Passat B8 - disky a obutí

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Makis 31. 10. 2016 18:22

Ahoj mám dotaz,

kupuji zimní disky a pneu na Passat BiTDI. V současnosti mám na autě 235/40 R19 ET44. Dále mám v TP napsány kola 7J/17 215/55 ET40. Prodejce mi však doporučil pneumatiky o rozměru 225/50 R17, jsou levnější než 215/55 R17. Dále mám na výběr z disků o velikosti 7.5x17 5x112 ET35 57.1 nebo ET 42 (ty stejné disky), dále pak jiný druh 7x17 5x112 ET49 57.1 oboje disky jsou od Brocku. Vím, že pokud nejsou disky a rozměry uvedené v TP musí se dopsat (alespon jsem se to všude dočetl). Prodejce ovšem tvrdí, že zapsány být nemusí. Prý mají prodejci přístup k nějaké databázi, kde lze nalézt tyto nezapsané rozměry a není třeba je dávat do TP. Prodejce auta zapisuje jen některé rozměry do TP a ostatní tam prý zapsány nejsou. Nikdy prý neměl problém s autem bez zapsaných dat v TP na technické ani s pojištovnou po nehodě. Disky mají homologace a to by mělo stačit.

Je to možné nebo ne? Nechci se dostat do žádného křížku při případném problému. Prodejci věřím, ale je to proti tomu, co jsem četl.

Díky moc
Makis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 31. 10. 2016 18:27

Bez zápisu v TP nemůžeš pneu použít. Takže pokud má prodejce databázi, může ti říct, že to jde a ty pak musíš na inspektorát a všechno si sám oblítat nechat si zapsat nové rozměry do techničáku.

Pokud věříš prodejci, tak ať ti dá písemně, že zaplatí veškeré náklady, který vyplynou z nezapsaných pneu a disků. Myslíš že ti ten papír podepíše?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 31. 10. 2016 18:29

Prodejce je koukam odbornik :-!
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makis 31. 10. 2016 18:38

No mě to právě taky přijde divný. Nechci ušetřit na gumách 1500 Kč, abych pak havarijko platil zbytečně, taky se mi úplně nechce zbytečně na úřad a proto se raději ptám.
Makis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod addiction 31. 10. 2016 18:46

Ja na B8 Variant mam 215/55/17 jak na leto, tak jsem to vzal i ted na zimu..
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 31. 10. 2016 18:48

Predajca ako predajca auta alebo predajca pneu?

Ak ten prvy tak je debil a ak ten druhy tak vychcany obchodnik co umyselne klame.
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makis 31. 10. 2016 19:02

Prodejce auta prý zapsal málo rozměrů. Prodejce disků tvrdí, že z nějaké databáze vyčetl, že to na to auto může jít. Dobře, takže se mi musí shodovat i ET, to znamená, že v podstatě jakékoliv disky neoriginál musím jít zapsat do TP. Někde jsem se dočetl, že je třeba zajít i na STK, což už se mi vůbec nechce. A třešničku tomu nasazuje tohle vlákno (viewtopic.php?f=816&t=1057278&st=0&sk=t&sd=a) , kde je vlastně řečeno, že pokud pojištovna neprokáže vinu nehody na straně pneumatik či disků tak je to jedno.
Makis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tycoon 31. 10. 2016 19:12

Zimní sada 215/55 R17 vyjde asi o tisícovku dráž než 225/50 R17. U auta za milion to nemá smysl řešit, prostě kup to, co je napsáno v TP a o nic více se nestarej.
Ano, může se stát, že prodejce auta nezaspal všechny rozměry do TP.
Co se týče disků, většina druhovýroby má při stejné šířce disku menší ET. Přijde mi divné, že máš u těch Brocků ET 49, což by bylo více než dle výrobce a kola by byla více zasunuta do podběhů.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod Makis 31. 10. 2016 19:35

To chápu, ale pokud koupím stejný rozměr disku s jiným ET než je v TP, musím to zajít zapsat na úřad?
Makis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brasci 31. 10. 2016 19:39

Ano, lebo to uz nie je rovnaky rozmer. Jeden z pozadovanych rozmerov je iny. A navyse dost dolezity, menis tam priamo rozchod auta.
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 31. 10. 2016 19:51

Tady je vysvětleno, co je ET:

http://www.lita-kola.cz/jak-na-to/

Pomohlo to?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makis 31. 10. 2016 20:06

Chápu co je ET, jen ty neoriginální kola většinou mají ET jinak. Takže cesta na úřad mě stejně asi nemine. :-)
Makis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brasci 31. 10. 2016 20:07

A mas istotu, ze to zapisu?
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 31. 10. 2016 20:08

Houby, špatně hledáš. Na co by byly kola, která nesedí na auta?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 31. 10. 2016 20:09

Makis píše:Chápu co je ET, jen ty neoriginální kola většinou mají ET jinak. Takže cesta na úřad mě stejně asi nemine. :-)

Tak kup origo, ne? Neříkej, že žádný nebudou na bazosi (a tuplem na VW).
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků