Dovoz auta z Rakuska alebo Polska - rady

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod BigFoot007 17. 2. 2009 14:06

to haldo - po ake auto a kam ides?tiez planujem ist asi k nemcurom, ak to nahodou nepadne
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papluh 17. 2. 2009 16:25

_maty_ píše:nemusis, na prevozkach muzes jet kam chces, ale pojistuje se to jen na ridice takze nesmis s sebou nikoho prevazet... ..

To sa mi nejak nezda, ze z principu len casovo obmedzene povinne zakonne poistenie, by pokryvalo vsetky ujmy na zdravi okolitych ludi ale posadky nie.
Este si to pozrem na tom zvyskoch poistky, ale nechce sa mi verit, ze by nas Nemci neupozornili na to ked evidentne sme tam boli viaceri pri kupe tej poistky.
Nemusi byt vsetko, ale u bezneho PZP bez priplatkov, byvaju pri clenoch rodiny pokryte len liecebne naklady a nie usly zisk, bolestne atd...
papluh
Nováček

Odeslat příspěvekod dusko69 29. 6. 2014 14:51

Tak dovoz z Rakúska je drahý. Cca do 300 eur. Teraz to riešim, mam zajednane na predmestí Viedne a ako domov. Po vlastnej osem isto nie, zohnal som si dovoz za 100 eur a za 100 eur (do kapsy za prácu) mi to aj prihlási, teda vyjde ma to na 200 eur, 100 ušetrím a som v klude. Nebudem tam nikde behať a vybavovať prevoz, tiez to nebudem ťahať na čierno, nestojí to zato. Ako tu čítam, z Rakúska je ozaj lepšie doviezť na kàre. Ja to mám cca 80 km, ale aj z ďaleka sa oplati, možno to potom vyjde financne rovnako, ale nemusíte riešiť značky, nalozis auto a jedes.
dusko69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod express333 29. 6. 2014 18:58

nevim no, já bych do dovozu šel jen s garancí původu a km. z polska už vůbec ne, rakousko by mělo být lepší, ale stejně. Hlavně, aby to bylo, když už opravdu z rakouska a ne dotah ze španělska, itálie či kdoví odkud a jen přihlášený v rakousku...
express333
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neurotic 29. 6. 2014 19:23

Tak v Polsku budou ještě větší vraky než tady to fakt nemá cenu. V Itálii jsou dost stočenky, Španělsko nvm, ale to by musela být hodně dobrá nabídka, aby se to vyplatilo... Takže zbývá DE a BE tam bývají nejlepší ceny(co jsem si tak všiml) Když je auto 2roky staré a svítí na něm 200k km tak už ten papíš není zas tak důležitý jako tady, kde 20let stará ojetina má těch 200 prej taky :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod klicnik 29. 6. 2014 20:09

Neurotic píše:Tak v Polsku budou ještě větší vraky než tady to fakt nemá cenu. V Itálii jsou dost stočenky, Španělsko nvm, ale to by musela být hodně dobrá nabídka, aby se to vyplatilo... Takže zbývá DE a BE tam bývají nejlepší ceny(co jsem si tak všiml) Když je auto 2roky staré a svítí na něm 200k km tak už ten papíš není zas tak důležitý jako tady, kde 20let stará ojetina má těch 200 prej taky :D


Itálie stočenky a bouračky, Španělsko a Řecko - to jsou zase dost často zlodějny, nebo auto s leasingem. Německo a rakousko asi pořád nejlepší, ale musí to být fakt odtamtud a ne jen dotah. Nevím, známí, co tam jezdili od revoluce, tak už se na to taky vykašlali, protože je to prej moc riskantní. a koupit u nás? no jedině s ověřenýma kilometrama..kupovat podle tachometru k tomu se ani nemusim vyjadřovat
klicnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pospichalek 30. 6. 2014 11:50

už bych nic z německa nekoupil - jednou mi to stačilo. Známí mi radili, že se mi to určitě vyplatí - lepší silnice, pravidelný servis, žádné stáčení. Ještě jsem si na pomoc vzal známého, co autům rozumí, teda do té doby jsem si myslel. nakonec jsem za auto skoro jednou tolik za opravy. majitel bazaru byl němec, ale kde k tomu autu přišel, kdo ví! Z kvalit německých aut postrádalo snad všechno.
pospichalek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 30. 6. 2014 13:03

Já zase nic nechci z Česka,co kupuju z němec,tak veliká pohoda/myslím,žádný průsery/,ale musíš o tom něco vědět a vědět kde nakupovat,že jsi koupil jeden krám z němec a srral se ti ,nic neznamená,jen to ,že jsi měl smůlu,nebo o tom howno víš a pořád se prostě jedná o ojetinu a že do ní můžeš zahučet,to je normálka.Taky jsi nenapsal,co jsi koupil a za kolik,hned by bylo jasno.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 30. 6. 2014 14:04

Phaeton za 6000€, to je nejlepší koupě
skype

Odeslat příspěvekod Polák 30. 6. 2014 17:20

970ka píše:Já zase nic nechci z Česka,co kupuju z němec,tak veliká pohoda/myslím,žádný průsery/,ale musíš o tom něco vědět a vědět kde nakupovat,že jsi koupil jeden krám z němec a srral se ti ,nic neznamená,jen to ,že jsi měl smůlu,nebo o tom howno víš a pořád se prostě jedná o ojetinu a že do ní můžeš zahučet,to je normálka.Taky jsi nenapsal,co jsi koupil a za kolik,hned by bylo jasno.


To je právě ono. Určitě se tam dá sehnat hafo dobrých kusů, hlavně v dobrým stavu. Problém je, když se do toho plete někdo, kdo tomu nerozumí (a že takových je dost) a myslí si, že v každým DE bazaru sežene perfektní auto. A vůbec největší průšvih je kupovat dovoz v českým bazaru, který se před hranicema stočí anebo přihlásí na falešný papíry.
Polák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 30. 6. 2014 17:22

pospichalek píše:Ještě jsem si na pomoc vzal známého, co autům rozumí, teda do té doby jsem si myslel. nakonec jsem za auto skoro jednou tolik za opravy.


Pat a Mat. :D
spitfireXIV
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polák 30. 6. 2014 17:42

spitfireXIV píše:
pospichalek píše:Ještě jsem si na pomoc vzal známého, co autům rozumí, teda do té doby jsem si myslel. nakonec jsem za auto skoro jednou tolik za opravy.


Pat a Mat. :D


To teda :-D
Polák
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků