Pneumatiky NAKANG - ano/ne?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MgX 11. 4. 2007 19:59

Ahoj,

dovolím si vás zatížit jedním dotazem.

Kamarád chce kupovat pneu zn. Nakang, a to na Citroen Berlingo 2.0 HDi. Ve velkém technickém průkazu je uvedeno toto označení korektní pneumatiky 185/65 R15 88 T.

Vzhledem k tomu, že pneumatiky této značky nezná, neznám a nemá o nich ,,páru" nikdo v mém okolí, ptám se vás - zda je to (samozřejmě ve své cenové kategorii - prý jsou velmi levné) dobrá volba :?:
Nebo je to úplný propadák a raději nebrat :?:

Díky za info.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hlobilp 11. 4. 2007 20:24

MgX: osobne je neznam, ale vazne jsem o nich uvazoval.... nakonec jsem koupil jeste levnejsi, ale zkusenost zatim nemam... je moc brzy. Jeden znamy je ma na H. Coupe a je s nimi moc spokojen. I tu je nekolik lidi pouziva a vesmes je hodnoti kladne. Samo, nejsou zadna spicka, ale na slusne jezdeni staci.
Hyundai i30
Sony Xperia Neo V
Fujitsu AH531
hlobilp
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ds 11. 4. 2007 20:45

Četl jsem dost názorů (a výsledky testů tomu nasvědčují), že tyto pneumatiky jsou totální vražda na mokrém povrchu. Co by člověk nechtěl za ty peníze... Taky jsem o nich uvažoval, ale nakonec jsem si připlatil za normální gumy.
ds
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 4. 2007 20:49

Zatím moc díky za vaše reakce.

Je tu ještě někdo, kdo je schopen napsat svoji zkušenost, či radu :?:
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 11. 4. 2007 20:53

mno ty pneumatiky nejsou nijak spatne, proste prumer. Zalezi na konkretnim typu a ten je treba konkretne posoudit. Kazdpadne je to prumerny vyrobce, ktery ma cast vyroby spickove, dava se do mnohych vozu z prvovyroby atd..

reci o vrazde na mokru ber hodne s nadhledem. Kdyz se clovek oprosti od tech cislicek a zjisti si co znamena znamka treba 3 misto 1 tak pochopi, ze rozdily jsou to minimalni.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 4. 2007 21:10

Ten zmíněný test neznám - neviděl jsem jej. Samozřejmě vím, že u některých testů si je třeba nechat jistou rezervu. Jenže pneumatika pro mě není přehrávač DVD, takže to beru vážněji.

Je tu někdo, jež absolvoval na této značce pneumatik jízdu za mokra? A poskytne ,,živoucí" důkaz jejich kvality/nekvality :)
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hlobilp 11. 4. 2007 21:26

MgX: zajdi si na http://www.hyundaiclub.net ... nick Borek - ma je na aute uz hezkych par tisic km.. rekne Ti o nich vic
Hyundai i30
Sony Xperia Neo V
Fujitsu AH531
hlobilp
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 12. 4. 2007 06:39

Z testu:

Na mokru ...
Absolutním hitem, ale v negativním slova smyslu, se stala Nankang. Náš zkušený testovací jezdec hodnotí tuto pneumatiku těmito slovy: „Člověku se zdá, jako by jezdil po mýdle. Bylo to nejhorší auto, co jsem za posledních 10 let řídil!“ Zdá se Vám to málo? Podobný hrozivý výsledek dopadl i u testu délky brzdné dráhy na mokru při rychlosti 100km/h. Nankang s brzdnou dráhou dlouhou 74,3 metrů zůstal stát celých 14 metrů za vítězem této části testu, pneumatice Pirelli. Bez jakýchkoliv skrupulí je třeba říct, že pneumatika Nankang může být životu nebezpečná. Tady už člověku nepomůže ani airbag.

http://www.az-pneu.cz/index.php?goto=te ... eFahrt+(DE)+2006&Tsirka=205&Tprofil=55&Tprumer=16&obdobi=letni&zobraz=1
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VaclCar 12. 4. 2007 06:40

MgX píše:Ahoj,

dovolím si vás zatížit jedním dotazem.

Kamarád chce kupovat pneu zn. Nakang, a to na Citroen Berlingo 2.0 HDi. Ve velkém technickém průkazu je uvedeno toto označení korektní pneumatiky 185/65 R15 88 T.

Vzhledem k tomu, že pneumatiky této značky nezná, neznám a nemá o nich ,,páru" nikdo v mém okolí, ptám se vás - zda je to (samozřejmě ve své cenové kategorii - prý jsou velmi levné) dobrá volba :?:
Nebo je to úplný propadák a raději nebrat :?:

Díky za info.n/quote]


Ahoj, asi myslíš pneumatiky NANKANG.
S těmi zkušenostmi mám. Používám je už třetí rok, jak na zimu tak na léto. Dvě sezóny jsem jezdil na dezenu xr611 - letní vzor. Letos jsem přešel na NS-2.
Mohu doporučit všemi deseti.
Více informací o Nankangu nalezneš tady: http://www.kirkuk.cz
Jsou tam i názory některých lidí, kteří již Nankang mají.
Zkus se ještě podívat taky na http://kirkuk.cz/nankang-185-65r15-88h-xr611

A těm testum o mokru nevěř. Fakt jsou to jen zavádějící testy. Já jsem s tím na mokru jezdil a jsem s tím mnohem spokojenější než s Barumkou. Nesjíždí se, drží na mokré vozovce, nejsou hlučné.
VaclCar
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferohora 12. 4. 2007 07:13

Testy treba brat s urcitou rezervou, ale myslim si, ze si v nich nemozu dovolit pisat uplne bludy, takze tby to malo +/- sediet.
3 GT
BMW
Ferohora
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 12. 4. 2007 07:22

NiceOne píše:Z testu:

Na mokru ...
Absolutním hitem, ale v negativním slova smyslu, se stala Nankang. Náš zkušený testovací jezdec hodnotí tuto pneumatiku těmito slovy: „Člověku se zdá, jako by jezdil po mýdle. Bylo to nejhorší auto, co jsem za posledních 10 let řídil!“ Zdá se Vám to málo? Podobný hrozivý výsledek dopadl i u testu délky brzdné dráhy na mokru při rychlosti 100km/h. Nankang s brzdnou dráhou dlouhou 74,3 metrů zůstal stát celých 14 metrů za vítězem této části testu, pneumatice Pirelli. Bez jakýchkoliv skrupulí je třeba říct, že Bb]pneumatika Nankang může být životu nebezpečná.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 12. 4. 2007 07:31

Radek O píše:jenze toto plati pro jednu konkretni pneumatiku - Nankang jich dela par desitek. A pokud by byly tak tragicke, neverim, ze by je automobilky davaly do prvovyroby...


Skodovka dava mj. Matador. ...a to taky neni zadny zazrak. (ja mam teda nastesti Kleber)
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 12. 4. 2007 07:42

nevim jestli je "nastesti" mit Kleber, ale co uz :)
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P800 12. 4. 2007 08:44

Používám pneumatiky Nankang na svém Mondeu v rozměru 205/55 R16 druhou sezónu. Pneumatiky mohu rozhodně doporučit, kvalita je určitě vyšší než jejich cena. Objednával jsem je přes web v Německu, jedna přišla i s dopravou na 1.450,- Kč, což je na uvedený rozměr směšně nízká cena.
P800
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 4. 2007 08:50

Ahoj,

mnohokráte děkuji všem za čas, který věnovali svým příspěvkům.
Také se musím omluvit za nepřesnost v názvu peumatiky. Ano, obdržel jsem informaci, že se jedná o značku Nakang - ve skutečnosti je to zřejmě Nankang.

Přečetl jsem si onen test, kde je pneu Nankang Ultrasport NS-2 podrobena velké kritice. Je dobře, že to vím, neboť se může stát, že kamarádovi je nabízena právě tato.

Pokud výrobce nabízí více typů pneu, je samozřejmě možné, že některá bude méně kvalitní, jiná zase více.

V testu jsem nalezl drobnou kritiku na Michelinku. Já je již (na léto) několik let používám (přesné označení nevím) a jsem spokojen. Drží dobře na suchu i na mokru - navíc dost dlouho vydrží (km). Takže je vidět, že opravdu záleží na konkrétní řadě a některých dalších skutečnostech. Člověk také musí brát určitou míru volnosti, při vyjadřování autora recenze - pro všeobecný základní přehled to však postačuje.
I z těchto důvodů je dobře, že máme fóra jako je AR, kde konkrétní uživatelé hodnotí své zkušenosti s určitým produktem.

Jestliže obdržím jakékoliv další zajímavé informace k těmto pneumatikám, dovolím si tento poznatek sem uvést.

Ještě jednou děkuji za ochotu.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků