Čím vyčistit Alu kola nebo poklice?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Yarih 4. 2. 2006 16:10

Ahoj vespolek, rád bych se dotázal na vaše zkušenosti s různými čistícími prostředky na odstranění špíny z AL kol nebo poklic (hlavně usazenin od brzdových destiček, atd.). Nemůžu najít opravdu účinný čistič. Poradí někdo? Díky předem.
Yarih
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 2. 2006 16:20

zaklad je to cistit pravidelne. Jak se to necha jednou za hafo mesicu, tak vetsinou to uz nejde uplne. Ja na to kupuju uplne obycejne spreje na cisteni kol, ale myju je tak 1x mesicne. Kdyz to nejde bezne, beru kartacek na zuby a jedu. Pokud je to uz spina co dolu proste nejde, tak 1200-2000 smirkl a pod vodou vybrousim..
anonymni

Odeslat příspěvekod bory 4. 2. 2006 16:39

Používám čistič disků s manuálním rozprašovačem od firmy HEKRA a dělám to dvakrát za rok.Nikdy jsem neměl problém i s několikaletou špínou ani od destiček.Poleju kolo vodou,nastříkám přípravek,počkám minutu a pro jistotu přejedu košťátkem.Poleju znova vodou a jsou kola naprosto čistý.Není co řešit.
bory
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 2. 2006 16:39

pri myti to nija specialne necistim, kdyz je to po cca 5 letech i po ocisteni videt (ta zazrana necistota), tak holt koupim novy puklice :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Dusan 4. 2. 2006 16:41

goes píše:zaklad je to cistit pravidelne. Jak se to necha jednou za hafo mesicu, tak vetsinou to uz nejde uplne. Ja na to kupuju uplne obycejne spreje na cisteni kol, ale myju je tak 1x mesicne. Kdyz to nejde bezne, beru kartacek na zuby a jedu. Pokud je to uz spina co dolu proste nejde, tak 1200-2000 smirkl a pod vodou vybrousim..


Tak tomu rikam odanost vuci vozu primo prikladna. Mr. Green
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 2. 2006 16:46

goes> ty mas ty puklice fakt tak rad, anebo jen nevis, jak zabit volnej cas? :hm :-D
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 2. 2006 18:06

ajif: ja mam auta rad. PUklice sem nikdy nemel. Bud sem mel na beznych autech pekne plechace, nebo pekne elektrony, takze pece o ne je zaklad...
anonymni

Odeslat příspěvekod kosh 4. 2. 2006 19:06

Yarih píše:Ahoj vespolek, rád bych se dotázal na vaše zkušenosti s různými čistícími prostředky na odstranění špíny z AL kol nebo poklic (hlavně usazenin od brzdových destiček, atd.). Nemůžu najít opravdu účinný čistič. Poradí někdo? Díky předem.o/quote]



Ja jsem měl ALU kola uplně žluté od soli. Zkoušel jsem kde co, ale nakonec jsem koupil pastu na leštění a obnovu chromovaných povrchů od nigrinu a ta fungovala na 100%. Koupil jsem ji v tesku. Vřele doporučuji.
kosh
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosh 4. 2. 2006 20:54

kosh píše:
Yarih píše:Ahoj vespolek, rád bych se dotázal na vaše zkušenosti s různými čistícími prostředky na odstranění špíny z AL kol nebo poklic (hlavně usazenin od brzdových destiček, atd.). Nemůžu najít opravdu účinný čistič. Poradí někdo? Díky předem.o/quote]


Ja jsem měl ALU kola uplně žluté od soli. Zkoušel jsem kde co, ale nakonec jsem koupil pastu na leštění a obnovu chromovaných povrchů od nigrinu a ta fungovala na 100%. Koupil jsem ji v tesku. Vřele doporučuji.d/quote]


Pardon ta pasta bylo ad sonaxu
kosh
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer_ 4. 2. 2006 22:05

... stará ponožka (alebo ekvivalentý kus nasiakavej handry) + teplá jarová voda + prst ( najviac sa osvedčil ukazovák na pravej ruke :D ) a ide to 8) ...
Dreamer_
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 2. 2006 22:08

Dreamer: ten si nebudu nicit, slouzi na zabavnejsi veci :)
anonymni

Odeslat příspěvekod M@tezz 4. 2. 2006 22:11

goes: Taky se při šťourání v nose skvěle pobavím. Chytím? Nechytím? Ááááá, mám tě :D
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer_ 4. 2. 2006 22:11

goes: žeby na špáranie sa v nose ?! :o alebo v AO ? :D
Dreamer_
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod wuf 4. 2. 2006 23:04

Panove, to to potrebujete tak po lopate? No na co muze jeste tak bejt dobrej ukazovacek (treba v kombinaci s prostrednicekm).... mno na co asi Mr. Green
wuf
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 4. 2. 2006 23:08

Tempo je furt nejlepsi, tim de dolu kdeco
p0etrik
Servismen

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků