ODBII diagnostika + možnost mazání chyb

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pech. 10. 5. 2019 00:28

Tak a je to tady.

Na C1 se rozsvěcuje kontrolka motoru, v servisu mi řekli že je to chyba lambdy sondy2 na řadě válců 1 - výpadek funkce... Kdžy odpojím baterku, zmizí to, poprvý to vydrželo tejden, podruhý den, než se to rozsvítilo znova. Konektor je zdravej a čistej, kabely vypadaj neporušeně, ta sekundární lambda byal venku z auta kvůli spojce, kteoru paninka spálila když ho pověsila za podvozek přes taras.... Vypadala pěkně a čistě, vyměnil jsem pod ní ale těsnění, protože to původní bylo rozpadlé. Rozsvítilo se to vždycky po ujetí 3-4km, takže asi tak těsně po ohřátí motoru... Vypadá to že to není trvalá chyba, když jde smazat a nerozsvítí se hned zase

Auto jezdí normálně, není v nouzáku, ale ta kontrolka mně neobyčejně sere...

A jelikož Evlo se na to holt *****, tak bych potřeboval už aktuálně poradit, kde sehnat funkční kabel nebo adaptér a softwér na základní diagnostiku motoru co umí načíst chyby, aktuální hodnoty (například jestli ta lambda nevykazuje bludy, nebo vůbec nic...), teploty a tak... Za rozumné peníze...

Ta lambda sonda stojí +- litr.... můžu jí prostě koupit a dát jí tam, ale jestli není bebí někde po cestě třeba, tak bych se chtěl ujistit jestli je ta lambda v ***** nebo ne a podle toho jestli pátrat nebo nepátrat po nějakém zlomeném drátu nebo podobné *****ě...

Předem díky za odezvu.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 5. 2019 00:37

Ja fakt nevim
anonymni

Odeslat příspěvekod pech. 10. 5. 2019 00:41

Tak dík :-) Ještě jsem našel pnětu že je občas naopak zasraná primární lambda karbonem.... Ale proč by to pak hlásilo v servisu Sonda 2 pro řadu 1... na druhou stranu nevim, jestli je Sonda 1 ta hned před katem nebo až za katem... To že považuju tu za katem za dvojku může bejt taky omyl...

V servisu čekačka skoro měsíc...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 5. 2019 00:44

Dobre to pojisti a pak zapal
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 10. 5. 2019 05:15

A není v hajzlu katalyzator? Sonda za katem asi tezko rozlisi jednotlive valce, se mi nezda, ze by to byla ona.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 10. 5. 2019 07:27

Čínskéj elm 327 a torque do mobilu, možná pro začátek stačí zdarma verze
A to čínské Bluetooth obd stojí tak dvě stovky? :hm
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 10. 5. 2019 07:33

Čínské obd mohu nabídnout zdarma, bawa ne něj nereagují. Jestli to chce někdo zkusit na něčem jiným.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 10. 5. 2019 08:50

Garážmistr: tak napiš sz a můžeme se domluvit...

Kat v piči po 70000km? Nehlásilo by ot potom nějakou chybu že jsou hodnoty mimo rozsahnebo něco, spíš něž výpadek funkce?
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 10. 5. 2019 08:52

pech. píše:Garážmistr: tak napiš sz a můžeme se domluvit...

Kat v piči po 70000km? Nehlásilo by ot potom nějakou chybu že jsou hodnoty mimo rozsahnebo něco, spíš něž výpadek funkce?

Hoď mi do sz adresu, ti to pošlu.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 10. 5. 2019 09:26

takjsem to podrobil dalšímu zkoumání... Vyndal jsem lambda sondu před katem, zakarbonovaná nebyla prakticky vůbec, ale vypláchnul jsem nějakej bordel zevnitř... drobný hliníkový šponky a pár dalších částic...

vyndal jsem i tu sondu za katem, a byla veeeeelmi málo utažená, skoro volná... Když jsem jí vyndaval kvůli spojce, bylo shnilé těsnění, dal jsem tam místo něj hliníkové těsnění - kroužek, protože to originální, které vypadá jak těsnění pod zapalovací svíčku jsem nesehnal... Je možný že je tamna hliník moc hitz a on pod tím teče, když byla tím pádem skoro až volná, že by si to pod ní fouklo a způsobovalo to problém? Na emisích vždycky řvou jak ranění, když je dirka ve vejfuku byť sebemenší... Díval jsem se dírou po lambdě do katíku, je tam dobře vidět, vypadá v pohodě...

Edit: takže další průzkum... Primární lambda- odpor výhřevu 10 Ohm, to by asi tak mělo bejt... Odpor výhřevu sekundární lambdy 10 KOhm... Takže je s. lambda patrně v piči. Na kabelu pro sek. lambdu napájení i reference je... Uvidíme...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 10. 5. 2019 11:04

Až budeš mít obd Bluetooth tak když tak napiš poradím ti ohledně připojení ale není složité torque na androidu to spojí víceméně sám automaticky
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 11. 5. 2019 19:06

Tak lambáda vyměněná a po odpojení baterky se to už nerozsvítilo... Uvidíme za dýl...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 17. 5. 2019 21:12

Tak ta krabička přišla... Dneska už to asi pokoušet nebudu, ale ono to přijde.
Každopádně díky Garážmistrovi :-)
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 8. 7. 2019 20:49

Tak krabička protestuje, nespojuje se s mobilem, kde co nastavit?
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 8. 7. 2019 20:57

S mobilem se mi spojila, s autama ne.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků