Nezávislé topení - Webasto, ev. jiné

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Schimanskij 28. 1. 2007 09:15

Máte někdo zkušenosti s nezávislým topením. Na stránkách Webasto jsem našel Tele Thermo TOP E+ za 31 tis. včetně dálkového ovladače, které by se mi asi hodilo, ale nevím jak je to s montáží do nového auto ( neztratí se na uato záruka ? ) a pokud ho někdo má, nebo i klidně nějaké jiné, zkušenosti s používáním
Schimanskij
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matuS 28. 1. 2007 09:32

ja mam nezavisle uz v druhom aute, co by si chcel vediet?

Obe boli montovane do novych aut, a o zaruku som neprisiel.
SKusenosti mam len tie najlepsie, jednoducho je to skvele a uz by som nechcel auto bez toho.
--
matuS

http://www.remy.sk
matuS
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 1. 2007 10:08

žere to obvykle hodně proudu
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Schimanskij 28. 1. 2007 10:40

matuS: No v zásadě jsem chtěl vědět tu záruku, na kterou jsem odpověď získal. Jak to vlastně funguje, topení má vlastní akumulátor, nebo tam je malý benzínový motor, který si bere benzín z nádrže, nebo jinak ?. Je to nějak omezené výkonem motoru ? Chci to do malého auta ( Clio 1,2, 55 kW ). Za jak dlouho to zhruba odmrazí okna, představuju si to tak, že vstanu s postele, dálkovým ovladačem zapnu topení, dám si sprchu, snídaní a do 20 min. jsou skla čistá ?
Schimanskij
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oddie 28. 1. 2007 11:34

...
Naposledy upravil oddie dne 5. 4. 2007 10:07, celkově upraveno 3
oddie
Servismen

Odeslat příspěvekod MKMAN 28. 1. 2007 12:44

nad nezavislim topenim taky uvazuju uz dost dlouho a protoze mam kde nabijet vyhrala defa. cena za celou sadu asi 10t dalkovej ovladac, netriska baterku par dobrych programu a uhlavne udrzuje baterku. ventilator se da vypnout takze kdyz jsou treskute mrazy v alpach (-20oC) nebo i tady tak se bud napojim na elektrinu u dotycneho a tu mu zaplatim podle skutecne spotreby nebo to jisti prenosna elektrocentrala (pokud zarucene vim ze to nepujde) ktera to v pohode za cca 40 korun na noc udela za me.

http://wup.defa.com/en/


stve me ze se nedale nezavisle s moznosti bypasu odberu z baterky tj ze doma by mi to netriskalo baterku (dost obtizne se dobiji protoze to hodne zere a nabijecka nepochopi ze to netece do akumulatoru)
tádydádydádyda
MKMAN
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 1. 2007 13:06

MIKMAN: a co ti brání napájet topení doma přímo z externího zdroje 12 V ?

tj. přidat vhodný přepínač napájení, relé apod.
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matuS 28. 1. 2007 13:19

Chci to do malého auta ( Clio 1,2, 55 kW ). Za jak dlouho to zhruba odmrazí okna, představuju si to tak, že vstanu s postele, dálkovým ovladačem zapnu topení, dám si sprchu, snídaní a do 20 min. jsou skla čistá ?k/quote]


na vacsinu odpisal oddie, este ti pripominam, ze urcite si kup silnejsiu bateriu. Take male clio bude mat asi 40tku alebo 60tku baterku, tak to treba pre istotu (hlavne ak jazdis kratke trasy) vymenit za vacsiu.

tych 20min povrdzujem.
--
matuS

http://www.remy.sk
matuS
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marc159 28. 1. 2007 13:29

MKMAN píše:stve me ze se nedale nezavisle s moznosti bypasu odberu z baterky tj ze doma by mi to netriskalo baterku (dost obtizne se dobiji protoze to hodne zere a nabijecka nepochopi ze to netece do akumulatoru)

Já podle toho videa pochopil, že to funguje na 220 a ne na baterku? Na baterku by to mělo strašně velký odběr.
Marc159
Inventář

Odeslat příspěvekod MKMAN 28. 1. 2007 13:38

Vana666 píše:MIKMAN: a co ti brání napájet topení doma přímo z externího zdroje 12 V ?

tj. přidat vhodný přepínač napájení, relé apod.
tádydádydádyda
MKMAN
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MKMAN 28. 1. 2007 13:39

Marc159 píše:
MKMAN píše:stve me ze se nedale nezavisle s moznosti bypasu odberu z baterky tj ze doma by mi to netriskalo baterku (dost obtizne se dobiji protoze to hodne zere a nabijecka nepochopi ze to netece do akumulatoru)

Já podle toho videa pochopil, že to funguje na 220 a ne na baterku? Na baterku by to mělo strašně velký odběr.o/quote]


vsak jsem nenapsal ze to jede na baterku, samozrejme ze to jede na 220. Jde o to ze kdyby webasto doplnil sve bazmeky o moznost napajeni ze site jiste by se prodejnost do jistych segmentuy zvysila.
tádydádydádyda
MKMAN
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod oddie 28. 1. 2007 13:43

...
Naposledy upravil oddie dne 5. 4. 2007 10:07, celkově upraveno 1
oddie
Servismen

Odeslat příspěvekod Luboš*** 28. 1. 2007 13:45

Nezávislé spalovací topení na 230V je trochu hloupost, ne? Pro tyto případy se vyrábí topné těleso, které se umístí do chladiče motoru a je pak možné využít topení přímo vestavěné v automobilu.
Luboš***
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marc159 28. 1. 2007 13:47

MKMAN: Podle mě to na jiný zdroj než 12V baterii nejde. A to kvůli těm proudům, které to potřebuje. Potřeboval bys 12V zdroj podobných parametrů jako má akumulátor, takže startovací vozík. A to by asi nebylo moc praktické.
Marc159
Inventář

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 1. 2007 13:57

MIKMAN: jednak opravdu není asi zcela běžná potřeba spalovací topení napájet externě

Trošku problém je i v tom, že u spalovacích topení musíš zajistit nějak i přechodové režímy. Tedy že takové topení nemůžeš prostě jen tak vypnout, ale řídící jednotka musí zajistit přerušení přívodu paliva a pak několikaminutové dochlazení (některé typy v této fázi navíc znovu zapínají žhavení!). A tento režim bude fungovat jedině při trvalém připojení na stálý a bezpečný zdroj elektického proudu, tedy akumulátor v autě. Nezajistí to externí napájení který se může kdykoliv přerušit.

Ovšem i toto je řešitelné poměrně snadno, např.pomicí relé automaticky spínajícího při připojení externího zdroje


Marc: nezávislé topení bere proud v řádu ampérů, startovací vozík určitě nepotřebuješ
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků