoje, díkybohu tedy v okolí takovouhle zkušenost nemám, ale stačí mi občas koukat na zprávy. A předváděčku beru jako slušný cenový kompromis mezi novým a (kvalitiní) ojetinou.
PulecG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel_c70 26. 6. 2017 21:20

Ahoj, prosim o radu. Vybiram rodicum (70+) povoz po meste s automatem, primarne do garaze (cca 2km), kde se nachazi 10 let stara lestenka Toyota RAV pouzivana na cesty na chalupu. Plus bezny provoz po vetsim okresnim meste, napr. na nakupy. Idealne robot/automat, aby se v pripade nejake krize mohla za volant posadit i moje mamka. Rodice nikdy nemeli ojety vuz, chtel bych jim to dat jako prekvapeni, ale nechtel bych aby z toho nakonec nevzniklo vice problemu ... kandidat zde: https://www.tipcars.com/skoda-citigo/sk ... 35164.html Dekuji za vase nazory. Pavel
pavel_c70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 6. 2017 21:35

přijde mi to celkem mastný na 4 roky staré auto ... nové ve výbavě fresh stojí 248900, k tomu nějaká slevička a je to

http://www.skoda-auto.cz/SiteCollection ... -cenik.pdf
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel_c70 26. 6. 2017 21:49

Diky. Koukal jsem na to. Chtel jsem neco mirne jete, aby to nezmizelo na parkovisti pred panelakem hned, ale on je to asi bohuzel jedno, ze? Muze zmizet ojety nebo novy ..
pavel_c70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 27. 6. 2017 00:06

Automat = fabia
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 27. 6. 2017 08:07

Já bych to nedělal. Toyota beztak vydrží dalších 10 let, otec s ní dojezdí. Na jiné si bude těžko zvykat a do malé plechovky se budou hůře soukat (i ven). V případě krize zavolají taxíka nebo sanitku. Podle mne nevhodné překvapení nadvakrakát, jednak, že by se měli vzdát svého mazlíka a pak nemožnost si vybrat, co se jim líbí a co jim sedí.
P.S. Pokud potřebuješ tip na jiný dárek, stačí se tady zeptat. :-)
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Major Kure 27. 6. 2017 08:34

No ja to pochopil, ze citigo bude navic k toyote... aby se k ni mohli dopravit a pak jet toyotou na chalupu.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 27. 6. 2017 08:34

Já taky
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků