Ověření auta dle VIN ??

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pepi730 10. 2. 2009 17:07

myslím že 220V vyrieši všetky záznamy dvojkovej sústavy...ale je fakt, že som to ešte touto cestou neskúšal
pepi730
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 10. 2. 2009 17:58

My Čehúni máme aj 230 V ...
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxie 11. 2. 2009 19:24

haminator píše:Tak od Fordu.cz jsem se na můj dotaz:

"vzhledem k tomu, že autorizovaná servisní střediska FORD nemají povinnost zadávat servisní úkony do jakýchkoliv databází,
z VIN kodu vozu lze zjistit pouze datum výroby, datum prodeje a kdy a v které zemi byl vůz poprvé uveden do provozu. Žádná centrální databáze, do které by se úkony zadávaly, není"


Toto tvrzení je správné. Servisní sřediska tuto povinnost nemají a tak se na to v Česku sere. V Německu se tak ale až na vyjímky neděje a veškeré servisní úkony jsou ukldány do centrální databáze. Má-li tedy tvůj Focus průhlednou historii a servisní knížku vedenou u Fordu, zavolej si do Fordu v Německu a tam ti podle VIN vylustrujou co potřebuješ.
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haminator 12. 2. 2009 19:51

VIN mám a auto má prý také servisní knižku. Zítra si zkusím zavolat do Fordu v Německu a zkusím to ověřit. Jen to má trochu háček. Neumím Německy. Budou se se mnou bavit v anglictine ? A mám volat asi nějakému ofic. dealerovi, že ?
haminator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod haminator 12. 2. 2009 21:07

Tak jsem ještě hledal na netu ruzne VIN dekodery, ale moc jsem neuspel. Ma to tento VIN: WF05XXWPD55B18517
Hodte to prosim nekdo do Ford microcat, a hodte mi sem detailni vytah prosím. Jsem ted mimo CR a nejsem u sebe, abych si to overil. Mel by to byt 1.6 TDCi, 80kW, 5dveř. hatchback, Ford Focus II. Zitra je tam (Aachen, Německo) auto zamluvene poslední den, tak potrebuji do zitra co nejvice info a rozmyslet, zda do toho jit. Auto by mi pritahl dopravce....

Moc děkuju predem.
haminator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 12. 2. 2009 21:37

Tak dle Microcatu to sedí, FF II, 1,6 diesel, 5-ti dveřový, modrá aquarius, dvouprostorová automatická klima, vyrobeno 5.5.2005 ve Valencii pro Německo. Mj. vyhřívané čelní okno, vyhřívaná sedadla, 6ti paprskové alu R16.
ilja2001
Nováček

Odeslat příspěvekod Eross 13. 2. 2009 00:59

VIN: WF05XXWPD55B18517
Dátum výroby: 05.05.2005
Rada vozidla: Focus 2004-/Focus C-MAX 2003-
Typ karosérie: 5 Dveřový Sedan
Verzia: Série 35
Motor: 1,6 vznětový DOHC TCI (110 k)
Prevodovka: 5rychl. manuální - MTX75
Strana riadenia: LHD FWD
Stály prevod rozvodovky:
Emisie: E3 Emissions
Klimatizácia: Dvouprost.A/C s auto. říz.teploty
Krajina: (+)"D"
Lak: Modrá Aquarius
Látka čalúnenia: Cubical
Výrobní závod: Ford Spanien (vlastní produkce)
Montážní závod: Valencia/Azembuja
Sériové číslo: 18517
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxie 14. 2. 2009 22:07

Jak jsi dopad?!
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haminator 15. 2. 2009 14:45

Posílal jsem to s prosímkem emailem do 4 Ford dealeru do D, ale zatím bez odpovědi...
haminator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod haminator 15. 2. 2009 21:04

Tak jsem se konečně dostal ke svému PC a VINko si hodil do MICROCAT Ford a v podrobné specifikaci, je zapsán jako radio: ICE Feauture pack 20.
Což je radio na CD bez mp3, které se ovšem dávalo až později. Někdy od rv.07 ?? Ze začátku se dávali do Focusu radia na CD v šedé barvě. Ty samé se také dávali do Mondeí od rv.2004.
Tak jak to tedy je? V ceníku pro Ford Focus II 2005, tento paket radia ICE20 právě vůbec není. Paket ICE20, je až v ceníku pro Focus někde od rv07....

Tak to trochu nechápu.
haminator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Major Kure 15. 2. 2009 21:06

Ty vybavy se asi lisi taky podle zeme kde se prodavali.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmusil21 31. 3. 2009 00:22

Ahoj, nema neco podobneho jako Ford Microcat i Volkswagen? Nevite pls adresu na overeni vin v nemecku? Kdyby nahodou me vin je WVWZZZ1JZ3W296984
xmusil21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 31. 3. 2009 07:20

Eross píše:Duri13
Neviem realne skusenosti nemam ziadne ale si myslim ze je
rozdiel ak je diagnostika za par dorbnych a profi ktoru maju v znackovych servisoch.
Teoreticky by mohli zistit nieco viac vazne neviem ale ked neskusi nebude ani on vediet.
V inych znackach ti skontroluju stav KM aj z kluca a netreba ani auto napichnut ;-)


Ona dost casto ta diagnostika za par drobnych umi mnohem vic nez ta skvela profi co je a v autorizaku. ;)
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Jouda.II 31. 3. 2009 15:25

p0etrik píše:
Eross píše:Duri13
Neviem realne skusenosti nemam ziadne ale si myslim ze je
rozdiel ak je diagnostika za par dorbnych a profi ktoru maju v znackovych servisoch.
Teoreticky by mohli zistit nieco viac vazne neviem ale ked neskusi nebude ani on vediet.
V inych znackach ti skontroluju stav KM aj z kluca a netreba ani auto napichnut ;-)


Ona dost casto ta diagnostika za par drobnych umi mnohem vic nez ta skvela profi co je a v autorizaku. ;)

Tak takovou jsem ještě neviděl. Možná ukradenej VAG od koncernu, ale nic víc, než ten fabrickej neumí.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krispin.most 13. 5. 2009 10:11

Zdar mam moznost koupit FFII kombi ale podle VIN WF0WXXGCDW5R08894 mi to na strankach http://www.fordoriginalnidily.cz/dekodovani-vin-kodu-osobnich-vozidel ukazuje C-Maxe. Mohl by to nekdo projet v Microcat. Predem mooc dekuju

Edit: Tak jsem si Ford Microcat sehnal na http://www.ulozto.cza celkem to sedi
krispin.most
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků