Letní pneu 2014

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Pajjoun 13. 8. 2014 13:51

nomadm píše:Pirellky jsem měl právě doteď, tak budu mít přímé srovnání :). Ale žeby byly nějak super, tobych neřekl, a dost rychle se sjížděly...A to najezdím prd

Sjížději se rychle. To se dá zjistit před koupí - maji nízký TW. Vlastnosti gumy podle sjíždění nehodnotim.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomadm 13. 8. 2014 13:56

maincoonsback píše:Jen tak proforma
Dneska sem objednal tyto:
225/40 R 18 92W Pirelli P7 Cinturato Blue XL
(malá reklama:http://www.pneumatiky.cz)

Budu to mít na předku, tak sem zvědavý, jaký to bude. Je to italskej šmejd, ale čekám, že bych s tím mohl být spokojený...


to máš na té dodávce, nebo na F 500? :))
nomadm
Nováček

Odeslat příspěvekod maincoonsback 13. 8. 2014 14:00

Tak záleží na typu. U těch P7 Cinturato se naopak dá předpokládat dlouhá životnost, jedna z nejdelších. Pokud někdo koupí PZERA...NERA..., tak tam je to horší. Ale to je o vlastnostech té gumy, co člověk od toho chce. U Péček si vybere každý, konec konců stejně tak u všech velkých koncernů.

Mimochodem, já měl (mám) z výroby P Rosso asym, což jsou poměrně měkké gumy (takový střed v nabídce péčka bych řekl) a i v tom "skoro závodním rozměru :mrgreen: " mi vydržely na předku určitě přes 40 tis. km... a vzadu jsou v zásadě netknuté (tam je budu muset po nějaké době zlikvidovat pro staří a ne pro sjetost). Ještě bych na nich něco málo dal, ale čeká mne technická, tak nechci riskovat problémy, proto to měním (výhledově).

-- 13. 8. 2014 14:02 --

nomadm píše:
to máš na té dodávce, nebo na F 500? :))


:-P
Naposledy upravil maincoonsback dne 13. 8. 2014 14:03, celkově upraveno 1
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Pajjoun 13. 8. 2014 14:02

nomadm píše:http://www.reifendirekt.at/cgi-bin/rtest.pl?rt_rubrik=pkw_sommerreifen&rt_profil=111105735&language=DE&dsco=102&typ=R-235934&ranzahl=4&weiter=0&last_sort=groesse&Ang_pro_Seite=10&sort_by=Lable_1roll&Transport=P&pg=1 tady je poměrně dost konkrétních pozitivních zkušeností, tak to taková hrůza asi nebude...

Ano, recenze maji dobrý. Lidi nejsou schopný hodnotit nezaujatě.
Ty co jsem já sundaval s ještě hodně vzorku, že byly o zabití, měly skoro stejný hodnocení uživatelů, jako Dunlopy SPS, co je nahradily. Přitom guma z jiný dimenze. Bylo v těch recenzích často vidět, že za tu cenu ok, že se nedaji čekat zázraky a podobný hlášky - u lacinejch gum prostě čekali lidi čínskej šmejd a když jim to přišlo, bylo to kulatý, tak byli spokojený.
Já dokonce věřim tomu, že patříš do tý skupinky, co je tu bude chválit.

-- 13. 8. 2014 15:04 --

Main: Nejdelší možná na poměry Pirelli. TW 260 dává tušit, že nájezdem moc oslňovat nebudou. Pořád je to celkem drživá guma. Sp Sporty co sem měl měly vyšší TW - 280.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 13. 8. 2014 14:14

Jak sem psal.. Rossa mi na předku vydržely 40 tis. km... Když tyhle vydrží 50 - 60 tis.... tak v tý době už to auto mít nebudu ;-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Pajjoun 13. 8. 2014 14:21

Já už je koupil s autem, přesnej nájezd neznam. Ani jak se s nima jezdilo. Je ale nižší, než co ty si měl na Rossech. (podle slov prodejce) Možná je Alfa od přírody žravější.
Já je sundal z 4-5(vnitřek - vnějšek) na 2-3mm(opět vnit - vně) za nějaký 3-4kkm. Pokud by se takhle sjížděly i nový, tak žádný terno. Ale myslim, že to plně odpovídá použití a mnou dosahovanejch spotřeb.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 8. 2014 14:55

Slawall píše:Radsi ty Barumy...

To rozhodne
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 19. 8. 2014 19:37

Jen pro poradek. Gumy uz jsou doma a pajjoun s tw mel pravdu, ze je 260. U tech rossa byl, je 220. Takze furt je to opravdu lepiva guma, ale o neco dyl by vydrzet mohla. Snad soudruzi nic nezkazili. Mimochodem tato rada gum made in italy, takze cajk, zadny smejd.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod mfilip 20. 8. 2014 06:17

Pajjoun píše:Ano, recenze maji dobrý. Lidi nejsou schopný hodnotit nezaujatě.
Ty co jsem já sundaval s ještě hodně vzorku, že byly o zabití, měly skoro stejný hodnocení uživatelů, jako Dunlopy SPS, co je nahradily. Přitom guma z jiný dimenze. Bylo v těch recenzích často vidět, že za tu cenu ok, že se nedaji čekat zázraky a podobný hlášky - u lacinejch gum prostě čekali lidi čínskej šmejd a když jim to přišlo, bylo to kulatý, tak byli spokojený.
Já dokonce věřim tomu, že patříš do tý skupinky, co je tu bude chválit.

Dobre napsano. Hodne recenzi je taky psano po par dnech pouzivani, kdy jsou spokojeni temer vsichni, u kazdeho vyrobku.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 8. 2014 12:35

Presne tak. A potom po 10tis. zacnou gumy napr. hucet jako krava, viz moje vypiceny Dunlopy
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 23. 9. 2014 18:38

Tak slavné Menbat Passion jdou na reklamaci. Sice drží skvěle jak na suchu tak mokru, nehučí, ale nedají se vyvážit. Respektive jsou pravděpodobně šišaté. Ve městě no problem, ale 90 na okresce velice nepříjemné. Zítra si pro ně přijede kurýr na náklady obchodu.
pota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 23. 9. 2014 18:59

taky budu potřebovat nové pneu na předek, čas na stopkách je potřeba vylepšit
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 23. 9. 2014 19:43

Já už raději nic nestopuju :D.
Btw co tam pak hodit? Nechci za gumy dát 12 litrů, když jezdím z 95% tak, že by mi stačil 1.6tdi. Barumky?
Naposledy upravil pota dne 23. 9. 2014 19:46, celkově upraveno 1
pota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 23. 9. 2014 19:44

to jestli má cenu tam vůbec něco dávat, stejně to máš jen jako pojizdnou šukací boudu ne? :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 23. 9. 2014 19:45

Lol :D.
Na to je to moc malý :D.
pota
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků