Zimní pneu - označení C

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 10. 2017 20:39

Speleo, tak já tě teda adoptuju, ale maximálně s jednou kočkou.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 11. 10. 2017 20:52

MELLO píše:A svalovou hmotu máš?


Ne, čenžnul jsem jí za tukovou. A máš srdcoja za tu číču.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod euroz 11. 10. 2017 20:53

Na svalovou hmotu trpi jen metrosexualove.
euroz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 10. 2017 21:10

speleo píše:
MELLO píše:A svalovou hmotu máš?


Ne, čenžnul jsem jí za tukovou. A máš srdcoja za tu číču.

Však už taky stárnu.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jutae 13. 10. 2017 06:28

Oznaceni C bude nejspis Continental. o<:)
jutae
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 13. 10. 2017 06:31

já koupil zimáky v kategorii "E"
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 20. 10. 2017 23:52

speleo píše:
euroz píše:Jestli to C nebude mit stejny vyznam jako oznaceni XL? XL = zesilene bocnice pneu.


XL se podle mě nerovná Céčkovému označení. Céčko je fakt hodně zesílený, XL je taky, ale ne tolik.


Speleo má pravdu, XL je standardní osobní pneumatika se zvýšenou nosností (kdo psal že jde jen o zesílené bočnice lže) tzn má celkově silnější kord, často i s více vrstvami, ale jinak normální rozměry, dezén i směs.

Některé lehčí užitkáče se mohou vlézt požadavkem na nosnost i do této kategorie pneumatik, většinou jde ale o těžší osobní vozy nebo malé bedňáky á-la kango/berlingo/combo...

C je čistě užitková pneumatika, tzn. dále zvýšená nosnost na maximum co umožňuje daný rozměr, dezén optimalizovaný pro vysoký proběh, nehledí se na komfort jak u osobních pneumatik atd. atd atd...

lukas.drobnik: Pokud máš v techničáku uveden nosnostní index 98 a rychlostní R tak pneumatika musí splňovat nosnost 750kg a rychlost 170km/h což je taková hranice, vejdeš se i s XL verzemi běžných pneumatik, tak céčkových s indexem nosnosti vyšším (tam ale pozor na index rychlostní).

Takže se to rozhodne podle nejčastějšího způsobu využití vozidla....
Pokud bude jezti trvale plně zatížené, zvol Cčkové pneumatiky, budou toto využívání lépe snášet a doškáš se vysokého kilometrového proběhu za cenu určitého snížení komfortu, pokud je to používáno jak osobák a zatíženo je převážně jen částečně, použij běžné XL pneumatiky, jízda bude mírně komfortnější.

Na závěr tě jen upozorním že céčkové pneumatiky jsou přirozeně dražší...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 21. 10. 2017 06:44

Rozdíl v komfortu C versus XL je podstatný. V kilometrovém proběhu jsem ho nějak nezaznamenal. Možná kdo bere pořád v zatáčkách obrubníky, tak s C neprohloupí, protože tu neprořízne.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod speleo 21. 10. 2017 23:12

s C neprohloupí ten, kdo zmíněné auto opravdu nakládá až na hranu užitečné hmotnosti. Žádná jiná pneu nezaručí, že to vydrží než ta, která je na to přímo určená.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brri 22. 10. 2017 06:34

ace2 píše:já koupil zimáky v kategorii "E"

A to je co?
brri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peta303 23. 10. 2017 20:21

že jsou EE
peta303
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků