Pneu - internet versus pneuservis

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod VaclCar 20. 2. 2009 17:39

Dneska jsem při pročítání stránek http://www.jsemkokot.cz narazil na velice zajímavou diskuzi mezi majitelem internetového obchodu a několika lidmi z pneuservisu. Podívejte se sem: http://www.jsemkokot.cz/casopis/om.php
Co si myslíte o přístupu pneuservisáků ke gumám, které si kupujeme na internetu? Já osobně nejsem věrný žádném obchodu a kdykoliv hledám nějaké gumy pro sebe a nebo pro známé, tak zkouknu cca pět obchodů a pak teprve objednám. Stále častěji se setkávám s tím, že pneuservisáci pak gumy pomlouvají jako druhé kategorie, jako protektory (i když je to krásná goodyearka nebo pirellka).
Co si o tom "boji" mezi internetem a pneuservisy myslíte?
VaclCar
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goggy 20. 2. 2009 17:49

Myslim ze pneuservis je tady od toho, aby prezouval, skladoval, vyvazoval a opravoval pneumatiky. Jestli sem si tu pneu koupil u nich nebo na internetu nebo vyrobil doma jim ma byt jedno.

Na druhou stranu jsem momentalne u pneuservisu kde mi sehnali sadu pneu kterou mel v te dobe jen 1 internetovy obchod, za tyden, za cenu o 300Kc vyssi, potom prezuli a uskladnili celkem za 700Kc. Takze nove pneu + prezuti + uskladneni vyslo jen o 1000Kc draz, a s tim nemam vubec problem...
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 20. 2. 2009 17:49

>Přátelé pneuservisáci.........Nezlobte se na mě,ale jsou mezi námi debili,blbci a hńupi!!!

Tak to sedi :D

Pokud bude v mem okoli pneuservis se slusnym cenikem dostupnym na internetu tak si tam pneu koupim a i necham namontovat. Pokud nebude, tak maji smulu.

Nektere kamenne pneuservisy maji tak premrstene ceny, ze i kdyby sami nakupovali v tech internetovych, tak porad budou mit 30% zisk. ...ale kdyz chteji 50% tak at si polibi.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaK 20. 2. 2009 17:51

Bodejť by nepomlouvali, když kvůli internetovým obchodům přišli o královské marže. Stačí se podívat, kolik stála pneumatika před pěti lety a kolik stojí dnes.
Myslím že nějaký garážník který to bez pindání nazuje a vyváží se vždycky najde.
Ale fakt je, že i pneuservisy šly díky tomu s cenami dolů, a internetový nákup určitá rizika má. Nehledě na záruky.
Tragédie této země spočívá v tom, že vždy když se v ní začne náhodou dařit lépe, přijdou politici a ve jménu vyšších zájmů všechno zkurví.
Líp už bylo......
JirkaK
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Major Kure 20. 2. 2009 17:55

No na zaklade te diskuse je tam vzorek zavistlivych ***** :)
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VaclCar 20. 2. 2009 18:00

Pneumatika je podle mne spotřební zboží, tak je na mne, kde si ji koupím a kde si ji budu chtít přezout. Podle mne ty chytřejší na to už přišli a vítají zákazníka. Už tím že ho tam mají, tak mu mohou nabídnout další a další služby.
Je pravda, že ceny gum jsou tak v 90 % případů katastrofální. Jindy se ale objeví i mezi nimi rarita a člověk se pak může drbat rozpačitě na hlavě, jestli se mu vyplatí koupit gumy z neznámého shopu a nebo ze servisu.

Jinak i nákup na internetu má dost svých rizik. Hlavně když vidím e-shop, kde nemohu najít ani za nic nějaký jiný kontakt než majl. A nikde žádné IČ apod. To samo už mluví za sebe. Výhodou je, že člověk na internetu nemusí platit předem, až při dobírce. Tak nemá co tratit, protože většinou gumy nikdo necpe do krabic, takže je hned vidět, co kupuju.

Ale když jsem tak četl tu diskuzi, na kterou jsem posílal odkaz, měl jsem pocit, že pneuservisáci nějak zaspali dobu a myslí si, že když budou ignorovat zákazníky, kteří si u nich nekoupí gumy, že když budou jen nadávat na internet, že jim to přiláká zákazníky.
VaclCar
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 20. 2. 2009 18:02

Kdyby neměly pneuservisy ve valné většině tak nehorázné ceny nových gum, tak by tam lidi kupovali...
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaK 20. 2. 2009 18:12

NiceOne má pravdu. Pokud bude mít pneuservis na netu nabídku s ceníkem a rozumnými cenami, s přehledem toho co má přímo na skladě a co se musí objednávat, a případně i s možností objednávky montáže na určitý den a hodinu, tak na tom nemůže prodělat. Pokud mi ale bude nějaký pneuservisák nabízet gumu za 2900,- jako supervýhodnou nabídku, a ta je přitom na netu za 1700,-, no tak potom ať nebrečí že má po kšeftech.
Tragédie této země spočívá v tom, že vždy když se v ní začne náhodou dařit lépe, přijdou politici a ve jménu vyšších zájmů všechno zkurví.
Líp už bylo......
JirkaK
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 20. 2. 2009 18:13

Panove ja byl vcera spravit defekt. Tady v Brne, na Hercikove. Dal jsem za to 405 korun! Za to mne v "mem" pneuservisu (ktery je, bohuzel, 150 km daleko) prezujou cele auto. Pak se divi ze uz jim tam clovek ani nepachne. :grr:
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod messy 20. 2. 2009 19:23

Ja som naposledy prezuval v autorizaku Seat. Cena 1000 vs 1800 v pneuservise. Maju jednotnu cenu za prezutie bez ohladu na velkost, mnozstvo zavazi atd. Stare pneu si tam automaticky nechali, ked som ich chcel nechat v pneuservise tak mi povedali, ze beru len gumy kupene u nich.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 20. 2. 2009 19:34

Holt,zneužili situace a teď ty vydělané 300kč prochlastává.Pak sedne do auta a chytne ho Passat R36 8-)
Já jsem zatím z internetu nekoupil ani tužku,raději nechám vydělat dobrý pneuservis,přezováme u nich všechny auta,takže nakonec je net i dražší.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kefish 20. 2. 2009 19:43

Business se vyviji stejne jako lidstvo samo. Nekteri majitele pneuservisu jeste nepostrehli, ze doby komunismu jsou (alespon se to tvrdi) nenavratne pryc, a zakaznik voli vzdy pro nej nejvyhodnejsi nabidku.

Provozovani eshopu zvladne i cvicenej foxterier (viz goes), tak nechapu, proc misto chlastani piva a pomlouvani "internetaku" nedelaji to same, nebo s nimi nespolupracuji a nevytvori si tak konkurencni vyhodu. Prijde mi to takove cele usmevne.
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 20. 2. 2009 20:00

Ta diskuse je dobra. Hezky ukazala uroven nekterych "panu podnikatelu" v pneuservisech. Evidentne podobna sebranka jako chlapecci v teplakovych bundickach postavajicich u sveho autobazaru.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patrikos 20. 2. 2009 20:31

Ta diskuze tam je fakt silná káva. To je výkvět pneumatickejch mozků. Tfuj tajxl.
Otočení volantu doleva, nemusí vždy znamenat zatočení vozu doleva....

Honda Varadero xl-1000
patrikos
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepek 20. 2. 2009 20:38

Dusan to zhodnotil vyjímečně přesně - sebranka lopat na nejnižší inteligenční úrovni.
pepek
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků