pneu s hreby

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Brus 22. 10. 2005 18:07

kde se to da koupit?... klidne i starsi, co to tak muze stat, atd...
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod p0etrik 22. 10. 2005 18:59

Koupit se urcite daji, ale jezdit na nich nesmis.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod myndel 22. 10. 2005 19:49

Hřeby se, pokud vím, i nastřelují. Poptej se po pneuservisech.
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Předseda 22. 10. 2005 22:15

Sauron píše:To je zakázané pro provoz,ne ? Jinak bych zkusil u sanitek,policajtů případně hasičů,ti na nich myslím že jezdit možů,anebo u někoho kdo jezdí rally :)//quote]


Jezdit na nich mužou jen sanitky-proč zrovna oni a třeba policajti nebo hasiči ne-to je mi otázkou :hm
Předseda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 22. 10. 2005 22:55

Policajti jezdí na letních, jak to loni probehlo :)

U policie se nejedná o akutní ochranu zdraví, nicméně u těch hasičů taky nechápu.

Jinou věcí je smysl toho zákona. Odůvodnění je ničení asfaltu, nicméně to platilo u starých, totalitních asfaltů, moderní povrchy se s hřeby vyrovnávají se ctí (někde jsem četl něco o menších spárách, takže mezi ně nemůže hřeb "zalézt", kdyžtak mě někdo opravte) a v mnoha státech (Rakousko) jsou hřeby povoleny, protože tamní orgány už to pochopily.
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Předseda 22. 10. 2005 23:26

No nevim nevim jak by to dopadlo s našima cestama kdyby měli lidi hřeby. :? Je to ale fakt divný proč jenom sanitky můžou mít hřeby...
Každopádně kdybych bydlel na horách a tam byl třeba 4-6měsícu sníh tak bych se na to asi vys..al a jezdil s řádnym džípem + hřeby + řetězy.
Jinak sou hřeby fakt libový-jesli ste je měl někdo třeba jen na kole tak véte o čem je řeč :D
Předseda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sMartin 22. 10. 2005 23:35

predseda: Hreby+retezy? Nestacilo by jedno nebo druhe? :lol:

No zimu sice moc nemusim, ale obcas se vyradit na snehu nema chybu,takze uz se i trosku tesim. Hlavne, at je letos plno snehu 8)
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Driver 23. 10. 2005 08:12

Jsem zvědavej, jestli budou mít poldové zase letní gumy ještě před Vánocema, nebo jim stát dá k Vánocům zimáky :lol:

Jinak hřeby jsou podle mě super věc, ale kde se to shání, to fakt netuším. Ale pro normální jízdu stačej dobrý zimáky a řetězy v kufru
Das Auto
Driver
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 23. 10. 2005 08:53

Znamy to ma na oktavce, nechalto nastrilet jen ne vnitrni stranu pneu (aby to nebylo na 1.pohled videt) a zatim nemel problem. Faktem ale je, ze 1-2 pokuty se pri cene tech hrebu daji asi zahrnout do ceny (myslim, ze ho 1 guma vysla na 2litry (jen hreby))
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Revdr 23. 10. 2005 14:48

Driver píše:Jinak hřeby jsou podle mě super věc, ale kde se to shání, to fakt netuším. Ale pro normální jízdu stačej dobrý zimáky a řetězy v kufru
Revdr
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Toomas 23. 10. 2005 19:19

V Estonsku to koupíš kdekoliv, většina aut tu jezdí v zimě s hřebíky. Na sněhu a hlavně na ledu jsou dobré, ale určitě ne samospásné. V těžkých horských podmínkách jsou řetězy určitě lepší, ale kombinaci řetězy a hřebíky jsem ještě neměl možnost vyzkoušet. Na vozovce bez sněhu jsou hřebíky horší než lamely a hlavně jsou výrazně hlučnější.

#p0etrik - oddelen OT:
Road Trains
Toomas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 23. 10. 2005 20:45

Na nejakem internetovem obchode s pneumatikama jsem gumy pripravene pro nastreleni hrebu videl, ale kde, to uz si opravdu nevzpomenu, zkus hledat.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Driver 23. 10. 2005 21:56

Revdr: jasne to máš pravdu o těch kvalitách. Hlavně po zimě jsou silnice u nás vždycky v tragickém stavu. A silničáři jsou každej rok hrozně překvapení :lol:
A pak to řešej tím, že to jen zastříkaj, takže místo díry tam vznikne hrbol jak prase a když na to někdo najede, tak je efekt stejnej, jako kdyby tam byla ta díra. A každej rok je to to samý. Kdyby koupili rovnou kvalitnější koberec na silnici, tak by možná i ušetřili

Třeba nádrž v přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně je dělaná z nějakýho super asfaltu až z Albánie, kterým si oni smazali dluh vůči ČR. Ten asfalt je hrozně drahej, ale neškodí životnímu prostředí a je odolný vůči extrémním teplotám, takže se neroztahuje a netaje - nelepí
Das Auto
Driver
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luk 23. 10. 2005 22:12

Driver: Kdyby to aspoň zastříkali - ale oni to vyfrézují, nasypou tam obalovanou směs, lehce uválcují a hotovo. Výsledek je, že tam vznikne obdélník, který je o něco níž než vozovka (s ostrými hranami okolo), který ještě případně brzy vypadne. A nejhorší je, že klidně podobně zprasí i úplně novou silnici, kde se třeba (kvůli odfláknuté práci při její stavbě) udělá trhlina.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Driver 23. 10. 2005 23:07

luk: Já jezdím do Jeseníků a každej rok je to to samý, po zimě je to hrůza a z klidný jízdy se stává slalom mezi dírama a boulema, který tam ty hovada nadělají
Das Auto
Driver
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků