Hvizdani pneumatik... co to znamena?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 22. 4. 2007 15:02

Koupil sem si Continentaly PremiumContact 2. Uz pri nasazeni mne zaujaly opravdu vedle krazky s tim, ze stycna plocha neni moc velka.

Kazodpadne na silnici mne presvedcily, ze koupit si je byl super napad. Tiche, na suchu famozni a na mokru nadprumerne.

Kazdopadne co mne prekvapilo je to, ze v zatackach co chvila hvizdaji. Bud jedu tak rychle, nebo nevim :)

Co se deje, ze pneu hvizda. Pri tom hvizdotu auto neklouze ven, drzi stopu vyborne, ale proste hvizdot tam je. Je to sice efektni, ale stve mne to :)
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sMartin 22. 4. 2007 15:09

Je to signal pro ostatni ucastniky provozu. Presneji to znamena, ze se blizi nejaky ..., kteremu to auto nejspis zachvilku vyleti ze zatacky ;-) :D
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jezevcik 22. 4. 2007 15:24

a nafoukle je mas?
Jezevcik
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 22. 4. 2007 15:26

Jedes tak rychle. :) Pneumatiky zacnou na hrane piskat, pak jeste dlouho piskaji a pak az jdes ven. :)
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Tommy11 22. 4. 2007 15:28

taky si myslim, že je to známka jízdy na hraně...Kolik maj ty pneu najeto?
Fiat Grande Punto 1,4/8V dynamic 3D; oranžová merengue
Koukněte také na naše webové stránky (viz. www :) )
Tommy11
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 22. 4. 2007 15:36

Jedes rychle, holt nektery gumy piskaji brzo, ale vyhodi te ze zatacky pozde a nektery nepisknou a rovnou te vykopnou :D
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 22. 4. 2007 15:53

najeto maji asi 2-3 tisice. Jinak ano, Kaktus s temi pneumatikami umi jezdit zatacky opravdu rychle. Pocitove je to nuda, ale pohled na tacho ukazuje neco uplne jineho :)

Dnes sem vezl babi a privadecem na dalnici jsem prohvizdal a ona chudak zvykla na trabanta, mela malem kolaps
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tark 22. 4. 2007 15:54

Kolik km/h? :D
tark
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tommy11 22. 4. 2007 15:58

tak to už by měli být zajetý, takže v tom to nebude ;)
Fiat Grande Punto 1,4/8V dynamic 3D; oranžová merengue
Koukněte také na naše webové stránky (viz. www :) )
Tommy11
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 22. 4. 2007 16:03

tark: mno je to v mistech, kde je tusim padesatka a tech sedesat je tak pocitove maximu. Jel sam tam asi o deset vic :)
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiVi 22. 4. 2007 16:48

v zatacce , pro zatizeni vnejsiho obvodu vnejsi pneu se odlehci vnitrni obvod a na pneu se vytvori kuzel .. pokud je pneu hodne nepoddajna - tvrda - tak proste vnejsi strana se odvaluje pomaleji nez ta vnitrni - proste kuzel .. a pneu se zacne na vnitrni strane prokluzovat a rozvibruje se ... a vyluzuje prave tento zvuk :-)
JiVi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod OndraZX 22. 4. 2007 19:26

Ja mel Continentaly PremiumContact 1 a byly fakt skvele, ale je pravda ze mi taky piskaly - kdyz jsem je nafoukal o 0.2 vice tak to bylo OK.

Jen na vydrz byly slabe - vydrzely cca 15000km.

Ted mam Michelin Exalto I a muzu rict, ze na Continentaly P-C 1 nemaji, ale byly o dost levnejsi a mam na nich najeto cca 20000km a jsou porad OK.
Skoda Favorit, 1.3 135 LPG, 1989
Renault Clio, 1.4 16V, 2003
Renaul Megane, 1.6 16V, 2003
OndraZX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 22. 4. 2007 19:29

Mě hvízdají zadní :lol: Mám tam Global Winter :razz: Hvízdají,ale drží :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMira 22. 4. 2007 19:44

JiVi píše:v zatacce , pro zatizeni vnejsiho obvodu vnejsi pneu se odlehci vnitrni obvod a na pneu se vytvori kuzel .. pokud je pneu hodne nepoddajna - tvrda - tak proste vnejsi strana se odvaluje pomaleji nez ta vnitrni - proste kuzel .. a pneu se zacne na vnitrni strane prokluzovat a rozvibruje se ... a vyluzuje prave tento zvuk :-)


aha, tak už je mi jasné, proč RFT Bridge pískaly všude možně a GY F1, které mají extrémně měkké bočnice, skoro nepísknou
FWD na pojizdky, AWD na potah, RWD na zabavu, co vice si prat.
MMira
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 22. 4. 2007 19:44

zacalo mne bavit jezdit zatackami tak, at hvizdam, je to docela sranda :)
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků