Passat vs. Superb

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Co zvolit?
Passat Variant TDI 125 kW 4x4 DSG Executive 10 %  45%  [ 10 ]
Superb Combi TDI 125 kW 4x4 Elegance 12 %  54%  [ 12 ]
Celkem hlasů : 22

Odeslat příspěvekod řidič BOB 6. 8. 2010 14:52

r_b píše: Spis mi jde o to, jestli nekdo nejezdil s obema auty dlouhodobe - treba takovy srovnani, jak zehli prazsky diry, jaka je hladina vnitrniho hluku na dalnici,... Budu se muset nekde svezt s DSG, jestli stoji za to :)

Odzadu: ano - DSG za to stojí - hlavně, když žiješ ve větším městě... Dlouhá léta jsem měl MT, teď mám AT a dobrovolně říkám, že do auta pro každý den bych nic jiného už nechtěl 8-) Spojení DSG a 103kW TDI ale není úplně ideální varianta :-/
V Passatu jsem najezdil víc km než v SII a také bych si ho vybral raději... Nastavení podvozku mi prostě sedlo lépe - a to i na pražské silnice. 1. gerace Supu byla nastavená jako komfortní, ale SII je podle mne takový kočkopes - ono je to logické, protože podvozková platforma je jiná než skutečné rozměry auta a je to znát. Vnitřní hluk je podle mého subjektivního názoru v SII vyšší.
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod r_b 6. 8. 2010 15:49

Jezdim prevazne mesto (Praha), jen vikendy mimo.

A to DSG je se 125KW, ne se 103
r_b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod King of Potato People 6. 8. 2010 16:00

neodkupujes, hodne po meste... nic bych neresil a volil DSG
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod řidič BOB 6. 8. 2010 16:01

r_b píše:Jezdim prevazne mesto (Praha), jen vikendy mimo.
A to DSG je se 125KW, ne se 103

Aha...sorry... Ale je to company car, takže případné problémy stejně neřešíš... DSG pro město je jasná volba ;-)
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod r_b 9. 8. 2010 18:12

tak jsem se dneska svezl s kolegovym autem s DSG a mam vybrano. Bude Passat.
r_b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 8. 2010 18:23

To víš že jo, čím víc DSG, tím víc Passat :-)
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod řidič BOB 9. 8. 2010 18:40

r_b píše:tak jsem se dneska svezl s kolegovym autem s DSG a mam vybrano. Bude Passat.

Nejlepší argument - svézt se a zkusit si to, co Ti víc sedne :tleskani
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod richie 10. 8. 2010 13:14

r_b píše:Co se tyce mista vzadu, tak mam 6 mesicni dceru. Cokoliv v cem mi nebude okopavat ledviny ma mista dost

:hm .. 6mesiacov .. teda sedacka .. to ti bude okopavat hlavne lopatky a este aspon 2-3 roky .. a potrebujes pre nu viac miesta ako pre dospeleho .. na dlzku ..
Astra G Caravan 1.6 Twinport-Z16XEP; Corsa C 1.0; Octavia II liftback 1.9tdi 77kw -> 1,6TDI;
richie
Štamgast

Odeslat příspěvekod JackWhite 10. 8. 2010 21:28

richie-přesně tak,teď mám první auto,kde mi dítě nedosáhne ze sedačky nohama na přední sedadlo a to je poslední model Galaxy
JackWhite
Nováček

Odeslat příspěvekod salam01 11. 8. 2010 15:08

Tomas B píše:darovanýmu koni na zuby nekoukej, ale tenhle systém velkých firem nechápu :roll: Pochopím, že je daná značka,typ a finanční limit, ale proč si to nemůže člověk poskládat sám.

Protože si pak lidi skládají „z normálního pohledu“ úplné blbosti. Když pak ten člověk odejde, auto po něm převezme někdo jiný (auta na operativní leasing se většinou nevypatí vracet).
Už jsem tu někde psal, co si lidi objednávali, když jsme měli právě jediné pravidlo: VW nebo Škoda a cena do 800 po slevě. Jedna kolegyně si pořídila Beetle. Bylo tam pár Golfů GTI. Kolega si vzal krátkého Passata v té nejnižší výbavě (tehdy myslím i bez rádia), aby mu to vyšlo na 2.0 TFSI. Nebo jiný zase Golf+ 2.0 FSI Tiptronic. Kolegyně chtěla něco menšího, tak vzala Golfa 1.6 benzín, ale fplné palbě.
To jsou řekněme netradiční volby a proto je lepší ten výběr nějak standardizovat, aby lidi, co nastoupí do firmy a musí nějaké auto „zdědit“, dostali něco normálního.

BTW, bral bych Passat – kombninace 4x4 a DSG může být zajímavá.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Inventář

Odeslat příspěvekod r_b 7. 9. 2010 09:31

Tak nez prosla objednavka schvalovacim koleckem, tak nam rekli, ze Passat uz nejde objednat, ze uz se nedela. Nevite nekdo, kdy pujde objednat nova verze?
r_b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dix_ 7. 9. 2010 09:35

r_b:Mám dva údaje,akorát nevím,který je přesnější.Z IVG přišlo,že začátek výroby je konec října 2010 a pak vím ještě,že je to 8.11.2010.
Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod r_b 7. 9. 2010 09:48

Dix_: Diky a uvedeni na cesky trh (ceniky, objednavky) netusis?
Diky
r_b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dix_ 7. 9. 2010 09:52

Začátkem října má být představený v Paříži,jak sedan,tak Variant.Pak by měli být i ceníky.Ale nevím to jistě.Zkus se poptat u dealera.
Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod r_b 7. 9. 2010 09:54

Zkusim. Diky
r_b
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata