Zimní pneu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod SerifJohn 9. 2. 2018 10:56

Ma nekdo realnou zkusenost s rozdilem chovani pneu ve stejnem rozmeru - nizkoprofilove a normalni vs. zesilene? Teoreticky by bocnice u te zesilene mela byt tuzsi a auto min komfortni, ale smerove stabilnejsi. :hm
U vykonnyho auta asi jednoznacne XL bude lepsi, ale kolega si koupil na SUV neXL a chce menit, mi to prijde zbytecne :hm [kor kdyz se jedna o zimni pneu]
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod Pepa-z-Depa 9. 2. 2018 13:33

PatV píše:Sava Eskimo S3+ - za mě rozhodně ne. Málem jsem u Chotkáčů trefil skupinku běžců, protože v pěti stupních na kostkách to vůbec nebrzdilo. Slabý TSI je utrhne i na dvojku..


K TSI jsem vybral Nokian Wr D4.
Mají dobrý záběr na sněhu a na mokru taky ok. V kombinaci s TSI vůbec neprokluzují. Ještě se mi nestalo. Komfor super. Mají nějakou novou extra bočnici.
V hlubokém sněhu taky nemají problém.
Pepa-z-Depa
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 9. 2. 2018 14:37

Tak Nokiany WRD4 jsou špička defacto, tam by bylo smutné, kdyby něco selhalo
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 9. 2. 2018 17:22

Pepa-z-Depa píše:
PatV píše:Sava Eskimo S3+ - za mě rozhodně ne. Málem jsem u Chotkáčů trefil skupinku běžců, protože v pěti stupních na kostkách to vůbec nebrzdilo. Slabý TSI je utrhne i na dvojku..


K TSI jsem vybral Nokian Wr D4.
Mají dobrý záběr na sněhu a na mokru taky ok. V kombinaci s TSI vůbec neprokluzují. Ještě se mi nestalo. Komfor super. Mají nějakou novou extra bočnici.
V hlubokém sněhu taky nemají problém.

To je ovšem věru kolosální úspěch u takovéto přemotorované bestie :tleskani
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 2. 2018 14:59

Teď sem na jednom autě zaparkovaném viděl šípáky a říkám si, kua, pěkný UG9 a kouknu blíž a ono Alpin5. *****, tady se už na nic nedá spolehnout.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 20. 2. 2018 15:17

SerifJohn píše:Ma nekdo realnou zkusenost s rozdilem chovani pneu ve stejnem rozmeru - nizkoprofilove a normalni vs. zesilene? Teoreticky by bocnice u te zesilene mela byt tuzsi a auto min komfortni, ale smerove stabilnejsi. :hm
U vykonnyho auta asi jednoznacne XL bude lepsi, ale kolega si koupil na SUV neXL a chce menit, mi to prijde zbytecne :hm [kor kdyz se jedna o zimni pneu]


Může se stát a nejspiše stane, že rozdíl nepozná.(pokud kupuje ten samej typ) Pokud nevyhovují, nemusí vyhovovat ani ty druhé.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod SerifJohn 20. 2. 2018 17:08

Ja jsem si to myslel. Ono jde spis o to zatizeni u neXL a je to tusim 92 vs 96. Spis je rozdil mezi vyrobcema. jak jsem se kdysi divil, kdyz jsem prezul z Contiku na Bridgestony, ze je to najednoju tvrdy a hlucny auto. A to byl stejnej typ gumy, stejny rozmery, vsechny indexy apod.
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod Hustoles 20. 2. 2018 17:31

Hustíš stejně..? Husto
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 29. 7. 2018 10:08

Tak, pratele, hrube nedoporučuji pneu znacky GT Radial, zde foto po cca 40 tkm na hnaci naprave...

Obrázek

Pro srovnani druha naprava

Obrázek
Naposledy upravil hobitt dne 29. 7. 2018 10:10, celkově upraveno 1
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 7. 2018 10:09

Zimni v lete a jen 40tkm? Ovsem to je blanaz
anonymni

Odeslat příspěvekod hobitt 29. 7. 2018 10:10

Tak jsou obuté od rijna
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 7. 2018 10:13

Skandalni
anonymni

Odeslat příspěvekod garážmistr 29. 7. 2018 10:14

hobitt píše:Tak, pratele, hrube nedoporučuji pneu znacky GT Radial, zde foto po cca 40 tkm na hnaci naprave...

Na to je nemusim zkoušet.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 7. 2018 10:37

Marně přemýšlím, kdy mi vydržely gumy 40 tisíc km :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 29. 7. 2018 10:44

Dodávku si ještě nekoupil, tam je to trochu jinak. A určitě máš i geo v pořádku, na rozdíl od hobitta.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků