jak realne nechat zapsat rozmer pneu do ceskeho TP

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 12:00

Sitauace, mam cesky TP, byl jsem liny a zniceny systemem pri jeho vytvareni, tak tam mam zapsan jen jeden rozmer.

Vozidlo je exot bez ofiko zastoupeni. Chtel jsem v autorizaku koupit origo stitek na pneu a to me nedovolili.

Je tedy mozne vyrobit stitek, nalepit a nechat to na zaklade toho zapsat? Chtel bych uzsi pneu, tj. 215R15 a 225r15 co maji byt. A zapsane 235/75r15. Jak to nejak REALNE a nenasilne vyresit pred dalsi STK?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaciaFan 4. 9. 2018 12:12

1) nechas zapsat rozmer do TP
2) v pripade potreby zapisu dalsich rozmeru goto 1
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 12:13

vyreseno, lock ban
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 4. 9. 2018 12:56

Obrátit se na Evropského dovozce?
Pokud není evropský, tak přímo na výrobce onoho exota...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 13:02

tak to nejde v cr, tady ti akceptuji jen typka podle tabulky, v tabulce neni, navic obvykle chtej nesmysl, hledam REALNE reseni, reflektujici realitu CR, ne jak to ma byt, jak to ma byt vim.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 4. 9. 2018 14:12

Kup nové disky s typovým listem kde budou i přípustné rozměry pneumatik a podle něho nech chybějící rozměry zapsat. To by mohlo jít.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 14:18

neexistuji, na zapsani staci jen typovy list?

Ty informace jak to realne s tim TL je jsou online nedohledatelne.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 4. 9. 2018 14:24

Co neexistuje, disky? Nevím, ale kdybys měl typový list na disk, kde máš své auto a už zapsaný rozměr disku, pak by to podle mě jít mělo.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 14:25

ano, disky neexistuji, ale tak realne ten typovy list klidne vyrobim, jestli staci to

no me je jedno jak je to podle tebe, me zajima jakto to REALNE vyresit, pyco!

Prostoze posledne to bylo PRY tak, ze to na STK overovali podle KBA cisla apod. nemeckych pycovin a logicky, zadne KBA OEM disky nemaji, takze si myslim, ze pises pycoviny, ale pokud se to neoveruje a staci typovy list, tak OK, ale zajima me, REALITA, ne nejake teorie.

-- 4. 9. 2018 15:30 --

Klidne koupim hotovy typovy list podle meho zadani, ktery bude mit uz razitko o schvaleni montaze z STK ...
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 4. 9. 2018 15:05

Chápeš ty, co to je typový list?

Ano, je to list, který je zapsán v databázích, takže je nutné ho případně ověřit třeba podle KBA čísla, které v databázi samozřejmě existuje. Takže se ověří a zapíše. Pokud si list vyrobíš, tak v databázi co? V databázi samozřejmě není. takže ho co? Takže ho nenajdou a zapíšou to *****...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 16:41

Vis co je to KBA cislo? Samozrejme na typovem liste, co bych koupil by nejake bylo
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 4. 9. 2018 16:43

A víš o tom, že neexistující číslo není v databázi?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 16:44

Tak kba cislo kol jde najit na googlu za pet sekund, ale ty vis co je kba cislo az ted :D
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 4. 9. 2018 16:44

máš návod na obsuhu ?
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 16:45

No jasne, problem je, ze uz je CZ TP vytvroren, jak pisu na zacatku, mel jsem toho plne zuby uz a chtel to mit hotove, i jsem vedel, ze to bude ojeb s tema pneu, ale proste jsem chtel mit tuhle vec z hlavy pryc.

BTW uz vyuzivas toho, ze nemusis delat dovozkovou stk, nebo jsi to jeste u vas neporesil, kdyz to zakon umoznuje? By ti mohlo usetrit par desitk tisic rocne, ne?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků