jak realne nechat zapsat rozmer pneu do ceskeho TP

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 13:00

Sitauace, mam cesky TP, byl jsem liny a zniceny systemem pri jeho vytvareni, tak tam mam zapsan jen jeden rozmer.

Vozidlo je exot bez ofiko zastoupeni. Chtel jsem v autorizaku koupit origo stitek na pneu a to me nedovolili.

Je tedy mozne vyrobit stitek, nalepit a nechat to na zaklade toho zapsat? Chtel bych uzsi pneu, tj. 215R15 a 225r15 co maji byt. A zapsane 235/75r15. Jak to nejak REALNE a nenasilne vyresit pred dalsi STK?
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod DaciaFan 4. 9. 2018 13:12

1) nechas zapsat rozmer do TP
2) v pripade potreby zapisu dalsich rozmeru goto 1
kdosikoupí hjundaje nadosmrti kundaje
DaciaFan
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 13:13

vyreseno, lock ban
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod robbert 4. 9. 2018 13:56

Obrátit se na Evropského dovozce?
Pokud není evropský, tak přímo na výrobce onoho exota...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 14:02

tak to nejde v cr, tady ti akceptuji jen typka podle tabulky, v tabulce neni, navic obvykle chtej nesmysl, hledam REALNE reseni, reflektujici realitu CR, ne jak to ma byt, jak to ma byt vim.
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod puk123 4. 9. 2018 15:12

Kup nové disky s typovým listem kde budou i přípustné rozměry pneumatik a podle něho nech chybějící rozměry zapsat. To by mohlo jít.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 15:18

neexistuji, na zapsani staci jen typovy list?

Ty informace jak to realne s tim TL je jsou online nedohledatelne.
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod puk123 4. 9. 2018 15:24

Co neexistuje, disky? Nevím, ale kdybys měl typový list na disk, kde máš své auto a už zapsaný rozměr disku, pak by to podle mě jít mělo.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 15:25

ano, disky neexistuji, ale tak realne ten typovy list klidne vyrobim, jestli staci to

no me je jedno jak je to podle tebe, me zajima jakto to REALNE vyresit, pyco!

Prostoze posledne to bylo PRY tak, ze to na STK overovali podle KBA cisla apod. nemeckych pycovin a logicky, zadne KBA OEM disky nemaji, takze si myslim, ze pises pycoviny, ale pokud se to neoveruje a staci typovy list, tak OK, ale zajima me, REALITA, ne nejake teorie.

-- 4. 9. 2018 15:30 --

Klidne koupim hotovy typovy list podle meho zadani, ktery bude mit uz razitko o schvaleni montaze z STK ...
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod robbert 4. 9. 2018 16:05

Chápeš ty, co to je typový list?

Ano, je to list, který je zapsán v databázích, takže je nutné ho případně ověřit třeba podle KBA čísla, které v databázi samozřejmě existuje. Takže se ověří a zapíše. Pokud si list vyrobíš, tak v databázi co? V databázi samozřejmě není. takže ho co? Takže ho nenajdou a zapíšou to *****...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 17:41

Vis co je to KBA cislo? Samozrejme na typovem liste, co bych koupil by nejake bylo
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod robbert 4. 9. 2018 17:43

A víš o tom, že neexistující číslo není v databázi?

Nekácet!
robbert
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 17:44

Tak kba cislo kol jde najit na googlu za pet sekund, ale ty vis co je kba cislo az ted :D
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod 970ka 4. 9. 2018 17:44

máš návod na obsuhu ?
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 17:45

No jasne, problem je, ze uz je CZ TP vytvroren, jak pisu na zacatku, mel jsem toho plne zuby uz a chtel to mit hotove, i jsem vedel, ze to bude ojeb s tema pneu, ale proste jsem chtel mit tuhle vec z hlavy pryc.

BTW uz vyuzivas toho, ze nemusis delat dovozkovou stk, nebo jsi to jeste u vas neporesil, kdyz to zakon umoznuje? By ti mohlo usetrit par desitk tisic rocne, ne?
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod 970ka 4. 9. 2018 17:46

jsou zapsané ty požadované pneu v tom návodu ?
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 17:48

Nevim, predpokladejme, ze ano, jsem presvedcen, ze jsou. Zkusim najit v mailu, fotil jsem to stk myslim.

Ale teda fakt se me k tomu nechce vracet. A uplne si nemyslim, ze to bezny urednik podle navodu udela, jakkoliv samo logicky by mel a na 99% bude nejaky pokyn MDCR, ktery to umoznuje.

A teda dokumentaci k vozidlu, v japonstine, kde bude spravny rozmer pneu mam na 100%, spis jestli i tu anglickou.
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod 970ka 4. 9. 2018 17:52

Musel by jsi k nám,woe,ale musí to tam být zapsaný,tak se mrkni. :-) nebo mi to pošleš.
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 17:52

Hmm, tak na strane s technickymi udaji to neni :/

No ti poslu zpravu az budu mit ten navod u sebe a zaroven to tam bude.

-- 4. 9. 2018 17:56 --

Ale v japonskym manualu je to 100% tam je i popsany jak varit termostat a jak presne v mm se otevre pri jake teplote a proste uplne vsechno. Ten anglickej je dilo importertera do NZ, tak to tam treba neresi?
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 9. 2018 18:42

evlo world :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 18:42

neboj melo, priste jedine skodovku a tady dam radeji tlustejsi gumy, kdyz nevyresim TP, nez to nejak hrotit, at mam klid
Naposledy upravil evlo dne 4. 9. 2018 18:43, celkově upraveno 1
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 9. 2018 18:43

No sláva, konečně si to pochopil. :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 18:44

to uz driv

-- 4. 9. 2018 18:44 --

ted jsem rezignoval

-- 4. 9. 2018 19:24 --

ale stejne se s tim moc neparou, kdyz to ma zaroven oficialne 215R15 225R15, proste tehda jina doba, dneska by to asi neproslo, protoze to je par mm jinak vysoky sidewall
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod puk123 5. 9. 2018 06:26

evlo píše:ano, disky neexistuji, ale tak realne ten typovy list klidne vyrobim, jestli staci to

Prostoze posledne to bylo PRY tak, ze to na STK overovali podle KBA cisla apod. nemeckych pycovin a logicky, zadne KBA OEM disky nemaji, takze si myslim, ze pises pycoviny, ale pokud se to neoveruje a staci typovy list, tak OK, ale zajima me, REALITA, ne nejake teorie.

Klidne koupim hotovy typovy list podle meho zadani, ktery bude mit uz razitko o schvaleni montaze z STK ...

Jednou za čas se člověk pokusí o upřímnou radu a hned je vyčipován. :-\
Na jakých diskách jezdíš teď, když nejsou? Sis vysoustružil? Co uděláš, až některý dojebeš?
Určitě tu dostaneš spoustu rad na základě reálné zkušenosti lidí, kteří dovezli exota a dodatečně si nechávali zapsat rozměr pneu. Potom mě ignoruj.
Proš si místo pyčování na garáži nezjistíš sám přímo tam, co to dělají, co ti bude stačit?
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod ajif 5. 9. 2018 07:06

evlo píše:No jasne, problem je, ze uz je CZ TP vytvroren, jak pisu na zacatku, mel jsem toho plne zuby uz a chtel to mit hotove, i jsem vedel, ze to bude ojeb s tema pneu, ale proste jsem chtel mit tuhle vec z hlavy pryc.

BTW uz vyuzivas toho, ze nemusis delat dovozkovou stk, nebo jsi to jeste u vas neporesil, kdyz to zakon umoznuje? By ti mohlo usetrit par desitk tisic rocne, ne?

dobře že už máš tuhle věc z hlavy pryč, CG
ajif
Guru

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 9. 2018 07:53

řešení se jmenuje Dekra. Napiš jim co je to za auto, jaké to má aktuálně povolené rozměry, a ty jaké chceš obouvat ty. Oni ti dají vědět jestli je to reálné schválit. Pak po tobě akorát budou chtít přistavit auto s tím alternativním obutím, zkontrolují, jestli to nikde nedrhne, zaplatíš a máš podklad pro úřad ...
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2018 09:23

puk123 píše:
evlo píše:ano, disky neexistuji, ale tak realne ten typovy list klidne vyrobim, jestli staci to

Jednou za čas se člověk pokusí o upřímnou radu a hned je vyčipován. :-\
Na jakých diskách jezdíš teď, když nejsou? Sis vysoustružil? Co uděláš, až některý dojebeš?
Určitě tu dostaneš spoustu rad na základě reálné zkušenosti lidí, kteří dovezli exota a dodatečně si nechávali zapsat rozměr pneu. Potom mě ignoruj.
Proš si místo pyčování na garáži nezjistíš sám přímo tam, co to dělají, co ti bude stačit?

970ka, pyco, reagoval, akceptovatelne :) Vem si znej vzor.
Kdyz disk rozjebu, mam rezervu, nebo koupim, normalne, z japonska jetou sadu. Holt, to neni oktavka, jak jsem psal.

-- 5. 9. 2018 09:24 --

ajif píše:
evlo píše:No jasne, problem je, ze uz je CZ TP vytvroren, jak pisu na zacatku, mel jsem toho plne zuby uz a chtel to mit hotove, i jsem vedel, ze to bude ojeb s tema pneu, ale proste jsem chtel mit tuhle vec z hlavy pryc.

dobře že už máš tuhle věc z hlavy pryč, CG

:D jo jo :D

-- 5. 9. 2018 09:24 --

eLzyx píše:řešení se jmenuje Dekra. Napiš jim co je to za auto, jaké to má aktuálně povolené rozměry, a ty jaké chceš obouvat ty. Oni ti dají vědět jestli je to reálné schválit. Pak po tobě akorát budou chtít přistavit auto s tím alternativním obutím, zkontrolují, jestli to nikde nedrhne, zaplatíš a máš podklad pro úřad ...

:D
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod DaciaFan 5. 9. 2018 14:11

:hm
kdosikoupí hjundaje nadosmrti kundaje
DaciaFan
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mfilip 5. 9. 2018 14:39

V souvislosti s novou metodikou mereni spotreb, ktera se provadi pro kazdou konfiguraci modelu vybavy a rozmery pneu nebude pry mozne, aby se na auto, ktere si zakaznik objedna v konfiguraci s 17" koly dal pak pozdeji 18" kola. Nic tomu samozrejme mechanicky nebrani, ale bude to odporovat homologaci s moznymi dusledky. Pokud jsem to spravne pochopil, opacne to pujde (na auto koupene v konfiguraci pro 18" pujde dat pak 17").
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod jurajec 5. 9. 2018 14:46

to je jedno spis koncern VW vyrazne snizi variabilitu modelu - kdyz se homologuje kazda kombinace (motor, 4x4, prevodovka, kola atd...) samostatne tak misto cca. 150 modelu budou nabizet treba 5x mene... to ovsem nepostihne korejce,japonce ktery maj u auta 5 az 10 kombinaci a nazdar - EU pekne podsekava evropsky automobilky, divim se ze to nemci dopustili
jurajec
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ajif 5. 9. 2018 14:47

to ale Úďo mnohdy nešlo už v minulosti ;)
ajif
Guru

Odeslat příspěvekod mfilip 5. 9. 2018 15:00

pokud je to na mně, tak to podle mně šlo vždy.

Každé auto mělo možnost alternativních rozměrů. Na auto koupené s 15" si clovek mohl dat klidne 17, pokud je mel v TP. Ted to nepujde tak snadno a pokud si clovek koupi auto homologovane napriklad na 17", tak si na to nemuze dat rozmer pneu, ktery bude schvalen pro stejny model, ale budet mit s temi pneu horsi emise. Mensi rozmer si dat bude moci, pokud bude mit model homologovany s nimi mensi emise.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod xenon04 5. 9. 2018 15:21

evlo píše:neexistuji, na zapsani staci jen typovy list?

na autě jsem měl 17" ve VTP alternativně jen 16"
koupil jsem 18" kola s TL a KBA kde byly rozepsaný různý modely aut vč. kombinací rozměrů pneumatik
s KBA a TL jsem zajel na technickou, zaplatil 400,- (KBA ani nechtěli vidět)
zkontrolovali KBA čísla na kolech vč. rozměru pneu co jsem na ně nasadil
potvrdili typový list
zašel jsem na magistrát, zaplatil 50,- a nechal to zapsat do VTP viz. obrázek (je tam zapsaný č. TL a všechny kombinace rozměrů pneu z KBA/TL, TL si okopírovali)
hotovo ;-)
Přílohy
20180502_084332 (2).jpg
1.5 VTEC TURBO
SM-G950F
xenon04
Nováček

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2018 15:24

xenon04 píše:
evlo píše:neexistuji, na zapsani staci jen typovy list?

na autě jsem měl 17" ve VTP alternativně jen 16"
koupil jsem 18" kola s TL a KBA kde byly rozepsaný různý modely aut vč. kombinací rozměrů pneumatik
s KBA a TL jsem zajel na technickou, zaplatil 400,- (KBA ani nechtěli vidět)
zkontrolovali KBA čísla na kolech vč. rozměru pneu co jsem na ně nasadil
potvrdili typový list
zašel jsem na magistrát, zaplatil 50,- a nechal to zapsat do VTP viz. obrázek (je tam zapsaný č. TL a všechny kombinace rozměrů pneu z KBA/TL, TL si okopírovali)
hotovo ;-)

Jenomže tohle je pro evla moc jednoduché, víš? On to potřebuje strašně složitě...

Nekácet!
robbert
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2018 17:03

uz jsem tu vysvetil proc to nejde, 2x
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod mager 5. 9. 2018 17:09

proste demence
mager
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2018 17:15

souhas :D Ale jako jo, najdi me kola co maji potrebna kba a jsou kompatibilni a pohoda, i kdyz bych nasel kompatibilni nahradni sadu, tak tam treba kba necham nejak vygravirovat nebo tak neco
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2018 17:25

Jaké to je auto a jaká to jsou kola?

Nekácet!
robbert
Guru

Odeslat příspěvekod ajif 5. 9. 2018 17:37

mfilip píše:pokud je to na mně, tak to podle mně šlo vždy.

Každé auto mělo možnost alternativních rozměrů. Na auto koupené s 15" si clovek mohl dat klidne 17, pokud je mel v TP. Ted to nepujde tak snadno a pokud si clovek koupi auto homologovane napriklad na 17", tak si na to nemuze dat rozmer pneu, ktery bude schvalen pro stejny model, ale budet mit s temi pneu horsi emise. Mensi rozmer si dat bude moci, pokud bude mit model homologovany s nimi mensi emise.

tak konkrétně - můj sup je standardně na 18" kolech a povolený v TP jsou pak i 19".
Ale já chtěl z výroby sedmnáctky, a proto v TP nemám větší rozměr povolen. Zda je možno to do TP dodatečně dopsat, si nejsem jist, protože to z fabriky zjevně záměrně z homologace odstranili
ajif
Guru

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2018 17:49

Ajif: Ford to má podobně.
Používá kola 16 a 17 nebo 18 a 19.
Proč? To nevím...

Nekácet!
robbert
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2018 17:54

me fakt kluci nezajima jak to mate u VAGu
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2018 17:58

A proč by nás mělo zajímat, že tebe to nezajímá?
Navíc odkdy je Ford VAG?
:-P

Nekácet!
robbert
Guru

Odeslat příspěvekod Pajjoun 5. 9. 2018 18:40

evlo píše:uz jsem tu vysvetil proc to nejde, 2x

Nabídni 10 tomu, kdo ti to udělá. A neřeš jak. Všichni chytráci budou dělat, že tu nejsou.
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2018 19:58

Tak 10 za tuhle pycovinu davat nebudu, ale odmena jista. Samozrejme chapu, jak jsi to myslel a souhlasim.
Ono rozdil v tech o 1cm uzsich realne moc na spotrebe nebude vyssi je to s nima jen o 4mm. Uvidim co ten navod od importera az se k nemu dostanu, treba by to 970ka fakt dal.
Naposledy upravil evlo dne 5. 9. 2018 20:01, celkově upraveno 1
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2018 19:59

Tak proč to chceš?

Nekácet!
robbert
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2018 20:02

pro ty 4mm a 1 deci
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod 970ka 5. 9. 2018 20:03

Hele ,já se na to přinejmenším zeptám a buď to půjde,nebo ne,záleží na dodaných podkladech a jo,nechci za to nic. Zdar. :-)
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod ajif 5. 9. 2018 20:22

kšefty s evloem? Diagnóza Porš? :hm :D
ajif
Guru

Odeslat příspěvekod 970ka 5. 9. 2018 21:28

Už jsem takovej,ve skautu nás učili pomáhat slabším a mladším.
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 5. 9. 2018 22:22

asi jsem rád, že takové starosti nemám...
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod ajif 5. 9. 2018 22:41

970ka píše:Už jsem takovej,ve skautu nás učili pomáhat slabším a mladším.

nojo, ale za KAŽDOU cenu? :hm
ajif
Guru

Odeslat příspěvekod 970ka 5. 9. 2018 22:43

Buď připraven,nebo Vždy připraven ?,jo to byl kuwa pionýr :-)
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod puk123 6. 9. 2018 07:27

970ka píše:Už jsem takovej,ve skautu nás učili pomáhat slabším a mladším.

I postiženým?
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod ajif 6. 9. 2018 08:11

970ka píše:Buď připraven,nebo Vždy připraven ?,jo to byl kuwa pionýr :-)

slibuji dnes přede všemi jako jiskra jasná, že bud žít pro svou zemi, aby byla krásná
Jawa pionýr :love:
ajif
Guru

Odeslat příspěvekod robbert 6. 9. 2018 09:44

A nebylo to náhodou takto?
„Slibuji dnes přede všemi, jako jiskra jasná, chci žít pro svou krásnou zemi, aby byla šťastná.“

Nekácet!
robbert
Guru

Odeslat příspěvekod ajif 6. 9. 2018 10:06

možný je leccos, ty si to musíš pamatovat líp, když jsi sliboval o 15 let později
ajif
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 8. 9. 2018 00:26

dobry no, v japonsky technicky dokumentaci to je, v anglickym navodu (samo ne od vyrobce/dovozce do cr :D - ale to nikdo nastesti neresi) to neni, nicmene ty 225r15 jsou fakt malo caste, i kdyz realne se sehnat daji, asi proto tam ten predchozi majitel dal 235/75r15, proste lepsi vyber.
Takze nejjednodussi bude neresit **** na to, nechat tachometr ukazovat jeste vetsi nesmysl a prijit o 4mm svetle vysky. Samo urcite zrovan ty 4mm budou nekdy chybet :)

Je teda zajimavy, ze heureka i zbozi.cz najde 6 pneu, dokonce kdyz zadam konkretni typ co vim, ze v CR tady o vesnici vedle vedi dodat, do google se site:cz, tak to vubec nenajde!

-- 8. 9. 2018 00:34 --

uz takhle jsem tim stravil moc casu
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 9. 2018 00:43

*****.
MELLO
MELLO