Celoroční Pneu - kompromis.

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jelass 29. 10. 2012 22:19

j3s píše:Pocházím z kraje chudých podhorských tkalců. Žili jsme v bázni Krakonošově, živili se kyselem a pneu sjížděli až na doraz. A ve mně to již zůstalo.


Koukám krajan :D Buď v klidu, většina pražáků neví co to kyselo je a uráží je to :D

-- 29. 10. 2012 22:20 --

j3s píše:Ty víš houby co je bída. My byli tak chudí, že jsme spali bosi a pršelo nám na střechu.


To buď v klidu, já se nenarodit jako chlapeček, tak bych si neměl s čím hrát. :nenapadne

-- 29. 10. 2012 22:25 --

Tak jsem to tu pročetl a jak tak koukám, Neradil potřeboval potvrdit, že all s. pneu vybral dobře a to zde nikdo neudělal. Jste kokoti a styďte se. Já jdu klečet na hrách.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j3s 30. 10. 2012 00:08

1) Tak to se mýlíš. Pražák ví všechno. Mockrát jsem slyšel, že kyselo je polévka z kysaného zelí.
2) Já mu je doporučil, svědomí mám čisté.
j3s
Štamgast

Odeslat příspěvekod audis 30. 10. 2012 00:14

neradil píše:Dlouho to tu nebylo, co ? :D

Ne, teď vážně. Podržte se židlí, ať nespadnete.
Mám auto skoro 10 let a při mém nájezdu ročních kilometrů na něm mám stále původní :pozor letní pneu a zimní co střídám mají ještě 7 mm. Už jsem je i 2x v létě nepřezul. Co si budeme povídat, nedělám si zvláštní iluze o vlastnostech obou typů pneu při jejich stáří. Zvláště zimáky jsou spíš letňáče a ještě ke všemu .....
Uvažuji nad novým autem a rozhodl jsem se objednat na něj celoroční pneu. Ty bych mohl jakž takž za 5 let ošoupat dokud budou mít ještě alespoň trochu slušné vlastnosti a pak koupit nové. Určitě lepší než stávající stav.
Takže bych od vás rád slyšel názory které pneu koupit. Testů jsem moc nenašel a hlavně jim nevěřím. Raději osobní zkušenost.
Vybíral bych asi z následujících:

Barum Quartaris 175/65 R14 82T
Pirelli P2500 Euro 175/65 R14 82T
Pirelli P6 FourSeasons 175/65 R14 82T
Dunlop SP 4 All Seasons 175/65 R14 82T
Goodyear Vector 4Seasons 175/65 R14 82T

Díky za názory.

ne ne ne. Chyba.

1. jestli celoročky chceš z duvodu, že jezdíš i na sněhu, kupuj zimní a jezdi celoročně. Celoročky kombinují nevýhody letních a zimních. Výhody žádné. Větší opotřebení zimních v létě zanedbatelné. jezdím na zimních i v létě, ano hůř to možná na suchu brzdí. Nedokážu jednoznačně potvrdit. Ale hůř brzdit celoročky budou po celý rok.
2. jestli na sněhu stejně raději nejedeš (a v zimě jedeš jen na mokru a suchu), v klidu jezdi na letních. letní v zimě na suchu a mokru mají o chlup lepší vlastnosti, než zimní. měřeno. Ano i přesto, že mediální masáž je jiná. Hloupé zákonné nařízení v ČR je v souladu.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 30. 10. 2012 07:17

audis píše: letní v zimě na suchu a mokru mají o chlup lepší vlastnosti, než zimní


To je přesně to co tady už dlouhodobě říkám a přesto se vždy najde někdo, kdo se to snaží zpochybnit....nebudu jmenovat
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j3s 30. 10. 2012 07:52

Aniž bych to chtěl zpochybnit. Kde jsou ta měření ?
j3s
Štamgast

Odeslat příspěvekod audis 30. 10. 2012 08:10

Na strankach autoklub.cz/archiv. Presny odkaz ted nedam. V archivu jsou vsemozne zpravy vc. Vysledku testu pneumatik. Skoda ze to je tak zasity.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 30. 10. 2012 08:50

MELLO píše:
audis píše: letní v zimě na suchu a mokru mají o chlup lepší vlastnosti, než zimní


To je přesně to co tady už dlouhodobě říkám a přesto se vždy najde někdo, kdo se to snaží zpochybnit....nebudu jmenovat


Jen se k tomu suchu a mokru někdy musí dojet sněhem.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j3s 30. 10. 2012 08:54

audis píše:Na strankach autoklub.cz/archiv. Presny odkaz ted nedam. V archivu jsou vsemozne zpravy vc. Vysledku testu pneumatik. Skoda ze to je tak zasity.

Trochu mi to připomíná "revoltu" proti bezpečnostním pásům v době mého mládí. Všichní věděli, že pásy zhoršují šance na přežití. Jejich uzákonění bylo naschválem úřadů, aby se prodražila auta a policisté mohli šikanovat své nebohé oběti.
j3s
Štamgast

Odeslat příspěvekod audis 30. 10. 2012 11:23

Neni. I sem na forum sem daval odkazy pred rokem nekam.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j3s 30. 10. 2012 11:34

Takto se nedá určit relevantnost. Porovnávaly se adekvátní pneu - nebo značková proti čínské? Za jakých teplot ? ....
Osobně moc nevěřím tomu, že slušná zimní vyjde v teplotách pod nulou na mokru hůře než (cenou a výrobcem) srovnatelná letní. Obzvláště v brzdné dráze.
j3s
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kibitz 30. 10. 2012 11:38

na mokru pod nulou, tedy na ledu, na tom bude urcite lip zimni
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j3s 30. 10. 2012 11:47

Na mokru se pod nulou běžně jezdí. Proto silničáři solí.
j3s
Štamgast

Odeslat příspěvekod mafel 30. 10. 2012 14:06

j3s píše:Osobně moc nevěřím tomu, že slušná zimní vyjde v teplotách pod nulou na mokru hůře než (cenou a výrobcem) srovnatelná letní. Obzvláště v brzdné dráze.


http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009102901
http://reif.ueuo.com/autobild2008w_allrad/05.jpg (http://reif.ueuo.com/autobild2008w_allrad.htm)
V6 3.6 192 kw
V6 3.7 204 kw
V4 2.0 200 kW
mafel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 30. 10. 2012 14:11

j3s píše:Na mokru se pod nulou běžně jezdí. Proto silničáři solí.


tak na tom bude líp letní. sůl účinkuje jen pár stupňů pod bod mrazu
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 30. 10. 2012 15:20

Tak ono logicky na tom bude lepšie letná, má vzhľadom k svojej ploche väčšiu styčnú plochu, pretože má menej lamiel a menšie drážkovanie. Zimná zas opačne.
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků