Prodal jsem auto

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mariowrkz 11. 8. 2018 18:40

Dobrý den, vážení přátelé a čtenáři tohoto fora, mám vážný strach a jsem zoufalý a nevím co dělat

Na záčátek bych uvedl že jsem Kok*t a dal bych to nerozváděl stalo se ale musím to řešit

Jádro problému:

Inzeroval jsem na prodej auto které nebylo v nejlepším technickém stavu, špatné brzdy - čepy to jsem uvedl v inzerátě.

Auto psané na bratra ten mi udělal bez problému plnou moc na přepsaní a nového vlastníka jsem neuvedl protože jsem nevěděl kdo si auto odveze - Logické

Kupní smlouvy jsem si připravil, vypsal svoje jméno a podepsal protože jsem nevěděl kdo auto koupí a řekl jsem si že až při prodeji je vypíši

Přišel kupec ktery mě dosti shodil s cenou - říkám si teda OK auto prodám a bude klid, tak jsem auto prodal a pán měl svojí kupní smlouvu, dal mi ji k podepsaní a do vlastníka napsal firmu. A podpis vlnovka nějaká - třeba to je jeho podpis - kdo ví.
A teď se dostáváme k jádru problému
Dal jsem mu tedy plnou moc nedopsanou a on auto prodává. To by nebyl tedy problém, ať si vidělá ale on to inzeruje jako TOPku a auto nemá přepsané na sebe = má nevypsanou plnou moc a nevypsaná kupní smlouva mu zůstala v autě co se tam zapoměla. Volal jsem mu a on tvrdil že auto dal na internet jen k tomu aby si to mohl odepsat od daní atd atd prostě nesmysle. ALe na bazoši dle mobilního čísla prodává asi 3 auta = překupník

Já mám strach aby auto neprodal někomu a nepoužil kupní smlouvu tu nevypsanou s mojema nacionalema a já se tak nedostal do toho že JÁ JSEM PRODAL AUTO které je ve špatném stavu protože on nikde nefiguruje. Někdo by se v tom zabil a já bych za to zodpovídal, už tak jsem se dopustil chyby že jsem to prodával já a ne majitel (tedy bratr který o tom věděl že to budu prodavat ale už to je protipravní)

PS: nevím ani jak se pán jmenuje nic
Jak tedy postupovat?
mariowrkz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 8. 2018 18:46

Ja bych odevzdal obcanku a vzdal se vilebniho prava. Pote se nechal vykastrovat.
anonymni

Odeslat příspěvekod podikk 11. 8. 2018 18:52

Ty nemas tu kupni smlouvu, co si privezl on na firmu? Volal jsi mu, ze to chces dotahout do konce (prevest)? Co on na to?
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mariowrkz 11. 8. 2018 18:53

-_- To že jsem dement, a udělal jsem mega obrovskej kopanec chápu, ale potřebuju to začít řešit = hned

-- 11. 8. 2018 19:55 --

Já mám kupní smlouvu poze s nějakou firmou - razítko a vlnka jako podpis ale né s žádnou osobou.

Jenže mám strach aby to on nedal tu plnou moc dál do oběhu a prodal to na kupní smlouvu co jsem nechal v autě - tím padem bych zodpovídal za vše já. A mohl bych bejt popotahovanej za to že jsem prodal něco co vůbec není moje.
mariowrkz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod podikk 11. 8. 2018 18:56

Proto rikam, vydejte se za nim s brachou a prepiste to na nej. At mu brácha zavola, ze ma.o auto zajem a on vam rekne, kam se mate na auto prijet podivat.
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 11. 8. 2018 19:18

"Člověče, tady vám kvetou blatníky !" - "A to je dobře nebo špatně ?"
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mariowrkz 11. 8. 2018 19:20

Chápej, já nevím komu jsem auto prodal nevím kam se vydat jen na firmu která bude nejspíš fiktivní.

To bylo v planu jenže co jsme mu volali - pry auto prodal, tak jsem mu volal a on že to neprodal že to byl inzerat na oko pro firmu, jenže auto už smazal z netu, (inzerát mam vyfocenej) Podle mobilu vidím že prodává další 3 auta takže to je 100% překupník.

Tady se jedná o to já za 10 pujdu na ten magistrát že se auto prodalo a on si nechce auto přepsat - pokuta do 50tis, dobře zaplatím pokutu oni auto přepíšou. Ale on má nevypsanou kupní smlouvu s mojema podpisama a když to auto střelí dál tak kdo je ve smlouvě, jenom já = já jsem auto prodal podvodem i když to tak není
mariowrkz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 11. 8. 2018 19:21

goes píše:Ja bych odevzdal obcanku a vzdal se vilebniho prava. Pote se nechal vykastrovat.

:tleskani
1.5TSI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod podikk 11. 8. 2018 19:31

Asi budu naivni, ale zasel bych s tim na policajty, aby to aspon sepsali. Cim vic toho budes mit v ruce (smlouvu, zapis PČR), tim lip. Jestli to teda budou ochotni resit.

Pak je jeste moznost chlapkovi zavolat, ze jestli neni to ochotnej prepsat, tak nahlasite ztratu TP, bracha si necha udelat novej TP a starej chlapkovi bude k hovnu...

A bracha ti muze napsat plnou moc na prodej jeho auta vzdycky, takze ze jsi prodal auto, ktery neni tvoje bych neresil.
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mariowrkz 11. 8. 2018 19:34

no jasně, ale kdyby tohle udělal nahlasil stratu TP, SPZ a všeho a jeho zastavily PČR tak je zase v právu protože on koupil auto a my máme opletačky, a zase když ho prodá tak jak to je prostě na ty moje smlouvy tak jsem auto prodal já a jsem ***** zase, prostě borcovi jsem neskutečně nahrál a já jsem v ***** protože on je krytej ze všech stran - plnou moc má nevypsanou a kupní smlouvu podepsanou taky nevypsanou, takže to může použít a já mám jen cár papíru kterej nikoho zajimat nebude protože tam není jendatel.

a když to někdo koupí tak mě může udat že jsem prodal něco co není moje prostě ze všech stran malér malér malér
mariowrkz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod podikk 11. 8. 2018 19:38

Tohle bych neresil. Bracha snad neni kokot a napise ti plnou moc k prodeji jeho auta, ne? Predpokladam, ze o tom vedel.
A jak se k tomu vubec stavi chlapek? Je to ochotnej prepsat na sebe? Treba plasis zbytecne.
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 8. 2018 19:51

Nejlepší to je napsat do smlouvy, že pokud kupující nepřepíše do 10 dnů, prodávající nahlásí ztrátu RZ a VTP.
anonymni

Odeslat příspěvekod ace2 11. 8. 2018 19:54

tos_: to už neplatí. Dneska ti zapíše uřad do techničáku majitele podle kupní smlouvy i když o tom sám nezažádá. Úřad ho na žádost prodávajícho obešle aby se vyjádřil a když se nevyjádří tak ho zapíše sám.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 11. 8. 2018 20:39

Já si myslím, že si neměl nechávat ty nevypsané smlouvy v tom autě
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 11. 8. 2018 20:46

:D to asi slyšet nechtěl
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků