Nařadí -značka - zkušenosti

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 10. 2016 18:37

Extol..

Obrázek
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 29. 10. 2016 18:40

+1
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 29. 10. 2016 19:42

Na domácí š*****ání naprosto OK ;-)
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod one-z 29. 10. 2016 20:21

jop, mám 10 let gola sadu extol, ani premium řada to myslím není a udělala práce mrak, akorát malou ráčnu jsem zničil, když jsem jí nastavil půlmetrovou trubkou, v tu chvíli jsem po ruce nic jinýho neměl, tak jsem to riskl :-))
Ale některé nářadí je lepší mít značkový i na příležitostné použití.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 29. 10. 2016 20:55

Onehdá jsem potřeboval povolit třmen imbusákem, ale doma jsem měl samý bláto a soused zámečník mi půjčil (údajně) velmi tvrdý imbusák...i ten jsem ohnul (přes nástavec)
***** jsem se a šel koupit sadu Extol imbusů za 300 a hle...i s nástavcem imbusák vydržel zátěž...tím neříkám, že je to extra kvalitní nářadí, ale mne Extol nezklamal (při mém hobby využívání)
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod one-z 29. 10. 2016 21:16

Jo na Deltě jsem taky udělal z několika imbusů "vrtáky" při povolování třmene :D Nakonec to dal imbus Tona, musel jsem to dělat tou delší stranou, na kratší daná trubka, zapřenej nohama o nápravu, imbus nakroucenej asi o 90°, padla rána a šroub povolen a imbus se narovnal.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 29. 10. 2016 23:37

one-z píše:jop, mám 10 let gola sadu extol, ani premium řada to myslím není a udělala práce mrak, akorát malou ráčnu jsem zničil, když jsem jí nastavil půlmetrovou trubkou, v tu chvíli jsem po ruce nic jinýho neměl, tak jsem to riskl :-))
Ale některé nářadí je lepší mít značkový i na příležitostné použití.

Tak dávat na ráčnu trubku může jen trubka. Od toho je trhák.
A používáte obecně u těch rezavých šroubů atd. nějaký uvolňováč, odstraňovač rzi nebo to rvete na prasáka?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 30. 10. 2016 08:24

Vždy buď WD40, nebo používám od Sheronu uvolňovač šroubů a rzi.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod eLzyx 30. 10. 2016 08:36

používám uvolňovač šroubů s mrazovým efektem, ale od koho ten sprej je ...
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 30. 10. 2016 09:22

ka-spel píše:
one-z píše:jop, mám 10 let gola sadu extol, ani premium řada to myslím není a udělala práce mrak, akorát malou ráčnu jsem zničil, když jsem jí nastavil půlmetrovou trubkou, v tu chvíli jsem po ruce nic jinýho neměl, tak jsem to riskl :-))
Ale některé nářadí je lepší mít značkový i na příležitostné použití.

Tak dávat na ráčnu trubku může jen trubka. Od toho je trhák.
A používáte obecně u těch rezavých šroubů atd. nějaký uvolňováč, odstraňovač rzi nebo to rvete na prasáka?

Fakt jo, no tak až zas budu v té situaci, tak si ho vyčaruju.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 30. 10. 2016 18:26

Ty malé ráčny na takové věci opravdu nejsou. Strhnou se snadno. Ale pokud bych uvolňoval něco fakt zrezlého, tak než ***** nářadí, tak si pro ten sprej skočím na nejbližší benzinku. Já si svoje první pořádné nářadí koupil před 10 let, když jsem rozebíral starou sierru na díly a nemohl běžnými klíči povolit turbo. Do té doby jsem si myslel, že si vystačím s běžnými klíči. Prolívané to bylo vším možným. Nakonec po pár dnech působení to šlo povolit trhákem a trubkou.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 30. 10. 2016 18:28

ja kdyz povoloval vyfuk na stare lagune, tak sem spoje u turba nastrikal wd40 tri dny predem a spoje pod autem v patek. Zatimco u turba to slo povolit skoro samo, na vyfuku to byla docela fuska.
Dnes, kdyz vim, ze budu cokoli kuchat o vikendu, tak to tyden predem postrikam wdckem a uspech je zarucen.

Ohledne vercajku mam sadu od honitonu a maximalni spokojenost. Neco na tendle styl

Obrázek
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 30. 10. 2016 18:37

Dost podobnou tyhle sadě mám od Honitonu taky a zatím se mi nestalo, že bych něco postrádal (dobře, krom kladiva,knipexek...)
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 30. 10. 2016 18:55

Petr: jj, stejná zkušenost, uvolňovače mají smysl jen když se aplikují dostatečně dopředu, jinak s tím chce alespoň trošku pootočit, prolívat to a točit sem a tam víc a víc jak když se prořezává závit, když se to ani nehne, tak je to blbý... Sadu mám podobnou extol, kde jsou šestihranné ořechy + podobnou od stanley kde jsou tisícihranné ořechy.

kaspel: j, nouze, normálně až přehnaně na vše co by jen trochu nemuselo jít beru trhák a na vše co je 10 a víc se snažím používat 1/2, 1/4 je slabá a 3/8 je tak na půl cesty. A i radši mám šestihranné ořechy než tisíci.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 30. 10. 2016 19:09

Pripadne nahriat horakom zatial vzdy pomohlo.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků