Vyvážení kol...

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 23. 10. 2016 21:32

Ano.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 10. 2016 07:43

me v servise vyvazuji HUNTER GSP 9200 a ten asi nema ten valec
a je to prvni servis kde jsem spokojen, tedy resp. jeste me nenasrali a to tam chodim asi 4roky :D a dalsi vyhoda krome vzdy vyvazene super na prvni pokus, tak i mene zavazi a levnejsi ceny jako bonus :D
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flekl 20. 10. 2017 22:27

Tak po delší době nové zkušenosti. Zjisti jsem, že nikdo není schopen vyvážit hliníkáče. I přes několik pokusů nyní odpočívají "v pokoji" a jezdím na plecháčích. Je to škoda.
To jsem je nechal projet na vyvažovačce bez pneu a dobré a jak nasadím pneu a dám na auto, tak to kmitá. Ještě jsem objevil nějaký servis, kde mají tu vyvažovačku s tím přítlačným válcem, tak to zkusím ještě tam, ale až na ně zase obuji gumy. Nechám je obout přímo tam.

-- 20. 10. 2017 23:37 --

Ještě další třešnička. Koupil jsem pneu "Dunlop", dal na předek a rychle je dal na zadek, protože kopírovaly (táhly) neustále do vyjetých kolejí na silnici. Dak jsem jiné a dobré.
diskutér
flekl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pech. 20. 10. 2017 23:27

tohle všechno ukazuje spíš na nějaké bebí na podvozku....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 20. 10. 2017 23:40

Trochu to připomíná evlo a jeho nikdo neumí vyvážit kola. A po dvou letech z něj vylezlo, že to předtím bylo nabourané na bok za 200 tisíc...
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 21. 10. 2017 08:31

Ten Genesis coupe ? To ani nevim
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 21. 10. 2017 08:37

On se s tím moc nechlubil, já to zaregistroval jen jednou...
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 21. 10. 2017 08:38

Jebol to az potom IMO.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 21. 10. 2017 08:40

Já z toho právě pochopil, že hned na začátku. Moc jsem se s ním nebavil, takže jsem se dal neptal.
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 21. 10. 2017 14:41

Noo ale na to video ze servisu nezapomenu...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 21. 10. 2017 20:31

To je právě ono, tohle se děje třeba i pokud se zvolí nevhodná kola, kdy sice sedí rozměry, zális, rozteč, ale nesedí středící průměr a místo přírubou se kola středí šroubama, což je řešení, které se na osobních autech opustilo během 70 let zcela, právě kvůli problémům s vibracemi a tou dobou do výroby nabíhajícím hřebenovém řízení, které je na toto citlivější, jelikož nemá samosvorný účinek jako šnekové, nebo tlumící schopnost jako maticové....

To sice nemění nic na tom, že některé pneuservisy skutečně vyvažují pneumatiky blbě, především z důvodu nedostatečné pečlivosti při upínání do vyvažovačky a její zanedbané údržbě, především do četnosti kalibrací (min. 2x za rok), vynechané kontrole stavu diků a pneumatik, dále pro nerespektování značení pneumatik a disků od výrobce bodem vyznačením nejlehčího / nejtěžšího místa pneumatiky. Na discích je značení trvalého rázu důlkem, nálitkem nebo gravírováním, na pneumatikách na nových je, časem ale zmizí, je to jen potisk.... že disk běží zvenku, neznamená že je OK.

Pokud jsou ale pneumatiky s disky jako celek vyváženy a nejsou nijak poškozeny (napříkald vadná kostra u pneumatik příliš starých, nebo jinak poškozených (i neviditelně) buď přetěžováním, po nehodě, přejetí velké nebo ostré překážky vyšší rychlostí, atd. a zároveň je podvozek co do stavu i geomterie v pořádku, musí to být ok, pokud není a pneumatiky jsou nové nebo zaručeně nepoškozené, je problém v podvozku - vůle, poškození dílů podvozku, špatně seřízená geometrie, nevývažek jiného dílu (pomocná hřídel, poloosy, náboje, poškozená středící příruba, vadná ložiska způsobující nesoustřednost vnějšího a vnitřního kroužku a potom nesousosou rotaci.... je toho hodně.....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 21. 10. 2017 20:43

Evlo neměl správnej centr, zato měl šišatý kola. To by nevyvážil ani školící technik hantru.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 21. 10. 2017 21:31

šišatý kola, obojí je možné, dokurvené disky, dokurvené pneumatiky, ale když koupil novou sadu, je to dost nepradvěpodobné a pokud disk nehází jako celek, ale má třeba jen bodovou hýbu na lemu ráfku, dá se s tím bez problémů fungovat...

Nevhodný - volný centr bude ta příčina spíš...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 21. 10. 2017 22:39

To byl závěr servisáka, ne můj dohad.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 21. 10. 2017 23:04

Teď už je to stejně jedno, když ten wergl prodal....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků