Kdy budete prezouvat na zimni?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 19. 11. 2017 18:10

Fu B5.5 Passat...tam bol ten podvozok velmi vesely :D
Na nejaku aktivnejsiu jazdu by som to tipoval na komplet prekopanie podvozku :]
Ale mozno stacia tie B6..poreferuj.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4x110mm 19. 11. 2017 18:24

No co jsem za ty léta soužití s tím autem pochopil, tak to pochopitelně není závodník. Původní podvozek IMHO nikdo neměnil (já dostal auto po 180 tis a dalších 150 jsem mu dodnes nadělil), tak jsem mu ho prostě dopřál, už jen ze zvědavosti.
Ramena byla překvapivě v pohodě i po takové porci a to jsem tomu fakt nakládal, jen spodní byla K.O. (silenbloky už měkký jak žoužel), takže stačilo bejvalo vyměnit ty a ne komplet sadu. To by se zlepšila přesnost řízení a takový to neurčitý žvejkání. Zadní tlumiče ještě taknějak trochu fungovaly, ale přední byl jeden defakto úplně dead a druhej nic moc - bylo to měkký jak kráva a furt to mlátilo o dorazy. Teď ty B6 to brutálně ztvrdily, žádný houpání kastle, ani při rozjezdech a i při pudkým brždění je to fakt klidný. Pružiny by asi ještě žily, ale radši sem je vyměnil, páč sem nechtěl riskovat, že někdy rupnou s těma novýma tlumičema.
No po tejdle výměně to s trochou nadsázky jede jako po kolejích, i když je to tvrdý, tak to funguje velmi slušně. V rámci toho, jak to bylo předtím a asi i když to sjelo z linky, je to teď úplně jiný auto. Navíc teď mi přijde, že je víc limit grip gumy než podvozek a nebo můj strach - dokonce se ani tolik nebojim a jdu do ostřejších věcí, než předtím, ale taky už mě to pěkně ztrestalo, páč nedotáčivý to samozřejmě s tou kovadlinou mezi předníma kolama je pořád, jen předtím jsem se k tomu tolik nedostal.
Jsem ortodoxní, uvědomělý, osvícený a bravurní cyklista a za to byste mi měli tleskat O:-)
4x110mm
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 19. 11. 2017 18:57

Ještě o řád větší změnu provede stavitelný coilover podvozek (sladěný komplet tlumič-pružina), dají se pořídit okolo 25t (např. Meister), značkový vyjde okolo 45-60t.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 19. 11. 2017 19:23

Na Passat asi aj overkill.

440mm: to znie funkcne...a teda ako pises prejavi sa pre zmenu nedotacavost, ktoru hupavy oem podvozok maskoval

-- 19. 11. 2017 19:53 --

Celkom vesele jazdenie na ***** letnych zLine teraz...pod plynom to na stredovej ciare aj na 3ke prehrabne.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4x110mm 20. 11. 2017 16:32

glider píše:Na Passat asi aj overkill.
Nikdy neříkej nikdy :mrgreen:

Marek Zrak píše:Ještě o řád větší změnu provede stavitelný coilover podvozek (sladěný komplet tlumič-pružina), dají se pořídit okolo 25t (např. Meister), značkový vyjde okolo 45-60t.
Já znám jen komplet štelováky třeba od Weitecu a to byla vždycky trága. Čím je tohle "coilover" spešl? Neznám to vůbec, navíc sladěná pružina s tlumičem je sice pěkný, ale přeci to musí být sladěné na nějakou váhu auta - to už štelungem neupravím? Chápu, že si stáhnu pružinu - buď nižší tužší nebo vyšší měkčí plus jestli jde štelovat průběh tlumení, tak to taky může bejt zajímavý.
Jsem ortodoxní, uvědomělý, osvícený a bravurní cyklista a za to byste mi měli tleskat O:-)
4x110mm
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 20. 11. 2017 17:06

Sice se dají pořídit okolo 25k ale to vyjde líp koupit OEM než tam dávat něco takového, od těch 50k nahoru už to může být použitelný
anonym

Odeslat příspěvekod D1.8T 20. 11. 2017 20:21

Měl by sis uvědomit jednu věc, pokud náhodou něčemu rozumíš a bylo by zajímavý si od tebe nechat poradit, neměl bys v tématech o kterých nemáš ani páru, vynášet rádoby zasvěcený soudy. Stáváš se univerzálně nedůvěryhodným a devalvuješ svoje, třeba i správný, názory jinde.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 20. 11. 2017 20:25

4x110mm píše:
glider píše:Na Passat asi aj overkill.
Nikdy neříkej nikdy :mrgreen:

Marek Zrak píše:Ještě o řád větší změnu provede stavitelný coilover podvozek (sladěný komplet tlumič-pružina), dají se pořídit okolo 25t (např. Meister), značkový vyjde okolo 45-60t.
Já znám jen komplet štelováky třeba od Weitecu a to byla vždycky trága. Čím je tohle "coilover" spešl? Neznám to vůbec, navíc sladěná pružina s tlumičem je sice pěkný, ale přeci to musí být sladěné na nějakou váhu auta - to už štelungem neupravím? Chápu, že si stáhnu pružinu - buď nižší tužší nebo vyšší měkčí plus jestli jde štelovat průběh tlumení, tak to taky může bejt zajímavý.

Coilover určitý kategorie už má štelování tuhosti tlumičů. Zpravidla v velkým rozsahu a dostečným počtu kroků.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 11. 2017 00:35

bylo by něco takového použitelného i do kodiaka? myslím to vážně :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 21. 11. 2017 00:58

Coilovery drncani téměř nikdy nevyřeší jde o celkovou konstrukci auta, dokonce nejen podvozku.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 11. 2017 01:03

no ale 4x4 kodiak nedrncá, přitom konstrukce auta by měla být stejná, ne?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 21. 11. 2017 01:07

To bude záměr. Čtyřkolka musí tlumit, je i na horší silnice a do lehkého terénu, zatímco předokolka je silniční speciál a musí být rychlá v zatáčkách. :-P
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 11. 2017 01:08

tenhle jejich záměr jsem úplně nepochopil :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 21. 11. 2017 08:17

Kupil sis rodinnu okruhovku tak nepyndaj :D
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 21. 11. 2017 08:24

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků