pneu s hreby

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Brus 22. 10. 2005 18:07

kde se to da koupit?... klidne i starsi, co to tak muze stat, atd...
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod Sauron 22. 10. 2005 18:51

To je zakázané pro provoz,ne ? Jinak bych zkusil u sanitek,policajtů případně hasičů,ti na nich myslím že jezdit možů,anebo u někoho kdo jezdí rally :)
...I'm in love with my car, the machine of a dream, such a clean machine, with the pistons a pumpin' and the hub caps all gleam...
Sauron
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod p0etrik 22. 10. 2005 18:59

Koupit se urcite daji, ale jezdit na nich nesmis.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod myndel 22. 10. 2005 19:49

Hřeby se, pokud vím, i nastřelují. Poptej se po pneuservisech.
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Předseda 22. 10. 2005 22:15

Sauron píše:To je zakázané pro provoz,ne ? Jinak bych zkusil u sanitek,policajtů případně hasičů,ti na nich myslím že jezdit možů,anebo u někoho kdo jezdí rally :)//quote]

Jezdit na nich mužou jen sanitky-proč zrovna oni a třeba policajti nebo hasiči ne-to je mi otázkou :hm
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod myndel 22. 10. 2005 22:55

Policajti jezdí na letních, jak to loni probehlo :)

U policie se nejedná o akutní ochranu zdraví, nicméně u těch hasičů taky nechápu.

Jinou věcí je smysl toho zákona. Odůvodnění je ničení asfaltu, nicméně to platilo u starých, totalitních asfaltů, moderní povrchy se s hřeby vyrovnávají se ctí (někde jsem četl něco o menších spárách, takže mezi ně nemůže hřeb "zalézt", kdyžtak mě někdo opravte) a v mnoha státech (Rakousko) jsou hřeby povoleny, protože tamní orgány už to pochopily.
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Předseda 22. 10. 2005 23:26

No nevim nevim jak by to dopadlo s našima cestama kdyby měli lidi hřeby. :? Je to ale fakt divný proč jenom sanitky můžou mít hřeby...
Každopádně kdybych bydlel na horách a tam byl třeba 4-6měsícu sníh tak bych se na to asi vys..al a jezdil s řádnym džípem + hřeby + řetězy.
Jinak sou hřeby fakt libový-jesli ste je měl někdo třeba jen na kole tak véte o čem je řeč :D
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod sMartin 22. 10. 2005 23:35

predseda: Hreby+retezy? Nestacilo by jedno nebo druhe? :lol:

No zimu sice moc nemusim, ale obcas se vyradit na snehu nema chybu,takze uz se i trosku tesim. Hlavne, at je letos plno snehu 8)
sMartin
Štamgast

Odeslat příspěvekod Driver 23. 10. 2005 08:12

Jsem zvědavej, jestli budou mít poldové zase letní gumy ještě před Vánocema, nebo jim stát dá k Vánocům zimáky :lol:

Jinak hřeby jsou podle mě super věc, ale kde se to shání, to fakt netuším. Ale pro normální jízdu stačej dobrý zimáky a řetězy v kufru
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 23. 10. 2005 08:53

Znamy to ma na oktavce, nechalto nastrilet jen ne vnitrni stranu pneu (aby to nebylo na 1.pohled videt) a zatim nemel problem. Faktem ale je, ze 1-2 pokuty se pri cene tech hrebu daji asi zahrnout do ceny (myslim, ze ho 1 guma vysla na 2litry (jen hreby))
Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JardaB
Expert

Odeslat příspěvekod Revdr 23. 10. 2005 14:48

Driver píše:Jinak hřeby jsou podle mě super věc, ale kde se to shání, to fakt netuším. Ale pro normální jízdu stačej dobrý zimáky a řetězy v kufru
Revdr
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Toomas 23. 10. 2005 19:19

V Estonsku to koupíš kdekoliv, většina aut tu jezdí v zimě s hřebíky. Na sněhu a hlavně na ledu jsou dobré, ale určitě ne samospásné. V těžkých horských podmínkách jsou řetězy určitě lepší, ale kombinaci řetězy a hřebíky jsem ještě neměl možnost vyzkoušet. Na vozovce bez sněhu jsou hřebíky horší než lamely a hlavně jsou výrazně hlučnější.

#p0etrik - oddelen OT:
Road Trains
Toomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 23. 10. 2005 20:45

Na nejakem internetovem obchode s pneumatikama jsem gumy pripravene pro nastreleni hrebu videl, ale kde, to uz si opravdu nevzpomenu, zkus hledat.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Driver 23. 10. 2005 21:56

Revdr: jasne to máš pravdu o těch kvalitách. Hlavně po zimě jsou silnice u nás vždycky v tragickém stavu. A silničáři jsou každej rok hrozně překvapení :lol:
A pak to řešej tím, že to jen zastříkaj, takže místo díry tam vznikne hrbol jak prase a když na to někdo najede, tak je efekt stejnej, jako kdyby tam byla ta díra. A každej rok je to to samý. Kdyby koupili rovnou kvalitnější koberec na silnici, tak by možná i ušetřili

Třeba nádrž v přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně je dělaná z nějakýho super asfaltu až z Albánie, kterým si oni smazali dluh vůči ČR. Ten asfalt je hrozně drahej, ale neškodí životnímu prostředí a je odolný vůči extrémním teplotám, takže se neroztahuje a netaje - nelepí
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod luk 23. 10. 2005 22:12

Driver: Kdyby to aspoň zastříkali - ale oni to vyfrézují, nasypou tam obalovanou směs, lehce uválcují a hotovo. Výsledek je, že tam vznikne obdélník, který je o něco níž než vozovka (s ostrými hranami okolo), který ještě případně brzy vypadne. A nejhorší je, že klidně podobně zprasí i úplně novou silnici, kde se třeba (kvůli odfláknuté práci při její stavbě) udělá trhlina.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Driver 23. 10. 2005 23:07

luk: Já jezdím do Jeseníků a každej rok je to to samý, po zimě je to hrůza a z klidný jízdy se stává slalom mezi dírama a boulema, který tam ty hovada nadělají
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod Polda_V6 24. 10. 2005 08:42

Ja je koupil od firmy Schwalbe, cca 1500Kc za kus. Na ledu dobry, ve snehu ne..
Polda_V6
Nováček

Odeslat příspěvekod Opoce 24. 10. 2005 15:12

hrebiky se daj vpravit jen do urcitych gum - ja bych volil Nokiany Hakkapeliitta. Kdybych bydlel nekde na horach, tak bych do nich normalne sel zakon nezakon.
GT MY97, BEL960
Opoce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod richie 24. 10. 2005 16:15

tak tak .. a myslim ze by nemal byt problem tie nokiany zohnat aj original oklincovane ..
Astra G Caravan 1.6 Twinport-Z16XEP; Corsa C 1.0; Octavia II liftback 1.9tdi 77kw -> 1,6TDI;
richie
Štamgast

Odeslat příspěvekod Hustoles 24. 10. 2005 16:27

Jízdu s pneu s hřeby na suchém povrchu nelze utajit-dělají pěkný cvakot-hlídkující policeman by musel být hluchý, aby nezasáhl.
„Tučná jídla a alkohol jsou našeho zdraví nepřátelé,
avšak nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme.“
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Brus 24. 10. 2005 16:53

no u nas je pres zimu docela dost snehu a nesmi se solit, treba loni se jezdilo na ujezdenem snehu-ledu obcas posypanem kameny skoro celou zimu a videl jsem obcas typa v impreze co tam ty hrebiky mel a to bylo neskutecne
Když zemřel, tak zemřel
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod OndraZX 24. 10. 2005 17:13

Driver píše:Třeba nádrž v přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně je dělaná z nějakýho super asfaltu až z Albánie, kterým si oni smazali dluh vůči ČR. Ten asfalt je hrozně drahej, ale neškodí životnímu prostředí a je odolný vůči extrémním teplotám, takže se neroztahuje a netaje - nelepík/quote]

Ono totiz ve vetsine vyspelejsich zemich pouzivaji "prirodni" asvalt (napr. z Albanie), ktery ma mnohem delsi vydrz a kvalitu. U nas je asvalt z nejakeho odpadu, ktery vznika (myslim) pri vyrobe benzinu. Proto u nas cesty tak malo vydrzi.

Kdyz se to zkombinuje s kvalitou nasich cestaru (u nas jim rikame lopataci - umi akorat placat lopatou asvalt) tak se neni co divit po cem potom jezdime. Napr. u nas vsechny diry nechaji cele leto bez povsimnuti a tyden pred prvnimi mrazy do nich lopatou naplacaji asvalt. Nejlepe za mokra at to lepe drzi, nebo jak letos, na cestu celou od blata jak ji lesaci nechali. Po prvnich mrazech je vsechno pryc a zase cely rok jezdime v dirach.

Jinak k tematu - u nas se nesoli (Beskydy), sype se jen velmi malo, a auto z pluhem je videt jen velmi vzacne. Takze celou zimu jezdim kazdy den po zledovatele ceste, na ktere jsou vyjete koleje - coz je to nejhorsi co muze byt. Takze me dost sere, ze pneu s hreby nejsou povoleny - ja chapu ze napr. nejsou penize na udrzbu cest, ale proc potom pneu s hreby nepovoli - kdyz cesty v zime takhle vypadaji.
Skoda Favorit, 1.3 135 LPG, 1989
Renault Clio, 1.4 16V, 2003
Renaul Megane, 1.6 16V, 2003
OndraZX
Nováček

Odeslat příspěvekod OndraZX 24. 10. 2005 17:16

Opoce píše:hrebiky se daj vpravit jen do urcitych gum - ja bych volil Nokiany Hakkapeliitta. Kdybych bydlel nekde na horach, tak bych do nich normalne sel zakon nezakon.

A ja si rikal proc mam ve vzorku zimnich pneu pripravene dirky - asi to bude na to - vzdy jsem si myslel, ze pneu s hreby uz musite koupit nove s nimi.
Skoda Favorit, 1.3 135 LPG, 1989
Renault Clio, 1.4 16V, 2003
Renaul Megane, 1.6 16V, 2003
OndraZX
Nováček

Odeslat příspěvekod Hustoles 24. 10. 2005 17:18

Ondra ZX: píše se ASFALT!
„Tučná jídla a alkohol jsou našeho zdraví nepřátelé,
avšak nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme.“
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Brus 24. 10. 2005 19:04

hm... tak jsem to tak trochu procital a tak a zjistil jsem, ze bych radsi ty zavodni s poradnyma hrebama...
Když zemřel, tak zemřel
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 24. 10. 2005 19:41

imho s těmy hřeby do pneu. Ono je to taky tím, že dříve kdy se to zákazalo to byl fakt hřebík, nyní jsou ten jen bodlinky a ještě nastřelitelné na kde jakou pneumatiku. Takže ti toho asfaltu moc nezničej.

A co jsem slyšel Nokian má snad pneumatiku, která má hroty zapuštěný a v případě nutnosti vylezou ven z dezénu, ale už netuším jaký katalyzátor to spouští.
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Moderátor

Odeslat příspěvekod luk 24. 10. 2005 20:31

OndraZX: To není primárně problém samotného asfaltu. Hlavní je, aby bylo pevné podloží. To se dříve hodně zanedbávalo (a při dnešních opravách se na to vůbec nesáhne, jen se přetáhne nový koberec), ale i dnes to často odfláknou.

Další velký problém je doba trvání oprav. To, co by třeba v Německu trvalo týden, u nás spravují 6 týdnů. A objíždka vede po silničkách, které nápor kamionů logicky nevydrží a za tu dobu se úplně rozsypou (zrovna dneska jsem viděl čerstvou díru 4 x 1 m na objížďce uzavírky na II/341).
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Předseda 24. 10. 2005 20:50

Njn s těma opravama je to na pikaču :o
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod Pucmeloud(smazano) 24. 10. 2005 20:52

luk: podklad nepodklad.....s tim odflaknutim jsi to nejspis trefil. Ve Svedsku jezdi s hrebama pres zimu vetsina aut, ale na silnicih to nepoznas ani nahodou. A to ani na tech co jsou frekventovany jako D1
Pucmeloud(smazano)
Nováček

Odeslat příspěvekod Driver 24. 10. 2005 21:10

Někde v jinejch zemích (myslím, že v Anglii to tak maj) si musí firma, která spravuje tu silnici, pronajmout ten úsek, na kterým bude dělat. Samozřejmě je to drahý, proto je v jejím zájmu to udělat co nejrychleji, aby ušetřila co nejvíc na tom nájmu. Takže kdyby to takhle šlo i u nás (asi tomu tak není), možná by to bylo lepší
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod richie 25. 10. 2005 08:11

tieto by sa mohli dat objednat uz "oklincovane"
Naposledy upravil richie dne 25. 10. 2005 08:17, celkově upraveno 2
richie
Štamgast

Odeslat příspěvekod richie 25. 10. 2005 08:15

ace2 píše:imho s těmy hřeby do pneu. Ono je to taky tím, že dříve kdy se to zákazalo to byl fakt hřebík, nyní jsou ten jen bodlinky a ještě nastřelitelné na kde jakou pneumatiku. Takže ti toho asfaltu moc nezničej.

A co jsem slyšel Nokian má snad pneumatiku, která má hroty zapuštěný a v případě nutnosti vylezou ven z dezénu, ale už netuším jaký katalyzátor to spouští.m/quote]

.. TU je nieco malo o nich ..
richie
Štamgast

Odeslat příspěvekod Předseda 25. 10. 2005 12:59

Docela zajimavy.Jestli sem to dobre pochopil tak to funguje tak ze ty hreby e schovavaj do pneumatiky kdyz jsou na tvrdym povrchu,ale kdyz najedou napr. na snih tak vylezou?Jak je to s ledem... :hm to mi na tom trochu nesedi..
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod biturbo 25. 10. 2005 17:45

Správný název zněl protismykové hroty.Za totáče jsem je měl na volze i na tatře.Dají se nastřílet do každé pneumatiky.Když nemá guma dírky od výroby,tak si je jednoduše navrtáte vrtačkou s nastavitelným táhlem hloubky.Běžně jsme to dělali hlavně u protektorů.Hroty se nastřelují vzduchotlakou pistolí,ještě bych jí doma asi našel.Na sněhu a ledu to byla paráda,ale na suchu a hlavně na mokru velký problém.Hodně to klouzalo a čím jich bylo v gumě víc,tím to více na suchu a mokru klouzalo.Celkem pochopitelné.Měla to tehdy každá větší barumka,která přezouvala sanitky a papalášské 613ky.S příchoderm kvalitnějších zimních pneumatik to považuji v oblastech s n.v.do 500 m,zbytečné.
biturbo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 14. 8. 2017 00:22

Mám možnost koupit Alu 17" s hroty co byly na Passatu ze Švédska. Přestože je to s hroty, tak ty hroty vůbec nevylézají z pneu, který má 7 mm vzorku. Pozná to někdo?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod ka-spel 14. 8. 2017 00:30

.
Přílohy
20170814_012909_266.jpeg
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 14. 8. 2017 04:46

Pozna to jde to videt a hlavne slyset
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod ka-spel 14. 8. 2017 06:47

Tak spíš si myslím, že bych byl v zimu s oktávku na 17" nápadný.
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 14. 8. 2017 10:12

Polišům řekneš, že před tebou nějaký hajzl rozsypal a jedeš to zalepit do servisu.
M2 hoonring.cz
Coupe JCW
Scania R490
Marek Zrak
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 8. 2017 10:49

taky možnost :D
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod ka-spel 15. 8. 2017 22:20

Kámoš to koupil s 3,2 Passatem, zánovní Hakapellita. Jsem uvažoval to v zimu vyzkoušet než bych to sundal.
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod Hustoles 22. 8. 2017 16:28

Vytahat kleštěma.
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Vana666 22. 8. 2017 17:48

Hřeby používám v zimě na motorce a musím říct že fakt pecka
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod K86 22. 8. 2017 20:41

slyset to teda je na asfaltu dost

Otazka je, na jakyho organa priapdne narazis a co ti na to rekne
FFIIIC FL 2,0TDCI 150 kobyl
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaB 22. 8. 2017 20:46

Marek Zrak píše:Polišům řekneš, že před tebou nějaký hajzl rozsypal a jedeš to zalepit do servisu.

Hned me to taky napadlo, dobra vymluva ;-)
Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JardaB
Expert

Odeslat příspěvekod ka-spel 22. 8. 2017 21:38

Nebo jim říct, že to je jak ty Vraníky s kamínky. :D
ka-spel
Inventář

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor