Rodinné auto s ročním nájezdem 15-20 tis. po dálnici

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Elljey27 13. 4. 2019 18:56

Díky za rady, teď to vypadá, že se po Velikonocích bude vybírat mezi Leonem, i30, Ceedem. Problém, který dnes vyplaval je, že přítelkyně nechce velké auto a ten nárůst 30 cm proti našemu stávajícímu ji u kombíku přijde velký.

Takže buď nám bude stačit klasická verze i s menším kufrem nebo ji přesvědčí parkovací senzory (potažmo kamery).

Je to celkem blbé, běžně jezdíme v autě jen dva a ten prostor, který se přidal spolujezdcům ty auta zbytečně (berte s rezervou) zvětšuje. Ještě jsem koukal na Scalu, jen mám pocit, že tam se platí za každý prd navíc... Chtělo by to vědět, jaká cena se dá reálně usmlouvat...
Elljey27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 13. 4. 2019 18:59

Leon bude koncit, ceny na skladovky su zaujimave.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 13. 4. 2019 19:16

Elljey27 píše:Hledáme hlavní auto do rodiny (kočárek, nákupy, výlety). Počítám, že s autem najedu kolem 20 000 km ročně. Většinou po dálnici, 1/3 km asi po Praze. Rozpočet jsme si stanovili 350 - 450 tisíc Kč +/-. Nechci mít rodinné auto, které říká zabij mě, ale bez většího kufru se asi neobejdeme.

Díky za jakékoliv rady.

Elljey27 píše:Díky za rady, teď to vypadá, že se po Velikonocích bude vybírat mezi Leonem, i30, Ceedem. Problém, který dnes vyplaval je, že přítelkyně nechce velké auto a ten nárůst 30 cm proti našemu stávajícímu ji u kombíku přijde velký.

Obrázek
Takze bud chce deti a nauci se s tim (senzory, kamera), nebo bude pohodlne jezdit bez deti v kratkym.
Dej ji vybrat. Myslim ze vim, jak to dopadne.

Jo a leon ma koncit? Kdy, jak?
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elljey27 13. 4. 2019 19:26

- Seat Leon bude končit? Myslíš řadu, že? Někde jsem četl, že bude přebírat nové prvky ze Škody Scala. Nebo myslíš něco jiného?

- Jj, já si taky myslím, že když uvidí ty auta, tak ten kombík bude jediná varianta. Musím ji vzít sebou do nějakého salónu.

- BTW netušíte, jak moc těžké je hnout s cenou, když se o ni bude licitovat? Kamrád mi říkal, že u koncernu WV by to prý celkem mohlo jít...
Elljey27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 13. 4. 2019 19:47

Bude novy Leon, koncom roka alebo tak nejak to tu dix pisal.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davpro 13. 4. 2019 22:19

U Leonu jsem se dostal z ceníkovky 569 na 459tis - kombinace slevy dealera (10 procent), sleva seat, sleva za protiucet a sleva za jejich financovani, ktere lze doplatit kdykoli. Takže lze i 20 procent...jen se to musi nakombinovat
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elljey27 18. 4. 2019 13:37

Tak jsem seděl v TIPU. Byl jsem zvědavý. Auto mi strašně připomíná levný nábytek. Luxusní chromovaná klika,ale ejhle v ruce držíte lehký plast. Když se člověk podíval zevnitř do dveří, tak ve spodní části jsou umístěné reproduktory, ale celé to působí tak lacině.

To všechno s přihlédnutím na cenu člověk pochopí, ale mám 182 a na zadním sedadle uprostřed už dřu hlavou. To mě fakt štvalo. A ta bedla místo řadící páky? :D

Celé to trochu umocňuje, že jsem v pondělí seděl v Octavii a viděl už i Scalu, obě auta jsou někde jinde... Vím, i cena je jinde. O:-)
Elljey27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davpro 19. 4. 2019 17:57

Ano, Tipo působí bohužel trochu lacině. Jízdně není vůbec špatné, ale jen 1.4 TJet. Scala je v použitelné výbavě a motoru za 500+ než O3fl b\ch raději Golfa. Zkus toho Leona, je to kompromis koncernu. Mám najeto za týden 700km a zatím nadšení trvá :-) Spotřeba 1.5 TSI 96kw zhruba 6 litrů v kombinovaném provozu a to si to ještě sedá.
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frostie 21. 4. 2019 12:15

Ještě tady nepadl návrh koupit sestřičku. Druhou Cordobu :D. Pokud je s ní taková velká spokojenost, tak proč ne?
samá rejže, 8 kusů celkem
frostie
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Michal220 21. 4. 2019 12:44

Jezdil jsem ibizou z 99 a máme doma cordobu z ca 2008 a vše nové bez výjimky vypadá líp a oproti cordobe i rapid jezdí lépe a to už je co říct.Ať se do kufru vejde kočárek a jako majitel vzadu uprostřed jsem nikdy neseděl.Klima,el př okna a centrál má už dnes vše ve standardu takže oproti cordobe bude posun vpřed určitě.
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod frostie 21. 4. 2019 19:59

Samozřejmě, že vše novější bude lepší. Akorát to poleze do peněz a mi osobně přijde škoda vyhazovat věci, které jsou funkční, dobré, levné a jakžtakž spolehlivé.
samá rejže, 8 kusů celkem
frostie
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Michal220 22. 4. 2019 05:34

Hlavní problém vidím v tom že cordoba nemá klimu.U nového je jistota že není bourané(bezpečnost pro rodinu),kradené a má šanci vydržet 150tkm bez oprav.
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod davpro 22. 4. 2019 14:32

No to je spíše teorie, ty opravy přijdou, ale ne hned :-)
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elljey27 22. 4. 2019 17:37

Cordoba samo zůstane, dokud se do ni nesypou kačky a nekvete, tak není důvod se ji zbavovat. Hlavně mi za auto z roku 2003 nikdo nedá tolik, už jen skrz rok výroby. Každopádně i přes spokojenost, tak druhou fakt ne... :))
Elljey27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod motorol 22. 4. 2019 18:30

U auta nejde jen o to, kolik ti za nej někdo dá, ale také kolik sežere aniž by se hnulo od chodníku: povinné, půl technické za rok, olej a filtry se mají měnit každý rok,výměna pneu, případně nějaké parkovné... a pak zjistíš, ze auto, které nepotrebujes sežere za rok 7 tis Kč a to se tam nic nevysypalo... samo prodejní cena dal klesá.
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků