Michelin CrossClimate

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 30. 10. 2017 18:42

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 30. 10. 2017 19:03

Já jsem před pár lety chtěl koupit univerzály na Civica. Nešel koupit ten správnej rozměr v požadovaném rychlostním indexu, tak jsem tak dal zimáky a od té doby tam jsou. Na 1,4 a ježdění kolem komína cajk.

-- 30. 10. 2017 19:04 --

MV_cz píše:Co se stane s univerzálama až budou mít < 4 mm?

Na jaře v pohodě, na podzim na *****.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 30. 10. 2017 19:29

Je střelíš na bazošu za pár stovek, jsou tací co tam s klidným svědomím prodávaj gumy sjetý až na hranu za dvojnásobek toho, co jdou sehnat 95% nový
anonym

Odeslat příspěvekod speleo 30. 10. 2017 21:20

MV_cz píše:Co se stane s univerzálama až budou mít < 4 mm? V zimě je správně nemůžu použít, přitom v létě by jednu (a možná víc) sezón daly. Když mám dvě sady, ojezdím si to, jak potřebuju a jak se cejtim.


Můžeš je použít v zimě stejně jako letní, tj. nesmíš na souvislé vrstvě sněhu, ledu, námraze, nebo pokud to akutně hrozí a nesmíš na nich vjet do úseku Zimní výbava. Když tohle dodržíš (což pro typického uživatele takového typu pneumatik, tj. z velkých měst, nížin apod. kde sníh nebývá nebo je rychle odklizen popř. funguje MHD tak to není takový problém) tak si myslim, že v pohodě můžeš fungovat dál. Samotného mě to jednou čeká, až vojedu svoje univerzály, nebudu je smět používat v průšvihových dnech.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 30. 10. 2017 22:19

Speleosaurus.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 31. 10. 2017 08:53

speleo píše:
MV_cz píše:Co se stane s univerzálama až budou mít < 4 mm? V zimě je správně nemůžu použít, přitom v létě by jednu (a možná víc) sezón daly. Když mám dvě sady, ojezdím si to, jak potřebuju a jak se cejtim.


Můžeš je použít v zimě stejně jako letní, tj. nesmíš na souvislé vrstvě sněhu, ledu, námraze, nebo pokud to akutně hrozí a nesmíš na nich vjet do úseku Zimní výbava. Když tohle dodržíš (což pro typického uživatele takového typu pneumatik, tj. z velkých měst, nížin apod. kde sníh nebývá nebo je rychle odklizen popř. funguje MHD tak to není takový problém) tak si myslim, že v pohodě můžeš fungovat dál. Samotného mě to jednou čeká, až vojedu svoje univerzály, nebudu je smět používat v průšvihových dnech.

To ovšem stejně tak můžu jezdit celoročně na letních, když budu uvažovat, že pokud není počasí, nechám auto odstavený :hm
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 31. 10. 2017 09:18

To ano, letní nad 1.6mm a sjetý univerzály pod 4mm jsou podle zákona totožný gumičky s tím rozdílem, že teoreticky je ten univerzál díky hrubšímu vzorku a měkčí směsi lehounce ve výhodě proti letním v zimě. Ale to čistě teoreticky, protože kdo jezdí univerzály, tak jezdí málo a nejspíš tam ty gumy už nějakej rok má, takže taky už nebudou úplně měkoučký jak z výroby. Možná dokonce fungláče měkký letní budou na mokrých a suchých silnicích v zimě ve výhodě oproti ojetým univerzálům.

Nevim,každopádně pod 4mm se z univerzálů stávaj před očima zákona letní a tak je nutno k nim přistupovat, tzn. nejezdit na sněhu, ledu, námraze a vyhýbat se Zimním úsekům.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 10. 2017 11:07

Dobře ty.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 18. 3. 2018 20:38

Tak musím poopravit svůj názor na CC.. Loňskou zimu to ještě šlo když byly nové, na sněhu atak, ale letos už asi trochu ubylo vzorku a je to bída.. Včera jsem zase nasazoval řetězy tam kde jiní jeli normálně.. Možná jsem jen lopata a je pravda že jsem vyjížděli z vedlejší v blbě místě proti kopci a byl tam čistě led.. Ale i tak.. Když se vyhrabete na serlich a je tam 30 aut bez řetězu.. Jako jediné pneu na auto co jezdí i na hory už ne.. Pro ježdění po Praze a okolí beze všeho.. Ten komfort nemuset jezdit prezouvat je zase super..
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 18. 3. 2018 20:45

Na takové použití ale potom stačí i letňáky :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 18. 3. 2018 23:52

dobra sprava, aspon viem ze CC riesit nemusim :)
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod DaciaFan 19. 3. 2018 01:34

Taky na Šerlich se v zimě drápat s univerzálama. Ses tu mohl zeptat nejdřív :)
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 19. 3. 2018 09:28

jamaco píše:Pro ježdění po Praze a okolí beze všeho.. Ten komfort nemuset jezdit prezouvat je zase super..

Přesně pro mě :love:
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 1. 4. 2018 22:21

Problém je, že Micheliny jsou postavené na letní pneu s hrubším vzorkem na zimu, což je na hory úplně špatně.
Třeba Nokian weatherproof je celoročka postavená na zimní vč. lamel s přizpůsobením na léto.
Obrázek
Obrázek
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 4. 2018 22:23

Nokian to je skoro UG9
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků