Voda v motoru.

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Marc159 19. 5. 2007 14:52

Jestli ti neubývá voda v chladiči, tak ti někdo nalil vodu do výfuku. Jinak to není možné. :hm BTW: Vzpomínám si, že jako "dobrý vtip" se lil u Š120 olej do tlumiče výfuku. Zezačátku se nic nedělo a po pár kilometrech, kdy se ohřál, tak začal šíleně kouřit. Neznám nikoho, kdo by v podobné situaci nepropadl panice. Mr. Green BTW: Jaká je tvá obliba v místním kolektivu? :wink:
Marc159
Inventář

Odeslat příspěvekod Ardeth 20. 5. 2007 01:29

Marc159 píše:Jestli ti neubývá voda v chladiči, tak ti někdo nalil vodu do výfuku. Jinak to není možné. :hm BTW: Vzpomínám si, že jako "dobrý vtip" se lil u Š120 olej do tlumiče výfuku. Zezačátku se nic nedělo a po pár kilometrech, kdy se ohřál, tak začal šíleně kouřit. Neznám nikoho, kdo by v podobné situaci nepropadl panice. Mr. Green BTW: Jaká je tvá obliba v místním kolektivu? :wink: /quote]


Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod Sekáč 21. 5. 2007 19:01

Nechci to zakriknout, ale vypada to, ze cela ta mysteriozni prihoda bude mit prece jen happy end. Dnes jsem si byl pro auticko v servisu, krome vody ve vzduchovem filtru (bylo ji tam asi fakt hodne) nic jineho nenasli, takze me to stalo pouze 200CHF, spoustu sedivejch vlasu a nervy celej vikend. Takze ted uz zbejva jenom zjistit, kde se tam ta voda vzala a budu zas v klidu... :hm
Sekáč
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JardaB 21. 5. 2007 19:13

Kolik je 200CHF? Asi bych tu vodu vylil levnejc Mr. Green
Neprselo? :razz:
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sekáč 21. 5. 2007 19:19

JardaB: Prselo jako svine, ale zrovna tak prselo uz asi tak 1000x predtim a nikdy se nic nestalo... :hm
Sekáč
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vana666 21. 5. 2007 19:20

kámošovi se kdysi stalo něco podobného tuším na starém tranzitu, nějakou škvírkou mu za deště kapala voda na vzduchový filtr, na něm měl povolený šroubeka kolem něj voda protékala dovnitř

z jednu deštivou noc se mu naplnil motor vodou tak, že ho startér neprotočil
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 21. 5. 2007 19:25

Jde spis o to, ze kazdy box na filtr by mel mit dole dirku, aby priadna voda odtekla. Jestli se mrska neucpala...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 21. 5. 2007 21:33

sekáč: Ty věco co se týče dovozu asi nejde obejít co? Mě tam třeba překvapili ceny e46 330 kupé od 300-500 tisíc a to byly výborný výbavy, m paket atd... Tohle byc htělo zjisti. Ono se to vyplatit musí, když tam odud dovozci vozej auta taky..
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sekáč 22. 5. 2007 17:42

Tak jeste mala prihoda na zaver: Pred chvilkou jsem na auticku nasel vizitku nejakeho mistniho bazaru, kterej "za velmi vyhodnych podminek a v hotovosti vykupuje ojetiny". Tak nevim, mozna uz jsem paranoidni, ale trebas to s tou vodou nejak spolu prece jen souvisi. :hm

Koby: By ses musel zeptat nekoho, kdo se tim zivi, taky mi to rve srdce, vsude spousta krasnych auticek a clovek je tady musi nechat lezet ladem... Kdysi tady sly sehnat pomerne slusna auta i za tisicovku, ale ty doby uz jsou davno pryc.
Sekáč
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Koby 22. 5. 2007 19:36

sekáč: Co jsem koukal o velikonočkách, tak tam bylo třeba Volvo 850 jak nový, dyt to znáš, za 2500 franků... Prostě největší liovka za takovýhle peníze. Jenomže to prostě nepřivezeš..:(

Jinak jestli si u Rappenswillu, tak kousek od Winterthuru - asi 5km je totální sklad s oejtinama na vývoz. A to když sem viděl, tak mi rvalo srdce eště víc... Starý e24 6er, W124 kupína, prostě takovýhle vereráni.. Odemčneý, papíry na sedačce, klíče v zapalování... Když jsem se zeptal týpka, co jel kolem na kole, co s tim jako hodlaj dělat, že bych si rád nějaký to auto vzal. Tak mi odopvedel, že zhruba polovina jde do světa a další polovina na vrakoviště... Ale znáš jak to tam je, prostě jediný auto nemělo ani kousíček rzi...

Si vem kolik Golfu 1 a 2GTi tma jezdí a všechny jak z fabriky.. Já tam byl 6 dní a nepotkal jsem skutečně jediný rezavý auto... :)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 15. 4. 2019 16:24

Oživím vlákno..

Stala se mi taková věc.. projížděl jsem Pardubicemi, podjezdem pod tratí a najednou kontrolka - chyba motoru, nouzový režim, na který jsem dojel do Chrudimi - do cíle cesty a dál už odtah zpět do Prahy,.. auto naskočí, ale pak se začne dusit, bílý dým, a dělá fakt děsné zvuky..

Po týdnu servis (dřív neměl volno) a prý je zkratovaný EGR, a že je v něm čistá voda.. ?? Ne chladivo, ale voda..

Před výletem do Pardubic, bylo auto v (jiném) servisu, kde měnili filry, olej, ho myli, a umyli i motor..
Je možné aby to umyli tak, že bude voda v motoru? Od servisu do poruchy to ujelo nějakých 150km, pokud vím tak nijak zvlášť nepršelo, ptali se mě v servise jestli jsem neprojel nějakou průtrží..

Dedukce je následující . při mytí se jim dostala voda do filtru vzduchu, nebo ten filtr možná blbě namontovali a v tom podjezdu (strmý kopec) se to nasálo do motoru..


Nějaké zkušenosti? Nápady?
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod yndezit 15. 4. 2019 17:05

Rozhodně už nejezdit v Pardubicích podjezdem pod tratí.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 15. 4. 2019 19:18

No to každopádně.. nějaké další nápady? Je možné umejt auto tak, aby natekla voda do motoru?
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod istarix 15. 4. 2019 19:48

No jejej. Nejlepsi je motor proste nikdy nemyt. A uz vubec ne wapkou.
istarix
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 4. 2019 20:30

To se mi stalo taky, v EGR elektronice zkondenzovala voda a byl v pici snimac polohy (kapacitni) stacilo vysusit, mechaniku namazat, poradne utesnit a uz s tim radsi moc nejezdim v zime :P

Mejt motor je picovina, zvlast v takovy zime.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků