Překročení rychlostních INDEXŮ pneu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Hustoles 20. 5. 2005 15:30

Pneu ZR mívají většinou kevlarovou kostru,takže by měly vydržet opravdu hodně, ale v extrému se asi taky můžou trhnout :hm
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 5. 2005 15:32

Kouknete se na formule, trucky, zavody ruznych vozu, ti maji jooo pneu a trhaji se :)
anonymni

Odeslat příspěvekod chucky 20. 5. 2005 17:56

no ja mam na jedne takovou malou boulicku, tak mam strach, aby se mi v 200 km/h neroztrhla....
chucky
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 5. 2005 18:03

chucky: :)) pripominas mi meho kamarada, ktery jeste v dobe, kdy mu uz lezly draty z pneu uvazoval nad tim, zda to jeste vydrzi na jeho dovolenou, nebo je ma kupovat uz ted...
anonymni

Odeslat příspěvekod luk 20. 5. 2005 18:53

Loni před dovolenou se mi také nezdály gumy - měly cca 3 mm vzorku, ale co hlavně, jedna měla malou radiální prasklinku. Radši jsem zajel do pneuservisu - a nechal dát nové. Když člověk jede delší vzdálenost, je lepší to neriskovat a radši gumy vyměnit (zvlášť když už jsou hodně sjeté).
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thalieník 20. 5. 2005 19:37

Jakýkoli defekt na pneumatice je nebezpečný. Tu vadnou pneumatiku bych určitě vyměnil, nebo dal alespoň jako rezervu a při jejím použití bych si dal velký pozor.
Už jsem měl pár pneumatik s "vejcem" a všechny mi pukly na parkovišti přes noc - naštěstí (zhroutila se kostra), nevím jak bych dopadl na dálnici...
Renault Kangoo 2 1,5 dCi - 50kW, r.v. 2010/ Thalia 1.4 8V - 55kW, r.v. 2005
Thalieník
Nováček

Odeslat příspěvekod Hustoles 20. 5. 2005 19:48

Thalieník: jestli jim někdo nepomoh vreckovým nožíkom... :hm
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thalieník 20. 5. 2005 19:51

Tak ten s tou kudlou, to byl můj anděl strážnej - poznal které pneumatiky maji to vejce a ostatní nechal - to abych si je musel vyměnit hned.
Renault Kangoo 2 1,5 dCi - 50kW, r.v. 2010/ Thalia 1.4 8V - 55kW, r.v. 2005
Thalieník
Nováček

Odeslat příspěvekod Hustoles 20. 5. 2005 20:02

:tleskani
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chucky 21. 5. 2005 07:55

thalienik :: ale to urcite nebyli pneumatiky ZR, ze?
chucky
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenislav 23. 5. 2005 21:10

ZR se neroztrhnou? Tak uz chapu, proc je mam, inu bezpecnost je bezpecnost. I kdyz hlavnim duvodem je samozrejme to, ze v dobe, kdy jsem je porizoval, si zrovna tchan precetl nove CarAuto (tehdy jeste Autocar) s testem letnich pneu a ty dunlopy Sportmax nebo jak se presne jmenujou v mem rozmeru vyhraly. A zkuste si koupit jiny pneu, nez Vam doporuci Vas tchan podporeny autoritou motoristickych expertu...

Takze v dusledku mam na svem vcelku klidnem dieselovem hatchbacku (maximalni rychlost 196 km/h), se kterym jezdim bez velkych dramat hlavne 160-170 po nemecke dalnici, pneumatiky s indexem tusim 270, o kterych vyrobce tvrdi, ze jsou urceny hlavne pro kupe, roadstery a podobna mrstna auta pro extremni jizdu.

Na druhou stranu - sedi skvele.

Tak jsem trochu off-topic... sorry.
Naposledy upravil jenislav dne 25. 5. 2005 12:51, celkově upraveno 2
Renault Mégane Berline 1.9 dCi
jenislav
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chucky 24. 5. 2005 11:02

jenislav :: jsi můj člověk... :))
chucky
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků