Zimní pneu 2016/17

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Hustoles 3. 9. 2016 18:37

Tak se nám pomalu blíží podzimní a zimní měsíce a bude čas myslet na zimní obutí. Zatím jsem objevil tuto novinku http://www.kleber.cz/cz/Prehled/Zimni-p ... risalp-HP3
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 3. 9. 2016 21:12

To vypadá zajímavě a cena taky ok
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod peta303 3. 9. 2016 23:42

Conti TS 860 je taky novinka a nezačíná až u 15".

Budiž ale Kleberu ke cti, že udělal i třeba 195/50, kterou jako zimní moc velký trh nečeká.
peta303
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 4. 9. 2016 08:16

Já bych do ní určitě šel, vždyť tam výslovně píšou že:
"..Nová pneumatika KLEBER Krisalp HP3 vám umožní prožít bezstarostnou zimu – není třeba se obávat ani nejobtížnějších povětrnostních podmínek..."
:hm :lol:
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 5. 9. 2016 12:35

A vo tom to je.

-- 5. 9. 2016 13:36 --

Neurotic píše:To vypadá zajímavě a cena taky ok

Další do rodiny gúdjýrových a mišelinových šípových dezénů.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 5. 9. 2016 13:44

peta: 195/50 je rozměr na malé *****, kam výrobce nacpal za každou cenu velká kola, ne? jezdí toho čím dál víc, takže o to že by se to neprodávalo strach nemám...

Na náledí, na mokru i suchu, to bude dobré... do hlubšího sněhu se mi ten dezén nelíbí, v tom fungujou nejlíp ty jednoduché vzorky s hrubšími dezénovými bloky...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta303 5. 9. 2016 19:43

Holt je to rozměr pro auta, kde základem je galuska 165/70/14 (fabka, polo, ibiza, fiesta, corsa), takže ty 15" jsou fakt okrajovka a ještě spíš jen na léto, nehledě na nutnost nízkého profilu, aby to vůbec vlezlo do podběhu.

Co má 15" jako výchozí, má většinou 195/65/15 - a ty jsou hodně levné (když vezmu, že na golfa/octu/focuse koupím zimáky pomalu levněji jak 185/60/14 na fabku a když chci něco lepšího na roomstera, pohybuji se kolem 2K kvůli 195/55/15)...

S tím vzorkem ve sněhu - Nokiany WR D3, Conti TS800, TS850, GY UG9, Fulda Montero 3, Sava eskimo 3 - ve sněhu super- Polarisy trojky, které mají jednoduchý hrubší vzorek se moc nechytají, nemluvě o mokru a brždění... Ale třeba Nokianům pro změnu nesedí hluboké bahno.
peta303
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 6. 9. 2016 06:11

mno měl jsem i conti780 a byl velmi dobré na náledí, suchu a mokru, ale sníh nic moc... Velmi podobně se projevovaly winterhawky.... polaris 3 ve sněhu lepší, na náledí horší, mokro a sucho uspokojivé.....

Jako naprosto tragické až nepoužitelné byly polaris 1+2, to prostě nešlo a muselo to dolů, protože byly úplně blbé za jakýchkoli podmínek krom sucha....

Jako nejlepší zimák - především do sněhu, co jsem kdy měl, hodnotím krisalp3, sice rychlejc ubejval a dělal trochu kravál, ale trakce ve sněhu byla pěkná, mokro a náledí OK, sucho ok. Ale ty už se asi nedělají, když jsem mezi nimi a barumkami odjezdil ty ts780, které se dělají dodnes, ale právě kvůli sněhu jsem je znova už nechtě la vracel jsem se cíleně k hrubšímu vzorku.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 6. 9. 2016 07:20

Winzerhawk I, to byla guma. Škoda.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 6. 9. 2016 15:03

S Polaris 3 na Mazdě 6 v rozměru 225/55 R17 dobrá zkušenost na všech površích, tiché, dobrý nájezd.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta303 6. 9. 2016 15:25

Pech - mně tragické přišly nejen Polarisy, ale i Brillantisy, o defektech nemluvě, pořádně to nebrzdí...

K tématu: neplánuje Nokian rozšířit WR D4 i do dalších rozměrů?
peta303
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 6. 9. 2016 15:31

hustoles: polaris 3 taky spokojenost.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 6. 9. 2016 19:59

Polaris 3 taky v podstatě spokojenost, sníh spokojenost, mokro jsou horší, teplo taky. Stály pár korun, takže jsem je teď daroval s necelými 6mm, svoje si u mě už odjely. Ještě nevím, ale možná že je na fabku vemu zas.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 6. 9. 2016 20:15

peta303 píše:Conti TS 860 je taky novinka a nezačíná až u 15".

Budiž ale Kleberu ke cti, že udělal i třeba 195/50, kterou jako zimní moc velký trh nečeká.


Já mám Kleber Krisalp HP2 195/50 R15, v průběhu nadcházející zimy je dojedu, měly celkem slušnou výdrž. Uvažoval jsem, že na zimu koupím univerzály od Goodyearu nebo Nokianu.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod one-z 6. 9. 2016 20:20

Ty jo dřív byly celoročky bláznoství a dneska je chce "každý" :-)

-- 6. 9. 2016 21:21 --

Jsem myslel, že bych koupil bráchovi michelin CC, jezdí pár km ročně a nemusí vyjet, když budou sračky, ale byly o třetinu dražší jak zimní pirellky.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků