Jak uložit letní pneu na zimu?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ka-spel 22. 11. 2012 07:22

Opakování je matka moudrosti. Jinak uskladnění je znát. Prodával jsem obutá kola z vyřazené felcky a nechal to ještě převážit před prodejem. Závažím ok, ale kamoš mě říkal, že to má lehce deformovanou bočnici jak to obuté stálo nejdřív na na autě a pak sundané. Má se to i naležeto po čase otočit.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 22. 11. 2012 08:16

MELLO píše:
speleo píše:Obrázek


To sem postuješ každý rok


správně a stejně se vždycky někdo zeptá, jak skladovat mimo sezónu pnematiky :hm
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 11. 2012 08:27

Nejlépe na stojanu z Lídlu
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 22. 11. 2012 21:06

jj není nad stojan
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 22. 11. 2012 21:23

Prd se jim stane, i kdyz budou zahrabany v hnoji, je to jen propaganda (pokud se nebavime o gumach na F1...)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 22. 11. 2012 21:38

to už se to zase řeší? :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 22. 11. 2012 22:12

MELLO píše:
speleo píše:Obrázek


To sem postuješ každý rok

Protože nic lepšího nemá :D
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod JardaB 22. 11. 2012 22:13

Ja prehodim auto tak o vanocich predpokladam, ale na vanoce vlastne nikdy snih neni tak az v roce 2013 ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 26. 11. 2012 10:08

Co říkáte na usladnění pneu venku :D
Bohužel nemám foto, ale kdo jezdí v Brně kolem Baumaxu, tak přímo naproti je nějaký velký pneuservis a mají nové gumy uskladněné venku na stojáka. Na stojáka je to OK, ale venku? Fakt bych si chtěl takovou gumu koupit...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 11. 2012 10:49

Ono je to asi jedno ne? Když se na pryži jezdí, tak taky podléhá povětrnostním vlivům
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 26. 11. 2012 10:53

ale foto klidně udělej, páč tama nejezdím.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 26. 11. 2012 11:43

MELLO píše:Ono je to asi jedno ne? Když se na pryži jezdí, tak taky podléhá povětrnostním vlivům

Nemyslím... Voda ti nateče i dovnitř... Já bych tedy takovou gumu nechtěl... Ještě ti pak praskne a co?

a budeš taťka, ne?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 11. 2012 11:46

Woe
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 11. 2012 11:51

[jpp] nevím, kdo mi to říkal, ale údajně v jednom Ford servisu měli zákazníka prudiče, tak ho chtěli trochu podojit ... tak mu při servisu napumpovali do kola trochu vody. To se prý na vyvažovačce neprojeví, ale na jízdě ano :hm [/jpp]
Každopádně gumu s vodou uvnitř bych nechtěl. Vylejt se to nedá. Vytřít - jen tak povrchově, stejně tam ta vlhkost bude, což může působit jak na disk, tak na pneumatiku.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 26. 11. 2012 12:15

Přesně tak... Uložit venku bych neuložil ani komplet kola dooma. Ale jak vidno z jejich krev neteče...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků