Jaké celoroční 185/65 R15?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod dede 27. 1. 2017 16:32

Zdar chlapi,

pneumatiky jdou tak nějak mimo mě. Je to auto manželky, nicmoc nenajede. Nechal jsem jí na autě skoro 5let zimáky. Bydlíme u Prahy, takže tady se brodíme maximálně 2cm sněhu.
Ty zimáky co tam měla byly dost tvrdý a hlučný. Teď nevím značku a auto je na víkend v tahu.

Hodně chlapů mě od celoroček odrazuje, že je to zbytečný luxus a ať tam dám zase nějaký slušný zimáky.

Poradíte?

Díky.
dede
Nováček

Odeslat příspěvekod speleo 27. 1. 2017 16:46

Jestli opravdu v zimě potřebuješ pocit, že jsi pro manželčinu bezpečnost a dojetí do cíle udělal maximum, šel bych do zimáků. Jejich limity v létě stejně nedosáhne a v zimě se jí bude jezdit líp. Nevýhodou je, že se citělně rychleji ojedou než univerzály (což je výhoda v tom, že nestačej zkamenět, nevýhoda v tom, že se rychleji ocitneš v situaci, že maj 4-4,5mm, což do sněhu a maximálně bezpečný zimní jízdy nic moc a vyhodit je je ještě škoda). Rozhodnutí je na tobě, já bych šel spíš cestou zimáků. Pokud je situace, že v případě sněhu nemusí tím autem nutně vyjet (MHD, nebo jet jiným, tvým s tebou,...) šel bych do univerzálů, protože ty na suchý/mokrý zimní silnici budou držet taky normálně a přes teplo je tolik neojede.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 27. 1. 2017 17:46

Tak asi půjdu do Nokian WR D3 185/65 R15 88 T Zimní.

Mají celkem slušný hodnocení a doufám že se za dva roky neojedou. Ale dvě sady pneumatik jsou u ženský luxus.
dede
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 1. 2017 18:22

Vyser se na ní. jestli má dobrou životní pojistku, nechal bych jí jezdit na letních. U mě nehrozí, páč stará nemá řidičák.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 27. 1. 2017 18:31

A má dobrou životní pojistku aspoň?
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 1. 2017 18:33

Si piš.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 27. 1. 2017 19:12

MELLO píše:Vyser se na ní. jestli má dobrou životní pojistku, nechal bych jí jezdit na letních. U mě nehrozí, páč stará nemá řidičák.


To se vybodovala a nebo ho nikdy neměla? ;-)
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 1. 2017 20:26

Co je ti do toho?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 27. 1. 2017 20:28

Pouze se snažím rozvíjet diskuzi 8-)
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 1. 2017 20:30

;-)
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 28. 1. 2017 01:23

MELLO píše:Si piš.

:D
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 28. 1. 2017 01:23

MELLO píše:Co je ti do toho?

:D
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod maincoonsback 31. 1. 2017 12:32

Tahle pneu se mi hodně líbí, ale dle zdejších odborníků jsou celoroční pneu nesmysl a na celoroční provoz zsásadně zimní Barumka...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 31. 1. 2017 12:37

Já o ni uvažuju mámě na punto. Najede za rok tak 5-6 tis. km a naprostou většinu v létě, v zimě jestli to dá 1000 km dohromady, tak je to moc.
Jenže za přezutí zaplatí každý rok cca 1000,- a to se fakt nevyplatí. Vzhledem k většímu nájezdu přes léto je nesmysl kupovat zimní na celoroční provoz.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků