Dojet zimáky v létě?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 2. 2019 19:28

Nebo je tam ta znacka s vlockou od-do.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinchylek 16. 2. 2019 20:47

Arnie J píše:Já zimní dojížděl v létě jen jednou a skončil jsem Roomsteru v kufru :D


A co pojistovna? v pohode vse zaplatila, nebo zimni gumy vadily? :)
Auto: Škoda Rapid SB 1.2TSI (77kW) (2014), Škoda Fabia I 1.2HTP (47kW) (2005)
Moto: Suzuki V-Strom 650 (2007)
MMania: Honor 10 Lite
Živě (PC): Acer V15 Nitro Black Edition
martinchylek
Nováček

Odeslat příspěvekod MiASX 16. 2. 2019 20:49

Precti si pojistne podminky vole, kazda pojistovna je ma trochu jine, zakon to nezakazuje.
MiASX
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 16. 2. 2019 21:21

martinchylek píše:
Arnie J píše:Já zimní dojížděl v létě jen jednou a skončil jsem Roomsteru v kufru :D


A co pojistovna? v pohode vse zaplatila, nebo zimni gumy vadily? :)

Měl jsem jen POV, z něj pojišťovna zaplatila opravu druhého auta, svoje jsem si musel opravit za svoje :) Gumy nikdo neřešil.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 16. 2. 2019 21:43

goes píše:Pozor. Zimni guma musi mit vzdy 4 mm. Zakon nerika o tom ze to ma byt jen v zime


:lol:

Kecá, nechápu, že mu na to někdo skočí...
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 17. 2. 2019 00:08

Petrs77 píše:Vana má pravdu. Zimní musí mít 4 mm pouze v zimním období, pokud je na komunikaci sníh, led... nebo se to dá předpokládat.

Napsáno je to tak, že musí mít zimní gumy min 4mm po celé zimní období bez ohledu na momentální počasí. Paradoxně ti zákon dovoluje za dobrého počasí letní s nižší hloubkou drážek.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod speleo 17. 2. 2019 01:14

To neni pravda. Zimní pneumatiky s 4mm a víc musíš povinně použít jen pokud je souvislá vrstva sněhu, ledu, atd. nebo na úseku Zimní výbava. Všude jinde ti stačej zimáky (nebo letní) s 1.6mm.

-- 17. 2. 2019 01:19 --

martinchylek píše:Chápu, že bude o něco delší brzdná dráha, ale to bude asi tak vše?


Negativa zimních v létě:
- zvýšená spotřeba
- vyšší valivý hluk
- delší brzdná dráha
- výrazně rychleji se v horku opotřebovávají (hlavně při jízdě na dálnici)
- díky lamelám jsou měkčí a dezénové bloky jsou ohebnější (funkcionalita pro čištění drážek od sněhu), čili citelně méně drží do zatáček, jsou to "žvejkačky"
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 17. 2. 2019 06:04

To ovšem platí pouze pro nové zimáky
Tady se ale bavíme o ojetých, co mají s bídou 4mm
a u nich si můžeš většinu těch negativ škrtnout, možná i všechny
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 17. 2. 2019 06:18

To si jenom myslis.
Navic zapomnel na to, ze charakter zimniho dezenu zpusobuje na vode drive aquaplaning.
http://autoperiskop.cz/zimni-pneumatiky-pri-bource-vyrazne-zvysuji-riziko-aquaplaningu/
MiASX
Nováček

Odeslat příspěvekod MirecBA 17. 2. 2019 07:56

Arnie J píše:Já zimní dojížděl v létě jen jednou a skončil jsem Roomsteru v kufru :D


tiez neviem, ci zene nechat buduce leto zimaky :hm :mrgreen:

-- 17. 2. 2019 07:59 --

speleo píše:

Negativa zimních v létě:
- zvýšená spotřeba
- vyšší valivý hluk
- delší brzdná dráha
- výrazně rychleji se v horku opotřebovávají (hlavně při jízdě na dálnici)
- díky lamelám jsou měkčí a dezénové bloky jsou ohebnější (funkcionalita pro čištění drážek od sněhu), čili citelně méně drží do zatáček, jsou to "žvejkačky"


som zvedavy ci to bude platit aj v pripade 6r gumy :hm

-- 17. 2. 2019 08:01 --

MiASX píše:To si jenom myslis.
Navic zapomnel na to, ze charakter zimniho dezenu zpusobuje na vode drive aquaplaning.
http://autoperiskop.cz/zimni-pneumatiky-pri-bource-vyrazne-zvysuji-riziko-aquaplaningu/


to tiez bude zalezat aj od dezenu,
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Vana666 17. 2. 2019 08:42

MiASX píše:To si jenom myslis.
Navic zapomnel na to, ze charakter zimniho dezenu zpusobuje na vode drive aquaplaning.
http://autoperiskop.cz/zimni-pneumatiky-pri-bource-vyrazne-zvysuji-riziko-aquaplaningu/

Blbost. Zimní pneu jsou dělané pro jízdu na vodě možná víc než letní. Stačí porovnat počet a velikost drážek
Ale samozřejmě ojetá pneu je na aquaplaning háklivější než nová, to nikdo nezpochybňuje. Teda kromě těch co doporučujou dávat lepší gumy vždy dozadu :D

Obrázek

Obrázek
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 17. 2. 2019 08:50

Blbost, uz z tech obrazku je videt, ze zimni pneu uplne chybi ty hlavni dezenove drazky, protoze by se zanasely snehem a breckou, a ty vedlejsi dezenove drazky ma prilis uzke, protoze zas by se siroke drazky zanesly snehem nebo breckou, lamely by neobsahly sirsi drazky. A pro vodu jsou dulezite prave ty siroke dezenove drazky, ktere zimnim pneu chybi.
MiASX
Nováček

Odeslat příspěvekod Vana666 17. 2. 2019 09:03

Mýlíš se, ty podélné drážky tam nejsou vynechané kvůli zanášení sněhem, ale proto že by na sněhu zhoršovaly trakci v podélném směru.
Ale zimní gumy nejsou jen na sníh, většinu kilometrů najezdí na mokrých cestách a výrobci to dobře vědí

PS: a opravdu si myslíš že široké drážky se sněhem zanášejí víc než úzké ? :-)
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 2. 2019 09:05

Nevim zda zimni umi lip vodu. Umi jine veci ale vodu dle meho lip ne
anonymni

Odeslat příspěvekod Vana666 17. 2. 2019 09:17

No měli bychom v každém případě porovnávat 4 mm zimní se 4 mm letní (nebo ještě nižší dezén) a tam to bude vždycky o dost mizernější než nová pneu. Obávám se že relevantní srovnávací testy takto ojetých pneu nikde nenajdeme a subjektivně to taky asi přesvědčivě neposoudíme
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků