Zablokovaná ŘJ LPG

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kmaccek 19. 5. 2019 09:17

Ahoj,

koupil jsem Ibizu 1.4 16V 63 kW dovezenou z itálie s přestavbou na LPG Landi Renzo. Auto úplně v supr stavu všechno. Akorát v servise LPG mi na prohlídce řekli, že mám zablokovanou řídící jednotku, že to italové a němci dělají, aby se to pak nedalo jinde servisovat. Prý je v tom LPGčku všechno ok a ať normálně jezdím, ale až se třeba rozbijou vstřikovače nebo to bude potřeba nějak doladit přes diagnostiku tak je to na výměnu celé přední části.
Vyhledal jsem si ten typ ŘJ a z polska apod. se dá nezablokovaná sehnat celkem za pár korun. Nestačilo by vyměnit řídící jednotku a pak by v ní znova naladili tu mapu apod.? Úplně nevím jak by se ale tvářili, kdybych jim donesl vlastní.
Trošku mě to polekalo, na jednu stranu si říkám, že to taky může ještě spoustu kilometrů najet bez zásahu (má to najeto 120K, ověřovaných v italským seatu a podle poslední STK v itálii), ale co kdyby :-|
Ibiza 6L 1.4 63 kW LPG
kmaccek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 5. 2019 09:41

Spis bych řekl, ze te servis chce ojebat. Zas ale vymenit jednotku za jiny typ není uplne bez papirovani, mozna to ani ofiko jednoduse nejde (jsou myslim homologovany cele sady).
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod katana25 19. 5. 2019 10:03

Ojebat ho nemusí. Origo LPG jednotka je bloklá i na Dacii - Landi Renzo. Pokud vymění za stejnej typ, jen odemčenej kus, problém by snad být neměl. Konzultoval bych s více LPG servisy, projít SEAT fora, zeptat se tam.
katana25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kmaccek 19. 5. 2019 10:12

Hledal jsem tu samou jednotku podle toho co mám v papírech, takže bych asi s homologací problém neviděl. Ze Strakonic mi jen napsali, že odblokovat to neumí (některý umí).
Ibiza 6L 1.4 63 kW LPG
kmaccek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 19. 5. 2019 14:31

A co to je za jednotku?
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kmaccek 19. 5. 2019 14:48

yndezit píše:A co to je za jednotku?


LANDI RENZO E3 67R-016002

Někde je kód zas jako 616467000
Ibiza 6L 1.4 63 kW LPG
kmaccek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 19. 5. 2019 20:00

Tak to neporadím.
Nicméně jednotka není až tak drahá, cca 3-5 tisíc, a až ti odejdou vstřikovače tak to můžeš vyměnit najednou, je to stavebnice.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kmaccek 20. 5. 2019 08:16

Jo to jsem si říkal no. Což kdyby šlo jen o výměnu, ale pak mi to stejně musí někde nastavit :-)
Ibiza 6L 1.4 63 kW LPG
kmaccek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 20. 5. 2019 10:32

Udělal bys dobře kdyby sis našel svýho plynaře. Odkud zhruba seš?
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kmaccek 20. 5. 2019 19:05

Brno, jako nemám jednou za čas problém někam dojet, tady u těch co jsem teď byl tak krom toho že mě moc nepotěšili s tou zablokovanou ŘJ. Tak si naúčtovali 450 za "kontrolu bohatosti přes obd" neboli se podívali na korekce ve vagu, to bych s noťasem zvládl taky.. Nevím úplně kolik ty běžné věci stojí, za revizi si vzali pětikilo. filtr kapalné + plynné fáze 750. Máš tip na někoho šikovnýho? Kdo by eventuelně neměl problém kdybych si tam donesl nezablokovanou řj, co bych někde sehnal.
Ibiza 6L 1.4 63 kW LPG
kmaccek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulofwocc 4. 8. 2019 05:14

Nektere ridici jednotky firmy Landi Renzo (LC02) pouzivane u aut Skoda, VW, Seat, Dacia a dale firmy BRC pouzivane u aut Ford a Subaru lze odblokovat. Zalezi na konkretnim typu jednotky. Je nutne zaslat fotku stitku jednotlive jednotky. Pro vice info gaservis@seznam.cz
paulofwocc
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků