Brumlavý zvuk (rezonance) za deště při 85 km/h

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 4. 9. 2018 15:40

Zdarec,
všiml jsm si hlubokého brumlavého zvuku. Dělá to jenom když jedu v dešti a brzdím motorem. Dělá to jenom kolem 85 km/h. Co to je? :D

Na videu to jde trochu v pozadí slyšet (0:04 a 0:24):
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 9. 2018 15:52

Dělá to vtý rychlosti a nebo v těch otáčkách? Jestli v otáčkách tak výfuk.
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 4. 9. 2018 16:02

Těžko říct, na nějaké zkoušení nebyl prostor vzhledem k provozu. Zatím se mi to stalo dvakrát - poprvé na dálnici asi před měsícem, jak byla v Brně průtrž a podruhé teď. Výfuk je asi dobrý tip, poprvé jsem to slyšel krátce poté, co mi přivařili uvolněný kryt výfuku. Ale nějak mi nejde do hlavy ta spojitost s deštěm.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 4. 9. 2018 16:08

Dělá to vždycky když tě předjíždí modré auto. Tak to bude tím. :-D
Rezonance pneu?
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 4. 9. 2018 16:11

:D
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 4. 9. 2018 16:30

Uvolněný stěrač, špatný kloub stěrače... To je u koncernu častá bolest. Taky sem to slyšel na passatu...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod 970ka 4. 9. 2018 16:36

V každém případku máš v hajzlu stěrače,ale to není ten zvuk,těžko říci.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 4. 9. 2018 16:41

Jo, stěrače jsou v řiti od té doby, co mi je blbě nasadili v servisu a při puštění švihly do torpéda. Ale jak říkáš, to není ten zvuk, co myslím.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 4. 9. 2018 16:42

šel bych po vlnovci u výfuku.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 4. 9. 2018 16:46

aikoN píše:Jo, stěrače jsou v řiti od té doby, co mi je blbě nasadili v servisu a při puštění švihly do torpéda. Ale jak říkáš, to není ten zvuk, co myslím.

Do čeho, že ti to švihly ? Jako do toho krytu co je pod stěrači...
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 4. 9. 2018 16:59

Jj. Když měly jet navrch, tak proklouzly na šroubu a jak se začal točit zpátky, kouslo se to a jeblo do toho plastu, co je mezi kapotou a sklem. Super věc. Naštěstí měl dotyčný servis v tu dobu otevřeno, tak jsem jim to dovezl na opravu.

Na vlnovec mrknu.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 17:05

aikoN píše:Těžko říct, na nějaké zkoušení nebyl prostor vzhledem k provozu. Zatím se mi to stalo dvakrát - poprvé na dálnici asi před měsícem, jak byla v Brně průtrž a podruhé teď. Výfuk je asi dobrý tip, poprvé jsem to slyšel krátce poté, co mi přivařili uvolněný kryt výfuku. Ale nějak mi nejde do hlavy ta spojitost s deštěm.
Tak prvne bych zkusil neco uvolnenyho kolem vyfuku, to vypada nejprevdepodnejsi vzhledem k tomu, kdy to dela

-- 4. 9. 2018 18:07 --

jsem si teda googlil co je zas ten vlnovec a si rezonator, to teda ani nevim jak rozbit, ale tak kdyz to bylo v servisu, tak tim treba prejizdeli nejakou nerovnost a jebli tim, nebo to zvedali jak kokoti a rozbili pri tom, takhle mechanicky by to slo.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 4. 9. 2018 17:23

Tak jsem se zkusil pod to trochu nacpat a zahýbat s výfukem a všechno vypadá v klidu. Výfuk pevný a všechny tepelné štíty taky. Nic jako vlnovec jsem tam neviděl - je možné, že ho některá auta nemají? Na úplně celý výfuk jsem ale neviděl.

Všiml jsem si ale, že je tam trochu volná přední spodní část podběhu a když jsem s ní zahýbal, tak ťukala do nápravnice. Že by to mohlo být ono a dělat takový zvuk, když se tam mydlí dostatečné množství vody? Ale proč by to pak dělalo jenom při té rychlosti :hm
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 4. 9. 2018 17:25

Vlnovec je pružné spojení svodů s vyfukem ne?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 17:38

aha, tak to je moc moderni na me :)
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků