Vyvážení kol...

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Tommino 2. 1. 2018 18:30

flekl píše:S tím vyvážením jsem nyní zažil pěkné trable.
Mám tam gumy Pirreli a loni v létě to bylo perfekt. Na zimu jsem dal zimní a po přendání zpět na letní (z disků se nesundavaly a měl jsem je popsané LP,PP,LZ,PZ), bylo znát na volantu, že tak od 115 kmitají. Tak jsem je jel vyvážit. Vyvážili na 0-0 a kmitalo to stejně jako předtím. Tak jsem jel zpět, a prohodili jsme předek za zadek, s vyvážením a bylo to stejné.
Tak jsem jel na jinou vyvažovačku jinam a to co jsem čekal, byly tam nevyváženosti okolo 20g. Dobře, tak zase vyvážení na 0-0, ale problém stále trval. Tak jsem jel opět jinam, na jinou vyvažovačku, kde jedno kolo bylo 0-0, ale druhé zase mělo něco - tuším, že 5-15. Vyvážili a zdá se nyní, že je to o hodně lepší, i když ne ještě 100%, ale tak 95%.
Z čehož tedy usuzuji, že ty vyvažovačky nemají nacejchované, hlavně když si za to vybírají peníze. Měli by to prý cejchovat a seřizovat minimálně za 1/2 roku, kde s tím pracují hodně, tak i častěji.
Takže jedno vyvážení předních kol - 3x200 Kč = 600 Kč.
Je to lumpárna na N-tou.
Jak má člověk poznat, kde mají dobrou vyvažovačku?


Kalibrace vyvažovačky s tím co popisuješ nemá absolutně nic společného. Živím se přes 20 let dodávkami strojů a spotřebního materiálu do pneuservisů po celé ČR, proto si troufám tvrdit, že vím, o čem mluvím. At vyvážíš kolo na čínské nebo evropské vyvažovačce do 0, potom ho sundáš na zem, nebo jen poootočíš o třeba 30st., znovu spustíš vyvažovačku, tak ve velkém % budeš mít nevývažek u velkých kol klidně až do 20g a to je dáno cca následujícím:
Je třeba si uvědomit, že spolu s vyvažovaným kolem se na hřídeli otáčí také centrovací kužel spolu s upínací maticí. Klasické kovové centrovací kužely mají vůči hřídeli určité vůle, aby je na hřídel bylo možno nasadit. Tyto vůle se s četností používání samozřejmě zvětšují, neboť dochází nejenom k opotřebení kuželů, ale také ke zmenšování průměru vyvažovací hřídele. Dalšími důležitými faktory při upínání hliníkových kol je velikost zkosení použitého kuželu a jeho umístění. Je třeba mít na paměti, že venkovní otvor u hliníkových kol slouží k umístění ozdobné krytky.
I při dodržení všech pravidel může dojít k problému s vyvážením kol. Tady se nabízí řešení pomocí středících konusů Haweka. Při upnutí kola pomocí kuželu Haweka jsou odstraněny veškeré vůle jak mezi vyvažovací hřídelí a kuželem, tak mezi kuželem a středícím otvorem disku. V kombinaci s přesně vrtanými deskami je pak disk přitlačován za otvory od šroubů.
Při tomto systému je dosahováno excelentních a bezreklamačních výsledků.
Tommino
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 2. 1. 2018 18:36

To s opatovnym vyvazenim a inym vysledkom tu pisal uz evlo davno...

Takze mam hladat pneuservis, kde pouzivaju kuzele.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 1. 2018 18:36

Zase se nenech zevlovat.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 2. 1. 2018 18:37

:-P
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tommino 2. 1. 2018 19:04

Ok, přehlédnul jsem. Kužely se používají právě všude. Pokud je problém, tak někde, kde upnou disk naopak ne na kužel, ale na díry, které slouží pro šrouby nebo štefty: https://www.google.cz/search?biw=1366&b ... VvrbVk1lFw
Potom další varianta jsou ty podložky Haweka, ale to už má fakt málokdo: http://www.tgpneu.cz/USoubory/femas.jpg
Tommino
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 2. 1. 2018 20:43

ale jooo, zajímavé info, na tom něco bude
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 1. 2018 12:30

Chyba je ve vas, ne v pneuservisech.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 1. 2018 12:31

Tak to sme čekali. :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 4. 1. 2018 22:15

no nazdar :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 4. 1. 2018 23:33

8-D
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 1. 2018 06:17

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 5. 1. 2018 18:32

evlo píše:Chyba je ve vas, ne v pneuservisech.


To je teď vedlejší, hlavně,že jsi zpět 8-D
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 1. 2018 18:33

Přesně tak. 8-D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 5. 1. 2018 19:49

To se zas něco dovíme.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 5. 1. 2018 19:54

To je dobře 8-)
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků